Mateřská - už mě to doma nebaví

69
13.7.21 12:51

Jak to přežít

Jen by mě zajímalo, jestli se najde víc takových, nebo sem prostě jediná.. hrozná matka..jsem na mateřské už 4 roky, mám dvě děti, mladší bude mít za chvíli dva roky. A nesnáším to už doma. S prvním to bylo celkem fajn, i když to s ním nebylo jednoduché, ale bylo to poprvé, ráda sem si s ním hrála, všecko mu ukazovala a popisovala,..ale s tím mladším? Otřes, už mi to leze na nervy, nebaví mě to, manžel je na prd, nikdy si děti ven nevezme sám, všecko kolem nich je na mě, babičky daleko, kamarádka se odstěhovala a druhá je líná chodit ven…už to nedávám, takže od září i mladší nastupuje do jeslí a já musím nějak přežít prázdniny 😔

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12932
13.7.21 13:06
@Meggiska píše:
Jen by mě zajímalo, jestli se najde víc takových, nebo sem prostě jediná.. hrozná matka..jsem na mateřské už 4 roky, mám dvě děti, mladší bude mít za chvíli dva roky. A nesnáším to už doma. S prvním to bylo celkem fajn, i když to s ním nebylo jednoduché, ale bylo to poprvé, ráda sem si s ním hrála, všecko mu ukazovala a popisovala,..ale s tím mladším? Otřes, už mi to leze na nervy, nebaví mě to, manžel je na prd, nikdy si děti ven nevezme sám, všecko kolem nich je na mě, babičky daleko, kamarádka se odstěhovala a druhá je líná chodit ven…už to nedávám, takže od září i mladší nastupuje do jeslí a já musím nějak přežít prázdniny 😔

Vzdyt si s nim nemusis hrat
Ted je problem s covidem, ale najdi v blizkosti nejakou naucnou stezku, rozhlednu, rybnik, hriste, kavarnu s hernou atd atd, sedni do auta a vyraz.
Nebo sedni na kolo, prcka do sedacky, starsi taky kolo a jezdete.
Byt furt doma se neda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8078
13.7.21 13:06

Za par let bude vsechno jinak..dej si nejaky prubezny cile, abys mela vzdycky k cemu smerovat. A mozna bych se snazila byt aspon trochu vdecna, ze mas ty deti zdravy. A s manzelem si promluv, vi o tom, ze je toho na Tebe moc?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27126
13.7.21 13:08

Naprosto tě chápu… rozhodně jediná nejsi.

Já mám teda jedno, ale na RD mi začalo po roce a půl slušně hrabat. Naštěstí manžel byl (a stále je) „SuperTáta“, takže jsem si mohla najít koníčka a jeden/dva večery v týdnu vypadnout mezi lidi a nepovídat si o mateřských starostech, tam to nikoho fakt nezajímalo, a užívat si dospělou komunikaci a zábavu :dance:

Vřele doporučuji. Díky tomu jsem přežila bez následků.

Takže prostě ne, nejsi zdaleka jediná… jen né moc ženských to přizná. A jsou samozřejmě takové, které by děti rodily nejraději pořád a věnovaly se jen jim a vidí v tom své životní poslání. Ani jedna možnost není špatná… každý jsme nějaký.

Já jsem si ale připadala hrozně nedoceněná, vyčerpaná psychicky, nevyužitá - měla jsem pracovní potenciál, který jsem ale na RD musela zakopat. Mozek umíral, duše strádala… je to normální. Musíš vydržet.. neboj, zase nastoupíš do práce a budeš se realizovat. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
13.7.21 13:13
@Lucie_Sx píše:
Vzdyt si s nim nemusis hrat
Ted je problem s covidem, ale najdi v blizkosti nejakou naucnou stezku, rozhlednu, rybnik, hriste, kavarnu s hernou atd atd, sedni do auta a vyraz.
Nebo sedni na kolo, prcka do sedacky, starsi taky kolo a jezdete.
Byt furt doma se neda.

To já s nimi chodím pořád ven, doma bych to nedala. Auto nemám, když chodil starší do školky, brala sem mladšího do sedačky na kolo a jeli jsme, ale ten starší nemá ani 4 roky, nikam bychom na kole nedojeli. Takhle po městě chodíme na hřiště a tam se vyblbnou, ale nebaví mě u nich furt drepet a dělat babovicky a houpat je na houpačce. Já vůbec nechápu jak na mě můžou být tak závislí, v noci s nimi musím spát, bo jinak to jsou hysteraky že tam nejsem, venku řvou kdykoli se jen vzdálím na víc jak 5 metrů, fakt toho mám plné zuby. Na víkendy vymýšlím výlety, abychom měli změnu a aby i otec si je užil..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
13.7.21 13:15
@FreeLady12 píše:
Naprosto tě chápu… rozhodně jediná nejsi.

Já mám teda jedno, ale na RD mi začalo po roce a půl slušně hrabat. Naštěstí manžel byl (a stále je) „SuperTáta“, takže jsem si mohla najít koníčka a jeden/dva večery v týdnu vypadnout mezi lidi a nepovídat si o mateřských starostech, tam to nikoho fakt nezajímalo, a užívat si dospělou komunikaci a zábavu :dance:

Vřele doporučuji. Díky tomu jsem přežila bez následků.

Takže prostě ne, nejsi zdaleka jediná… jen né moc ženských to přizná. A jsou samozřejmě takové, které by děti rodily nejraději pořád a věnovaly se jen jim a vidí v tom své životní poslání. Ani jedna možnost není špatná… každý jsme nějaký.

Já jsem si ale připadala hrozně nedoceněná, vyčerpaná psychicky, nevyužitá - měla jsem pracovní potenciál, který jsem ale na RD musela zakopat. Mozek umíral, duše strádala… je to normální. Musíš vydržet.. neboj, zase nastoupíš do práce a budeš se realizovat. :kytka:

Já úplně obdivuji a závidím těm matkám, které si mateřskou užívají a baví je to a jsou stále šťastné a happy..taky sem měla práci, kde jsem musela zapojit mozek, byla sem hodně v kontaktu se spoustou lidí, řešila různé situace a teď? Co bude k jídlu, jaké hračky vezmeme ven, debaty s malýma děckama fakt na úrovni..psychicky jsem fakt na dně..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
13.7.21 13:18
@Tarjei píše:
Za par let bude vsechno jinak..dej si nejaky prubezny cile, abys mela vzdycky k cemu smerovat. A mozna bych se snazila byt aspon trochu vdecna, ze mas ty deti zdravy. A s manzelem si promluv, vi o tom, ze je toho na Tebe moc?

To mě vždycky dokáže vytočit a prominutím „buď ráda že jsou zdraví!“ A k čemu mi to je když já jsem s nervama v kýblu?? 😭 Manžel všechno ví, ale jeho slova „jednou si matka, tak se snaž, však si na mateřské“, hotovo..ještě mě zjebal že po deckach řvu, ale jako že mlátí třeba hračkou do okna, to jim mám ještě poděkovat? Kluci když se rozdovadi, tak domlouvání fakt nepomáhá a že se snažím abych zbytečně neřvala..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18142
13.7.21 13:22

Já musela mezi dětmi a pak celkem brzy po porodu druhého alespoň na DPP do práce, jinak bych se zcvokla :mrgreen: Takže tě chápu. Snaž se si vše ulehčit, prázdniny si ještě užít (buďte hodně venku a hrát si s nimi fakt nemusíš, ani já to nepraktikovala, maximálně nasměruj na nějakou zábavu ve dvou) a je to :nevim: I když proč sis pořídila i druhé dítě, když jsi věděla, že manžel stojí zaprd, děti nepohlídá, babičky nemáte…to mi hlava nebere.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27126
13.7.21 13:22
@Meggiska píše:
Já úplně obdivuji a závidím těm matkám, které si mateřskou užívají a baví je to a jsou stále šťastné a happy..taky sem měla práci, kde jsem musela zapojit mozek, byla sem hodně v kontaktu se spoustou lidí, řešila různé situace a teď? Co bude k jídlu, jaké hračky vezmeme ven, debaty s malýma děckama fakt na úrovni..psychicky jsem fakt na dně..

Přesně vím o čem mluvíš… prošla jsem si tím samým. S tím rozdílem, že já jsem se zasekla u jednoho dítěte (dvě jsem si po roce na RD už nedovedla představit). A to nejsem nějaká krkavčí matka… své dítě miluju a je pro mě první ve všech bodech. Ale prostě je jediné… jedináček. No a?
Důvodů k jedináčkovi bylo víc, né jen to, že maminka se těšila do práce… abyste si tady nemysleli :lol:

Teď jsem ráda… užívám si zase v práci a hodně mě to baví a dítě si užívám o to víc. Čas je s ní vzácnější a rozhodně ho nemarníme. :kytka:

Věř, opravdu bude líp… jen je potřeba tohle přežít… a ono to uteče - neboj. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27126
13.7.21 13:25
@Meggiska píše:
To mě vždycky dokáže vytočit a prominutím „buď ráda že jsou zdraví!“ A k čemu mi to je když já jsem s nervama v kýblu?? 😭 Manžel všechno ví, ale jeho slova „jednou si matka, tak se snaž, však si na mateřské“, hotovo..ještě mě zjebal že po deckach řvu, ale jako že mlátí třeba hračkou do okna, to jim mám ještě poděkovat? Kluci když se rozdovadi, tak domlouvání fakt nepomáhá a že se snažím abych zbytečně neřvala..

Ty potřebuješ někam vypadnout… sbal se s kámoškou alespoň na víkend někam bez dětí do prdeháje.

Jinak tip - úžasnej relax pro mě byl nákup bez dětí. Nejezdila jsem s dcerou na nákupy, protože prostě pro mě to byl odpočinek, relax bez věčného „mamííí“
Prdni děti manželovi a nakupuj v Lidlu třeba dvě hodiny. Pročítej etikety, vybírej kytičky, počítej kuličky hroznového vína… to je fuk. Zkus z toho volna čerpat… mi to dost pomáhalo. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12932
13.7.21 13:26
@Meggiska píše:
To já s nimi chodím pořád ven, doma bych to nedala. Auto nemám, když chodil starší do školky, brala sem mladšího do sedačky na kolo a jeli jsme, ale ten starší nemá ani 4 roky, nikam bychom na kole nedojeli. Takhle po městě chodíme na hřiště a tam se vyblbnou, ale nebaví mě u nich furt drepet a dělat babovicky a houpat je na houpačce. Já vůbec nechápu jak na mě můžou být tak závislí, v noci s nimi musím spát, bo jinak to jsou hysteraky že tam nejsem, venku řvou kdykoli se jen vzdálím na víc jak 5 metrů, fakt toho mám plné zuby. Na víkendy vymýšlím výlety, abychom měli změnu a aby i otec si je užil..

Tak si to auto porid. Nebo busem, vlakem.
Chodit 4 roky jednu trasu na jedno hriste, to jsou na tom vezni lip.

A na manzela zkus vytahnout nejaky tezsi kalibr.
On ma pracovni dobu 8 hodin, ty mas 24/7.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
354
13.7.21 13:30
@Meggiska píše:

A manžel se jako otec snaží jak?! Hlavně že takové typy u rozvodu nejvíc hučí, jak je to i jejich dítě a jaké má otec práva. :pocitac: Řekni mu, že ty máš taky svou pracovní dobu a když má po práci on, máš i ty a zbytek času si musíte péči o děti podělit. Tak dobře tě neplatí, abys makala 24/7. Nebo může zaplatit chůvu - jednou je živitel rodiny, tak ať ji živí pořádně.
Jinak, chápu tě - taky jsem už z nepřetržité komunikace s tříleťákem a řešení všech každodenních maličkostí na palici (a to nemám doma takového hňupa). Těžko něco radit kromě odpočinku a vorazu…nic jiné obvykle nepomáhá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18142
13.7.21 13:33
@FreeLady12 píše:
Ty potřebuješ někam vypadnout… sbal se s kámoškou alespoň na víkend někam bez dětí do prdeháje.Jinak tip - úžasnej relax pro mě byl nákup bez dětí. Nejezdila jsem s dcerou na nákupy, protože prostě pro mě to byl odpočinek, relax bez věčného „mamííí“
Prdni děti manželovi a nakupuj v Lidlu třeba dvě hodiny. Pročítej etikety, vybírej kytičky, počítej kuličky hroznového vína… to je fuk. Zkus z toho volna čerpat… mi to dost pomáhalo. :mrgreen:

Naprosto souhlasím. Zapojit manžela a vypadnout, alespoň 1× týdně, ideálně na víkend. O víkendu nepracuje, žejo. Tak ať se stará. Jinak se bude starat nejen o ty dvě děti, ale ještě vozit pomeranče ženě do Bohnic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8078
13.7.21 13:35

@Meggiska ok, tak nebud vdecna, mne je to naprosto putna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7334
13.7.21 13:40

Buď ráda že to mladší máš aspoň dvoulety. Já mám k tomu ještě mimino, a taky mě to doma nebavi. To je strašně krásný když ti člověk řekne tak jedte na vylet, k vodě a kdesi co si. A přijďte na zahradu do bazénu, na grilovačku. Z grilovačky totální hovno. Pořád jenom běhat za deckama. Každej jak pomůže, pohlídá, všichni se jenom baví, a ty běháš jak hyena ve čtyřiceti stupních za deckama. Rozumím ti, radu nemám. Je to na hovno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat