Jak se odstěhovat od přítele?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.07.19 10:05
Jak se odstěhovat od přítele?

Ahoj holky, potřebovala bych poradit v jedné situaci. Chtěla bych se odstěhovat od přítele. Mám roční dceru a bohužel nemám ke komu jít, do začátku. Byl tady někdo v podobné situaci? Jak jste to řešily? Nejdřív si potřebuju najít byt, ale dostávám mateřskou 7330,– a s tím těžko utáhnu byt, elektriku a potřeby dítěte. Jenže bez bytu nemůžu zažádat o žádné příspěvky ne? Když ještě budu bydlet s přítelem (než si najdu byt) tak mi žádné příspěvky nedají, ne? Připadá mi to jako začarovaný kruh, vůbec se v tom nevyznám..a když bych žádala o městský byt, mají tam základní vybavení? (Nedovedu si predstavit že bych z mateřské ušetřila ještě na ledničku a pračku). Budu ráda za každé vaše rady a názory. Děkuji. Zatím mám snad pocit že si můžu dovolit akorád tak azylak a nebo vydržet u přítele ještě 2 roky, než budu moct jít do práce…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Niki Ku
Ukecaná baba ;) 1300 příspěvků 09.07.19 10:11
@Anonymní píše:
Ahoj holky, potřebovala bych poradit v jedné situaci. Chtěla bych se odstěhovat od přítele. Mám roční dceru a bohužel nemám ke komu jít, do začátku. Byl tady někdo v podobné situaci? Jak jste to řešily? Nejdřív si potřebuju najít byt, ale dostávám mateřskou 7330,– a s tím těžko utáhnu byt, elektriku a potřeby dítěte. Jenže bez bytu nemůžu zažádat o žádné příspěvky ne? Když ještě budu bydlet s přítelem (než si najdu byt) tak mi žádné příspěvky nedají, ne? Připadá mi to jako začarovaný kruh, vůbec se v tom nevyznám..a když bych žádala o městský byt, mají tam základní vybavení? (Nedovedu si predstavit že bych z mateřské ušetřila ještě na ledničku a pračku). Budu ráda za každé vaše rady a názory. Děkuji. Zatím mám snad pocit že si můžu dovolit akorád tak azylak a nebo vydržet u přítele ještě 2 roky, než budu moct jít do práce…

My jsme v obecním bytě. A jediné co jsme měli byla kuchyňská linka, všechno jsme kupovali své.

cecetka
Echt Kelišová 8465 příspěvků 09.07.19 10:12

No tak nemas jen rodicovskou, ale vase dite ma narok na alimenty od otce. Soudne si muzes nechat stanovit vyzivne i na sebe.
Pokud jsi v tizive situaci, tak dite do skolky vezmou uz ve 2 letech, nemusis s nim byt doma az do 3 let. Na mestsky byt bych nespolehala, tech jsou opravdu jen kusovky. A vybavit si ho musis sama. Detsky nabytek uz ma vase dite ted a ty se uskromnis. Do zacatku ti staci jen matrace na spani, stul a zidle.

Neni to jednoduche, ale da se to zvladnout. Opravdu nemas zadnou oporu ve sve rodine?

Kriss Tina
Extra třída :D 10997 příspěvků 09.07.19 10:12

No bez bytu příspěvek nedostaneš, na to musíš mít v tom bytě trvalý pobyt. Navíc teda krom nájmu se většinou plati i kauce, když to budes mit přes realitku tak provize jim. Ono sehnat si byt je investice i na několik desítek tisíc. Lednici a pračku můžeš sehnat na bazaru za odvoz. Ne každý byt, i soukromý je vybavený. Navíc jako samozivitelka budeš mít problém nějaký najít, většina pronajímatelů nechce v bytě malé děti nebo nevěří té samotné matce, že to zvládne uplatit. Já sháněla byt s dvouletý synem a byla sem ráda, kdyz sem sehnala přes realitku malou garsonku.

Uživatel je onlineLenyy21
Kecalka 148 příspěvků 09.07.19 10:17

"

Příspěvek upraven 09.07.19 v 10:20

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.07.19 10:18

@Kriss Tina No, kauce..to je další věc, já se uskromnim, ale lednička a pračka je nutnost, aby mi dítě ještě nevzaly.. se sedmi tisíci do začátku to půjde dost těžko..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.07.19 10:21

Jsem ve stejne situaci, pritel mi nechce ani platit alimenty. Ale ja mam svuj byt- garsonku. Tak jen ze v tom nejsi sama

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.07.19 10:21

@cecetka Na rodinu se spolehnout nemůžu, nemáme spolu dobré vztahy a několik let jsem je neviděla.. na alimenty budu mít nárok teprve až budu sama s dítětem, ne? Takže nejdřív sehnat být, což půjde se sedmi tisíci do začátku hodně těžko..

Kobrakai
Kecalka 122 příspěvků 09.07.19 10:33

Mas zavazny duvod k odchodu, nebo to proste neklape? Ze mate rocni detatko?

Božislava
Závislačka 3210 příspěvků 09.07.19 10:34

Jaký je důvod odstěhování?

lebonkaa
Povídálka 18 příspěvků 09.07.19 10:36

Kromě azylovych domu existují ještě byty sociální, které maji města právě pro tyto případy. Zajděte si na místní městský úřad, tam vám poradí. Také skočte na socialku a zjistěte jestli máte nárok na přídavky na dítě, atd. Alimenty si začnete vyřizovat co nejdříve. Poroste o pomoc přátele…

chaela
Ukecaná baba ;) 2349 příspěvků 2 inzeráty 09.07.19 10:37

Nemáš našetřeno ani korunu? Na tvůj účet vždy přijde těch 7 tis a do měsíce jsou pryč? Takhle pořád dokola? To potom bude opravdu složitý, vždyť i nájem je vyšší než těch 7 tis. Tedy aspoň ve větších městech. Tak jedině jesle a bez do práce. Nebo se s přítelem domluv, ať ti něco posílá ještě před rozhodnutím soudu. Přece té nevyhodi s děckem na ulici. Máš pravdu v tom, ze je dost nedomysleny, ze nějaký příspěvky dostaneš až poté, co máš bydlení, rozvod, alimenty apod. Ale jaksi nikoho nezajímá, z čeho žiješ před tím. A proto je vhodné si šetřit, i kdyby to mělo být třeba 10 tis za x let, v nouzi se to bude víc než hodit.

Božislava
Závislačka 3210 příspěvků 09.07.19 10:37
@lebonkaa píše:
Kromě azylovych domu existují ještě byty sociální, které maji města právě pro tyto případy. Zajděte si na místní městský úřad, tam vám poradí. Také skočte na socialku a zjistěte jestli máte nárok na přídavky na dítě, atd. Alimenty si začnete vyřizovat co nejdříve. Poroste o pomoc přátele…

Tak na přátele bych se moc nespoléhala…

vedma007
Kecalka 150 příspěvků 09.07.19 10:38

Zkus v okolí poptat spolubydlení. Kamarádka je takhle sama se synem ve 4+1 a jednu ložnici takhle pronajímá jiné mamince s dítětem. Výhodou je, že si i navzájem hlídají děti a přivydělávají si brigádně.

Božislava
Závislačka 3210 příspěvků 09.07.19 10:42

Ale existují různé organizace, jako bílej kruh bezpečí, ty můžou pomoci, proto jsem se ptala na důvody k odchodu, ale asi, že ji přítel začal lézt na nervy, to by asi zrovna neprošlo.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama