Jak se stát finančním poradcem?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
Simod
10.1.25 14:41
@Moise píše: Více

V zaměstnání budiž, když to zaměstnavatel toleruje, ale tohle opravdu není práce jako každá jiná… jakmile tě to nebaví, nerozumíš tomu atd., tak klientům můžeš hodně uškodit.

A kéž by se všichni neustále vzdělávali, jak píšeš… kolik jich je takových, kteří už 20 let fungují totálně beze změny. To následné vzdělávání a zkoušky opravdu nikoho nenaučí být kvalitním poradcem, to zvládne šimpanz :roll:

  • Citovat
  • Upravit
16006
10.1.25 14:53
@Bellino píše: Více

Já bych tu definici poupravil, řada finančních poradců má ke gramotnosti poměrně daleko.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6626
10.1.25 15:20
@Simod píše: Více

Když to zvládne šimpanz, proč jich 99% odpadne? Viděla jsi někdy ty zkoušky? Já ano, nepovažuju se za negramota, ale nedala bych je ani omylem. I dlouho fungující poradci z nich mají celkem vítr.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
56326
10.1.25 15:59
@Simod píše: Více

:lol: chtela bych videt toho, kdo funguje 20 let beze zmeny. To nejde, ver tomu :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
56326
10.1.25 16:01
@Janli píše: Více

Ja jsem je delala. I s vs ekonomickeho smeru jsem se opotila. :lol: :mrgreen:
Nejsou to ale jenom tyto zkousky. Dela se jich mnohem vic. Nektere se pravidelne musi obnovovat.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
78489
10.1.25 16:07
@Zumpa píše: Více

přesně, důležité je umět dobře mlít hubou

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Simod
10.1.25 17:55
@Janli píše: Více

Viděla.
Kde si na to číslo přišla? To se ani vzdáleně neblíží realitě.

  • Citovat
  • Upravit
Simod
10.1.25 17:59
@Moise píše: Více

Ty věř tomu, že to jde.

Příspěvek upraven 10.01.25 v 18:25

  • Citovat
  • Upravit
10.1.25 18:16

Je to nečistý byznys se špatnou pověstí podobně jako např. prodejci v autobazarech, pojišťovnictví atd.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
13320
10.1.25 18:20
@Kristyna.Cerna píše: Více

Tohle mě teda trochu děsí… Pokud teda nepočítáš s tím, že tě čeká několik let intenzivního studia a následné praxe…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
78489
10.1.25 19:22
@Magical-eyes píše: Více

finančním poradcem se bohužel může stát téměř každý, kdo se naučí „pár produktů“ a má dobrou vyřídilku, máme v širší rodině takovou ženu, vyučená servírka a po pár školeních je finanční poradce,
před cca deseti lety mě pořád přemlouvala, ať do toho jdu s ní, že mě zacvičí :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
56326
10.1.25 19:25
@Simod píše: Více

Nejde. Treba muze pouzivat 20 let stare prodejni techniky, ale vzdelavat a ucit se musi. Za tu dobu pribylo x zkousek, digitalizoval se proces, xkrat se zmenily produkty, legislativa
Bez uceni muzes prodavat auta, ale ne financni produkty, fakt ne. Nabidku jim kolikrat zpracovava nekdo jiny, nemusi znat streva, ale musi to umet klientum alespon zakladne vysvetlit. Ti, kdo si mysli, ze to bez toho pujde, brzy narazi a skonci

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
56326
10.1.25 19:31
@Simod píše: Více

Ale jo. Znam pripad jedne konkretni firmy, ktera nabira poradce, ktere posle na serii skoleni. Tim skolenim projdou stovky lidi, ale ve skutecnosti u toho zustanou a dloujodobe pracuji jen skromne jednotky. Fakt malo.

Uspesnost u samotne zkousky cnb neni 1%, to zas uplne ne :lol: ale 90% taky ne, je docela bezne, ze se opakuje.
Ta zkouska ma ruzne urovne a ta nejvyssi je fakt masakr. Nejsou to zkousky jen pro poradce, delaji je i zamestnanci z financnich instituci

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Simod
10.1.25 19:58
@Moise píše: Více

Tak jasně, protože na začátku je vždy jen vidina velkých výdělků a potom, až se jim to všechno odkryje, tak teprve zjistí, co je to za práci a velká část jde o dům dál, o tom žádná…

Pořád je to ale člověk, který lidem radí ve velice důležitých oblastech, „má v rukou“ jejich úspory a zkrátka si myslím, že by nemělo stačit mít maturitu a pár zkoušek, které ano, sice jsou náročnější než bývaly, ale řekla bych, že pořád ne na takové úrovni, aby oddělily zrno od plev :nevim:

Pracovala jsem léta v těsné blízkosti poradců a viděla jsem daleko víc, než bych chtěla…

Fandím těm, kteří opravdu ví o čem mluví a kteří opravdu chtějí pomoct, ale stále je vidím jako menšinu.

  • Citovat
  • Upravit
56326
10.1.25 20:19

@Simod velka cast jde o dum dal, protoze zjisti, ze nema obchodni dovednosti nebo jim nevyhovuje prace na sebe a nezvladaji time managenent. A prave si mysli, ze zbohatnou pres noc s nohama na stole. To narazi vsude.
Prace jako takova tak silene blba neni :nevim: Ale komplexne sedne malokomu.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat