Jak správně upéct cookies?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kalatata
Povídálka 32 příspěvků 19.02.18 10:55
Jak správně upéct coukies?

Ahoj, přicházím s dotazem jak správně upéct coukies. Dcera potřebuje do školy a já po pár zkušenostech mám obavy. Když jsem to párkrát zkoušela tak byly tvrdé nebo se mi to roztáhne po celém plechu a z koleček je kolo :lol: předem děkuji za odpověď :kytka:

Reklama

Reakce:

kontramatka
Závislačka 3767 příspěvků 19.02.18 11:04
@Kalatata píše:
Ahoj, přicházím s dotazem jak správně upéct coukies. Dcera potřebuje do školy a já po pár zkušenostech mám obavy. Když jsem to párkrát zkoušela tak byly tvrdé nebo se mi to roztáhne po celém plechu a z koleček je kolo :lol: předem děkuji za odpověď :kytka:
ááááá, já ti jdu hned najít odkaz, podle kterého peču cookies už dlouho. taky jsem pár dávek zmršila, ale tento recept je absolutní tutovka!!!Už pekávám z dvojité dávky, jak jsou dokonalé!

TeSudička
Kecalka 192 příspěvků 19.02.18 11:04

Udelas si testo a pak je das na plech Kavovyma!!! Lzickama- oni se ty hovinka rozpustej v troube a budou mit prijatelnou velikist :-D

kontramatka
Závislačka 3767 příspěvků 19.02.18 11:08

◦142 gramů hladké mouky ◦1/4 lžičky pečíčí sody ◦1/4 lžičky prášku do pečení ◦1/2 lžičky soli ◦113 g másla pokojové teploty ◦90 gramů cukru krupice ◦90 gramů hnědého třtinového cukru ◦1/2 lžičky vanilkového extraktu ◦1 velké vejce ◦100 g nasekané čokolády nebo čokoládových čoček

Já dávám jen jeden cukr, jinak jsou strašně sladké. A jak jsem psala, násobím dvěma, pro velký úspěch. Když dáš celá lísková jádra a kusy čokolády, je to prostě fantazie.
Uděláš jen hroudy polévkovou lžící, dostatečně daleko od sebe. Vyjde to na dva plechy z jedné várky. můžeš trošku zaplacatit, ale nemusíš. Ony se krásně roztečou a propečou i tak. Peč na 175 a pak nech dojít na plechu. Jsou božské. Pak mi písni, jak to vyšlo :-D

Kalatata
Povídálka 32 příspěvků 19.02.18 11:17

@kontramatka dekuji jdu vyzkoušet :kytka:

iila
Ukecaná baba ;) 1293 příspěvků 13 inzerátů 19.02.18 11:21

Nevím, jak je správně upéct, mohu jen poradit, jak správně napsat název - cookies.

Tableta
Závislačka 3936 příspěvků 19.02.18 11:36

Základ je nepéct příliš dlouho, pak jsou tvrdé. Vyndat z trouby se mají, když do nich bez problému uděláš ďůlek prstem. Pak zůstanou měkké.

lucynka25
Kelišová 7018 příspěvků 2 inzeráty 20.02.18 21:42

@Kalatata a já miluju tyhle https://www.emimino.cz/…tkove-keksy/

Hanka-L
Ukecaná baba ;) 2041 příspěvků 9 inzerátů 21.02.18 10:20
@kontramatka píše: ◦142 gramů hladké mouky ◦1/4 lžičky pečíčí sody ◦1/4 lžičky prášku do pečení ◦1/2 lžičky soli ◦113 g másla pokojové teploty ◦90 gramů cukru krupice ◦90 gramů hnědého třtinového cukru ◦1/2 lžičky vanilkového extraktu ◦1 velké vejce ◦100 g nasekané čokolády nebo čokoládových čočekJá dávám jen jeden cukr, jinak jsou strašně sladké. A jak jsem psala, násobím dvěma, pro velký úspěch. Když dáš celá lísková jádra a kusy čokolády, je to prostě fantazie.
Uděláš jen hroudy polévkovou lžící, dostatečně daleko od sebe. Vyjde to na dva plechy z jedné várky. můžeš trošku zaplacatit, ale nemusíš. Ony se krásně roztečou a propečou i tak. Peč na 175 a pak nech dojít na plechu. Jsou božské. Pak mi písni, jak to vyšlo :-D

vyzkoušela jsem podle tohoto receptu (s polovičním množstvím cukru) a jsou naprosto geniální :palec: :dance: díky :kytka:

kontramatka
Závislačka 3767 příspěvků 21.02.18 10:21
@Hanka-L píše:
vyzkoušela jsem podle tohoto receptu (s polovičním množstvím cukru) a jsou naprosto geniální :palec: :dance: díky :kytka:

Tak to mám obrovskou radost. Budu je muset taky udělat. Asi o víkendu. :mavam:

Hanka-L
Ukecaná baba ;) 2041 příspěvků 9 inzerátů 21.02.18 10:26
@kontramatka píše:
Tak to mám obrovskou radost. Budu je muset taky udělat. Asi o víkendu. :mavam:

u nás, když se dojídala poslední sušenka, tak se synek hned ptal, kdy budeme zase péct :lol: každopádně jiný recept už nemá šanci ;) dala jsem tam navíc vlašské a lískové ořechy, takže naprostá mňamka :P

kontramatka
Závislačka 3767 příspěvků 21.02.18 10:31
@Hanka-L píše:
u nás, když se dojídala poslední sušenka, tak se synek hned ptal, kdy budeme zase péct :lol: každopádně jiný recept už nemá šanci ;) dala jsem tam navíc vlašské a lískové ořechy, takže naprostá mňamka :P

jojo, ty lískáče jsou v tom krásné a vlašáky zas dodají chuť. Ale představ si, jak by byly sladké s obojími cukry. I tak jsou sladké až dost. :mavam:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Try and buy Kiu Cee'd? Šprtka, které nejde konkurovat. Ale budete ji mít rádi?

O Kie se ví, že dělá dobrá spolehlivá auta, a o Kie Cee'd se ví, že když si... číst dále >

Pohnutý osud „chateau Stropnický“: Baronka ho propila, pak propadl kampeličce

Kdo ví, možná Matěje Stropnického (34) ke koupi zámku v Osečanech na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Co má hot dog společného se psy a kde se vlastně vzal?

Dlouhá uzenina v housce se všemožnou oblohou je kandidátem na nejdokonalejší... číst dále >

Reklama