Reklama

Spánek půlročního kojence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Patie
Ukecaná baba ;) 2461 příspěvků 1 inzerát 27.03.18 20:41
Spánek půlročního kojence

Ahoj holky,
už si nějak nevím rady, co s naší půlroční holčičkou… Přes den spí docela dobře, 2-3×, dohromady dá tak 4h. Bohužel se nikdy nenaučila spát doma, prostě řve tak dlouho, dokud se s ní nejde ven, tam spí v pohodě. Od narození bojuje s postýlkou, položíme jí a většinou začne plakat.
Ukládáme jí kolem půl 8 a spí většinou v 9. Většinou se to více či méně neobejde bez pláče, na který pomáhá jen moje náruč. Nevadilo by mi ji uhoupat a dát do postýlky, ale stačí, abych se hnula a je okamžitě vzhůru a brečí ještě víc, takže ji učíme usínat samu. Je to na palici, musí se většinou „uřvat“, což mi neni vůbec příjemný, ale jak jinak :?
Zkoušeli jsme vše, zkrátit odpolední spánek, dávat spát dřív, spaní s náma v posteli, ale všechno má stejný výsledek, často jště horší.
Měly jste to taky tak? Pomohl čas nebo něco jiného? Přes den je docela hodné miminko, i díky tomu, že už jsem to s postýlkou vzdala a prostě jí uspávám venku a nechávám dospat na zahradě. Večery jsou ale samozřejmě hrozný :?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Tichošlápek
Echt Kelišová 9664 příspěvků 27.03.18 20:44

Proč ji ukladas tak brzy, když usina az v devět? Oba kluci usinali taky az v devět večer, tak jsem si šla rovnou lehnout s nimi a byl klid. V šesti měsících se mi také oba nastěhovali do postele, do te doby spali v postylkach

Patie
Ukecaná baba ;) 2461 příspěvků 1 inzerát 27.03.18 20:47

@Tichošlápek Protože když jí uložím třeba kolem tý 9, je schopná řvát do 11… Prostě potřebuje na to usnutí nějakej čas, neexistuje, že bychom jí položili v jakejkoliv čas a ona třeba do půlhodiny sama usnula.

Tichošlápek
Echt Kelišová 9664 příspěvků 27.03.18 20:49

@Patie aha takhle, špatně jsem to pochopila. A spí ti ještě zavinuta? Bez toho u nás taky byly noční koncerty. Jinak ale z moji zkusenosti se spánek upravil sám, i usinani, ale az kolem jednoho roku

Patie
Ukecaná baba ;) 2461 příspěvků 1 inzerát 27.03.18 21:02

@Tichošlápek Nespí, spala jen jako malá. Jak se začala pohybově víc rozvíjet, úplně to nesnáší. Jakékoliv omezení pohybu, na spaní tuplem. Ráda si před spaním kouše do hraček, hraje si obecně s rukama, to jediný ji trochu uklidní.

a12
Vesmírná mluvilka 30560 příspěvků 27.03.18 21:14
@Patie píše:
@Tichošlápek Nespí, spala jen jako malá. Jak se začala pohybově víc rozvíjet, úplně to nesnáší. Jakékoliv omezení pohybu, na spaní tuplem. Ráda si před spaním kouše do hraček, hraje si obecně s rukama, to jediný ji trochu uklidní.

A co nakej mudlinek? :lol: plinka, usinacek..

LindaPraha
Extra třída :D 12735 příspěvků 27.03.18 21:15

A jaky je vlastne dotaz, ja ho nejak nevycetla. Mne u obou deti platilo a plati, ze kazdou chvili zabira neco jineho. Vzdy to funguje par tydnu, cvak a hledam, cim uspavat. Druhy je ted trimesicni a usinal u prsou. Pak usinal na mne, potukavala jsem zadecek a poustela sum. A ted zase funguje to, ze pustim sum, dam ho k sobe do pelechu, chytnu za ruku a povidam pohadku (potichu). A kupodivu nehulaka, coz delaval, ale posloucha, pak zafnuka treba 20 vterin, zase prestane a usne. A spi teda na brisku

Patie
Ukecaná baba ;) 2461 příspěvků 1 inzerát 27.03.18 21:18

@LindaPraha No zajímají mě názory, v čem by třeba mohl být zakopaný pes, co komu pomohlo na špatné večerní usínání…Ale s tim „cvak“ máš teda pravdu a je to šílený :) Jeden týden potřebuje mít světlo, pak zas tmu, člověk si už na něco zvykne a za chvíli to nefunguje :)

Jana206
Nadpozemská drbna 26301 příspěvků 27.03.18 21:22

Taky máme půlroční, pres den spí jen venku, kdyz nemuzeme jít, tak v kosi na koleckach oblečená jako ven pri otevrenem okně. Večer usíná u kojení a spí bud celou noc nebo s jedním probuzenim. Zatím na to má nárok. Spí ve spacim pytli ve své postýlce. Starší deti mi prestaly usinat u kojení kolem 9 měsíců, doufám, ze to bude podobně. Ukladam, az je dítě unavené, ale ne přetažené. V tomto veku to není o přesné hodině, může se to lišit.

katyna1984
Zasloužilá kecalka 503 příspěvků 27.03.18 21:39

Přijde mi ještě malá na to nechat ji vyřvat. Starsi dva taky nesnášeli postýlku. Když si s ní lehneš do postele a ležíš u ní, tak taky tak řve?

rena621
Ukecaná baba ;) 1212 příspěvků 27.03.18 21:55
@Patie píše:
Ahoj holky,
už si nějak nevím rady, co s naší půlroční holčičkou… Přes den spí docela dobře, 2-3×, dohromady dá tak 4h. Bohužel se nikdy nenaučila spát doma, prostě řve tak dlouho, dokud se s ní nejde ven, tam spí v pohodě. Od narození bojuje s postýlkou, položíme jí a většinou začne plakat.
Ukládáme jí kolem půl 8 a spí většinou v 9. Většinou se to více či méně neobejde bez pláče, na který pomáhá jen moje náruč. Nevadilo by mi ji uhoupat a dát do postýlky, ale stačí, abych se hnula a je okamžitě vzhůru a brečí ještě víc, takže ji učíme usínat samu. Je to na palici, musí se většinou „uřvat“, což mi neni vůbec příjemný, ale jak jinak :?
Zkoušeli jsme vše, zkrátit odpolední spánek, dávat spát dřív, spaní s náma v posteli, ale všechno má stejný výsledek, často jště horší.
Měly jste to taky tak? Pomohl čas nebo něco jiného? Přes den je docela hodné miminko, i díky tomu, že už jsem to s postýlkou vzdala a prostě jí uspávám venku a nechávám dospat na zahradě. Večery jsou ale samozřejmě hrozný :?

No i u nas 6mesici se dite uplne zmenilo. Nema tvrde spani jak predtym.Muze ji i svedit pusinka i kdyz nema zoubky. Nam pomohlo kdyz postylka byla u postele a pryc bocnici. Mala byla u me a i ve sve postylke.

mayunka
Zasloužilá kecalka 570 příspěvků 27.03.18 22:05

Ahoj, taky mam pulrocniho chlapečka a porad to mame takovy rozfrcany ten rezim. Jak jsem si pekne malovala, ze mi bude spinkat na zahrade v kocarku.. Ani nahodou. Nesnasi oblikani, rev. Dam do kocaru, rev. Dokud jezdím, dobry. Ale jak bych ho nechala na zahrade, konecna :) spinka doma, nekdy usne u brachy v pokoji, nekdy v postýlce, vcera usinal na zemi, ale nejvic ho davam do velky postele. Dneska treba usnul asi uz v pul 8. Pres den spi nekdy dvakrat, nekdy potrebuje chvilku jeste pred koupáním.. K ranu se budi, prebalim a vetsinou beru k sobe :srdce:

LindaPraha
Extra třída :D 12735 příspěvků 28.03.18 10:27

@Patie u nas fakt ted zabira, ze je u me na usinani a ja drzim a povidam pohadku. Navic se v noci strasne budi (kojim 2× a k tomu jeste 4× vzhuru a fnuka). No neporadim, protoze o spanku celou noc si muzu nechat zdat a vim, ze co pomaha ted, nebude za par dni fungovat. Vecerni ritualy dodrzuji, ale stejne se mu nechce to respektovat :)) Driv jsem ho brala k sobe az k ranu, protoze ho bolelo brisko a ted uz je u me prakticky celou noc, protoze se budi, fnuka a ja ho uspim tak, ze potukam po zadecku a spi se dal. Blazinec

Patie
Ukecaná baba ;) 2461 příspěvků 1 inzerát 28.03.18 11:52

@a12 Plínka občas pomůže, ale třeba tak 2× do měsíce, rozhodně do není pravidlo :)
@katyna1984 Nenecháváme jí řvát o samotě, vždy u ní někdo je, ale nic nepomáhá :) Bohužel řve i u mě…Zkoušela jsem si jí kolikrát i brát ráno k sobě do postele na dospání (když byla vzhůru už třeba v 5), ale hrozně jí rozptyluju - furt do mě šťouchá, chce prso, když jí ho dám, tak se zas vzteká, že si ho nemůže chytit :lol:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.18 19:03
Častý spánek

Ahoj :mavam: ,
chtěla bych se zeptat. Mám půlroční neteř a nezdá se nám, že často spí. Je to samozřejmě jak kdy. Ale z pravidla spí od 20h tak do 3h (někdy se vzbudí i dřív). To ji dají nutrilon (od malička není kojená) do půl hodiny zabere a spí tak do 6-7h. Pak je max. hodinu vzhůru a zase usne. Spí skoro po každém jídle. Dáváme příkrmy - zeleninové polívky, ovoce, přesnidávky. Chvilku si hrajeme a už si mne oči a padá ji hlavička. Dám jí lehnout a hned spí. A usne třeba na hodinu a půl. Nespí min jak 45 min. Během dopoledne usne aspoň 3× a odpoledne je to podobné. Snažíme se jí rozptýli, aby neusínala, ale nějak to nepomáhá. Zatím ještě ani neleze po čtyřech, nevydá ani slovo, žádné zoubky, vlásky, pomalu sedá.
Myslíte, že je to normální?
Měli by jsme to konzultovat s lékařem?
Děkuju za odpovědi :hug:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Čech zemřel v Kolumbii za zvláštních okolností. „Někdo ho otrávil,“ říká rodina!

Jen za pár hodin se měl pětatřicetiletý Michal vrátit za rodinou, místo toho... číst dále >

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Reklama