Jak uspat dítě bez dudlíku

615
22.5.21 19:40

Jak uspat dítě bez dudlíku

Ahoj děvčátka,
málemu je 14m a přestal chtít dudlík cca 14dni zpátky. Tím pádem, jsem dudlík jen já… (pořád se kojí) dudlík už měl jen na spaní, odpoledne je to v pohodě jdeme ven, nebo si lehnu s nim, ale večer je to horší, neusne jinak než u prsu a při přenosu do postýlky se většinou, vzbudi tak jedeme na novo a nebo spi až do rána s námi… Hodně za to teď mohly špičáky, které už má díky Bohu venku, ale tlačí se další zuby :) A já už jsem z toho slušně řečeno na palici, přidala se k tomu znovu separační úzkost, hodně lidí radi přestat kojit, ale to mi přijde jako hloupost… No a usínání v postýlce jsme zkoušeli, ale bez úspěchu… Bez dudlíku to nejde a znovu ho na něj učit nechci… :nevim:Jak jste řešily obdobné situace?
Moc děkuju za rady. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12888
22.5.21 20:10

Uspavala jsem u prsa, nechavala v posteli, kojila v noci v polospanku a byla vdecna, ze mi v tomhle rezimu mimco snadno usne, dobre spi a ja se vyspim.
Zkratka nac to delat slozite, kdyz to jdejednoduse.

(Pokud si z tebe dela dudlik po pulhodine, zacni ho po napiti odpojovat, nauci se to.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1214
22.5.21 20:37

Co šimrat po tvářích a celém obličeji? Hladit po bříšku/zádech? Na dost dětí to zabírá, hlavně to pomalé jemné hlazení po tvářičkách :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4131
22.5.21 20:45

Živý dudel bych určitě nedělala.

Já když vzala obyčejný, tak děti měly první dva dny problém s usinanim a v noci se budily, dalsi dny to bylo už v pohodě. Pomazlili jsme se a dobre.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6381
22.5.21 21:03

@Pepinka23 Řešila jsem to tak jak to šlo nejjednodušeji, moje děti dudlík neměly nikdy, nechtěly, v postýlce taky nikdy nespala. Usinaly u kojení a spaly s nama celou noc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
115
24.5.21 19:13

A jak resite aby deti nespadly kdyz s vama spi v posteli? Kdyz jsme tam taky, tak je prcek mezi nama a je to v pohode, ale kdyz usne v posteli a my jeste spat nejdeme? Bojim se ho tam samotneho nechat, aby se nesvalil z postele dolu. Mame docela vysokou postel a uz z ni dvakfat spadnul :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
615
24.5.21 19:43

@Dendiss
Tak já když malého ukojim tak ho přesunu do postýlky, jak je starý malý? Jinak se dají koupit zábrany na mallu, můžu poslat odkaz. Kamarádka je má, protože malá taky spinká s nimi :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
115
24.5.21 20:00

@Pepinka23 malej ma 14 mesicu. Vetsinou ho do postylky prendam, ale nekdy ho to vzbudi a musim nanovo uspavat u prsa v posteli :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
615
24.5.21 20:01

@Dendiss
Joo máme to stejně 😄 chceš poslat odkaz na tu zábranu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1236
24.5.21 20:11

@Dendiss takhle… Super věc. Malý se taky moc rád hrá a válí v peřinách. Tak si uněj můžu zdřímnout i když se baví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12888
24.5.21 21:45
@Dendiss píše:
A jak resite aby deti nespadly kdyz s vama spi v posteli? Kdyz jsme tam taky, tak je prcek mezi nama a je to v pohode, ale kdyz usne v posteli a my jeste spat nejdeme? Bojim se ho tam samotneho nechat, aby se nesvalil z postele dolu. Mame docela vysokou postel a uz z ni dvakfat spadnul :-(

Zabrany a jakmile je zacne prelizat, tak matraci/perinu na zem pro pripad padu a rychle ucit slezat zadkem napred.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8000
24.5.21 22:08

Uspával tatínek, takže kojení živý dudlík nebylo, dítěti povídal, četl z knížky, zpíval… když malý usnul, přendal jej do postýlky. V noci, když se prcek vzbudil, tak jsme jej dali mezi nás do postele a spalo se dal. Postýlka byla hned vedle postele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.5.21 07:18

Živý dudlík byl podle mě horší než ten klasický. Dudlík jsme někde jakože ztratili a pak už si nevzpoměl. Druhý dítě mělo moje prsa a to bylo teda horší odnaučit. Ale jednoho dne je odmítl a pak už jsem nenabídla. Nevím, jak bych to jinak dělala. Dej tomu ale čas. Každé dítě je jiné a vnímá to jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1477
25.5.21 07:53

Budu tady za to ukamenovana :lol: ale nemyslim si ze dite polozeny v postylce neusne, nakonec vzdycky usne, dvakrat trikrat bude brecet a pak si zvykne… cim dyl bude usinat v naruci a u prsa, tim dyl si bude zvykat na samotny usinani a pak se z toho zblaznite.
Ale ja teda kojila max dva mesice takze mala mi spala v postylce sama od zacatku, s ucenim na to az v roce bych se asi taky z toho ponalu zblaznila :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8000
25.5.21 09:42

@Nickjmeno proč si myslíš, že jsi svatá, aby tě někdo kamenoval?
Nekdo nechce dát dítěti studený nekontaktni odchov a nechat jej ubrečet se steskem samotné v pokoji.
Představ si, že v kojeňáku ty děti taky nebrečí, ale to neznamená, že se tam mají dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat