Jak uspat miminko - 4. měsíce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  01.04.18 16:39
Jak uspat miminko - 4

Dobrý den. Moje otázka se týká spánku, tedy hlavně uspávání miminka přes den. Máme něco přes 4 měsíce a problém je ten, že mimčo nedokáže přes den samo usnout. Je navyklé buď na kočárek, nebo houpačku, jinak neusne, i když je už hrozně moc přetažené. To pak ztropí až hysterický záchvat, že pomalu nejde utišit. Je to asi má chyba, že jsem si to tak nastavila a ráda bych naučila mimoura usínat. Zkoušela jsem toho docela dost, dudlíky, být v kontaktu, zpívat, pouštět hudbu, nosit, unavit hraním. Bohužel nic extra nepomáhá. Jakmile není v pohybu, tak prostě přirozeně neusne.

Reklama

Reakce:

alilauter
Kecalka 117 příspěvků 1 inzerát 01.04.18 16:43

Ahoj, nechci vůbec prudit, ale proč ti to vadí? Pokud usíná spolehlivě v pohybu, tak bych ho nechala - je ještě malej s spaní se bude ještě hodně měnit :D

megy.misa
Kecalka 221 příspěvků 01.04.18 16:53

Mě by to tedy také vadilo. Už od malička jsme naše děti učili usínat v postýlce, klidně i při rádiu apod., abychom nemuseli být úplně zticha, když spí. Jediný nešvar bylo usínání u prsa, ale to mi zase tak nevadilo a úplně samo to pak odeznělo.
Tady vám poradí pouze vydržet. Opravdu mít pevné nervy a vydržet. Dát mu najíst, napít, položit do postýlky a nechat… Určitě bude chvilku plakat, tak pokud by plakal hodně, pochovat, ale zase tam vrátit… Chce to vydržet. U nás to trvalo asi 2 dny a hned se děti naučily usínat sami…
Ale nedávala bych ho spinkat dřív, dokud nebude opravdu unavenej. Takže ne třeba každý den přesně v 10, ale prostě až uvidíš, že se mu chce spinkat.

Janli
Závislačka 4650 příspěvků 01.04.18 17:00

Dítě nepředěláš. Buď budeš uspávat způsobem, který dítěti vyhovuje nebo to budeš dělat po svým a zcvokneš se z toho. Každý dítě je jiný :nevim:

Soňa Zacharová
Závislačka 3275 příspěvků 01.04.18 17:13
@Anonymní píše:
Dobrý den. Moje otázka se týká spánku, tedy hlavně uspávání miminka přes den. Máme něco přes 4 měsíce a problém je ten, že mimčo nedokáže přes den samo usnout. Je navyklé buď na kočárek, nebo houpačku, jinak neusne, i když je už hrozně moc přetažené. To pak ztropí až hysterický záchvat, že pomalu nejde utišit. Je to asi má chyba, že jsem si to tak nastavila a ráda bych naučila mimoura usínat. Zkoušela jsem toho docela dost, dudlíky, být v kontaktu, zpívat, pouštět hudbu, nosit, unavit hraním. Bohužel nic extra nepomáhá. Jakmile není v pohybu, tak prostě přirozeně neusne.

Co si pořídit šátek/nosítko uspat u sebe pak položit do postýlky, pořiďte si kolečka na postýlku jezdit s ní nebo druhý kočárek/kolíbku. Pokud je miminko zvyklé od narození spát pouze za pohybu tak to bude na dlouhou trať ho přenaučit a je to spíš o nervy. Já měla nespavce první dítko u druhého to byl anděl co stačil položit a spala sama.

pannda
Kelišová 6372 příspěvků 29 inzerátů 01.04.18 17:16
@megy.misa píše:
Mě by to tedy také vadilo. Už od malička jsme naše děti učili usínat v postýlce, klidně i při rádiu apod., abychom nemuseli být úplně zticha, když spí. Jediný nešvar bylo usínání u prsa, ale to mi zase tak nevadilo a úplně samo to pak odeznělo.
Tady vám poradí pouze vydržet. Opravdu mít pevné nervy a vydržet. Dát mu najíst, napít, položit do postýlky a nechat… Určitě bude chvilku plakat, tak pokud by plakal hodně, pochovat, ale zase tam vrátit… Chce to vydržet. U nás to trvalo asi 2 dny a hned se děti naučily usínat sami…
Ale nedávala bych ho spinkat dřív, dokud nebude opravdu unavenej. Takže ne třeba každý den přesně v 10, ale prostě až uvidíš, že se mu chce spinkat.

Souhlas, měla jsem to s oběma stejně. Žádné obštrukce jako houpání na míči, uspávání u prsa( to bylo opravdu jen na krmení). Nakrmit, převalit a do postýlky.

Uživatel je onlineiwa83
Kelišová 5645 příspěvků 01.04.18 17:17

U nás to bylo taky tak - naštěstí občas stačilo abych obešla barák a spala. Ale prostě půl roku jsem chodila kočárkem. Děsila jsem se toho co bude dál. Ale naštěstí malá vzala na milost postýlku ve chvíli kdy bylo hnusně. a pak se to tak nějak postupně lepšilo.
Pokud nemáte jiné starosti - starší dítko, kterému je potřeba se věnovat, tak bych to nechala tak a hold jezdila. Já ty procházky ve finále milovala :)

Alušáček
Závislačka 2921 příspěvků 01.04.18 17:36

Uspávala bych tak jak to jde nejjednodušeji, nejrychleji, plakat bych nenechala.. Děti rostou, mění se dneska potřebuje na usnutí vozit, houpat, za pár měsíců může být vše jinak. Miminkovske období je hrozně krátké.

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 01.04.18 18:34

Plakat bych dítě nenechala když neumí usnout, takže uspávat tak jak to funguje a neřešila bych to :nevim: Rozhodně teda ve věku 4 měsíců je to “trénování” hnus.

katuska1984
Kecalka 247 příspěvků 23.04.18 12:16

@sladke-mameni souhlasim :potlesk:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Pouze pro plnoleté! Junckerovu líbačku se Zemanem by ocenil i Brežněv

Videa zpitého předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junckera v průběhu... číst dále >

Největší hvězdou Varů byl Jaromír Hanzlík. Jeho dojetí dojalo diváky i pořadatele

Závěrečný ceremoniál 53. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sára Saudková: Dědeček Jan je pro mé děti něco jako paní Columbová

Žila s fotografem Janem Saudkem, dnes vychovává čtyři děti s jeho synem... číst dále >

Když hrála, radši jsem uklízela, vzpomíná maminka tenistky Novotné

Je to přesně dvacet let od chvíle, kdy klekla na wimbledonský trávník a... číst dále >

Reklama