Jak velikou postel pro dítě?

138
11.1.20 15:16

Jak velikou postel pro dítě?

Ahoj holky,
chtěla bych pro malého koupit postel, ale pořád váhám která by byla lepší. Malému budou tři roky, zatim je stále v dětské postýlce. Uspává se tím, že se koleba na kolenou a hlavou bouchá o čelo postele (má to vypolstrovaný),takže nejlépe asi postel s vyšším čelem. Jenže nevím, jestli je lepší koupit rovnou velikou 200×90(80) nebo nějakou tu přechodovou (160-180/80-90)
Každopádně zatim ještě se sundavací zábranou. Mám dva favority,,(postel ANTEK nebo LUKÁŠEK ) ale nevim pro kterou se rozhodnout co se týká velikosti a taky kdybych koupila rovnou tu velikou s vysokým čelem, že by mu vydržela třeba do náctiletosti, tak asi z tech vysokých čel by moc nadšený nebyl :D ale na druhou stranu bych zas měla ušetřené další starosti so budoucna :zed:
Dělají různé velikosti

https://www.nabytek-bogart.cz/…66-6.66.html?…

https://www.nabytek-bogart.cz/…66-6.66.html

Nemáte náhodou některá z vás třeba zkušenosti přímo s jednou z výše uvedených postýlek?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1824
11.1.20 15:24

Odkazy ti otvírat nebudu, ale za mě bych koupila normální dvoumetrovou postel. Hlavně proto, že každou chvíli v té posteli ležím i já nebo manžel a do nějaké zkrácené bychom se nevlezli, a už vůbec ne pohodlně. Co se čela týče, tak my máme pro děti i pro nás postel s pelestí v hlavě a volnou v nohách. Na boční zábranu bych se ve třech letech už vybodla, maximálně bych prvních několik dnů/týdnů podestýlala peřinu na zem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
138
11.1.20 15:31
@Zireael píše:
Odkazy ti otvírat nebudu, ale za mě bych koupila normální dvoumetrovou postel. Hlavně proto, že každou chvíli v té posteli ležím i já nebo manžel a do nějaké zkrácené bychom se nevlezli, a už vůbec ne pohodlně. Co se čela týče, tak my máme pro děti i pro nás postel s pelestí v hlavě a volnou v nohách. Na boční zábranu bych se ve třech letech už vybodla, maximálně bych prvních několik dnů/týdnů podestýlala peřinu na zem.

Ja jsem malá a jsme samy, takže tohle řešit nemusím. V postýlce bude jen malý, protože dokud mě vidí, tak neusne :)
Ale dekuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3285
11.1.20 15:37

@Kitia1 taky bych koupila rovnou velkou, nějak moc nechápu smysl těch menších postelí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2248
11.1.20 15:38

Koupila bych dvoumetrovou s vyšším čelem a odendávací zástěnou. Ty v odkazech jsou hezký, ale jednak mi přijdou spíš holčičí a pak, jak jsi sama psala, až bude větší, tak se mu nebude muset líbit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52887
11.1.20 15:38

My jsme od 16 mes. dali do trpaslici postele Ikea. Takova ta mala velikost.
Od 4r. ma velikou postel 140/200 v pokoji a to je ideal.
Mladsi dva budou mit letos u sebe stejne velike postele 140/200. Ze trpaslici uz odrustaji.
Koupila bych rovnou velkou postel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1824
11.1.20 15:40
@Kitia1 píše:
Ja jsem malá a jsme samy, takže tohle řešit nemusím. V postýlce bude jen malý, protože dokud mě vidí, tak neusne :)
Ale dekuji :)

To je teď. Co bude třeba za dva měsíce nevíš. Nebo když bude třeba nemocný. Nebo večerní čtení před spaním. Důvodů, proč si k dítěti do postele lehnout, ať už teď nebo v budoucnu, je tolik, že bych to rozhodně do úvahy brala. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
138
11.1.20 15:50
@Zireael píše:
To je teď. Co bude třeba za dva měsíce nevíš. Nebo když bude třeba nemocný. Nebo večerní čtení před spaním. Důvodů, proč si k dítěti do postele lehnout, ať už teď nebo v budoucnu, je tolik, že bych to rozhodně do úvahy brala. ;)

Je od mala zvyklý usínat sám, čtení pohádek ho nebere, kecá mi do toho :mrgreen:,nejradši by si pořád povídal, pri nejhorším hodí půl minutový mikrospánek a další hodinu pak zas řádí třeba až do půl jedenáctý večer. Zkousela jsem to víckrát a stale se stejným výsledkem :pocitac:
Každopádně asi máš pravdu, že je lepší rovnou velikou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10975
11.1.20 15:50
@Jitul.kaaa9 píše:
@Kitia1 taky bych koupila rovnou velkou, nějak moc nechápu smysl těch menších postelí :nevim:

Tak my jsme třeba tu menší měli. Máme děti 20m od sebe a malý byt, takže syna jsme v těch 20m dali do nízké postýlky 140×70 s vysokou bočnicí (v klasické posteli by byl opravdu ještě ztracený a zabírala by zbytečně místo na úkor místa na hraní). Ale věděli jsme, že až povyroste dcera, tak tu postýlku zdědí, tzn. že bude využitá několik let.
Teď je dětem 4 a 6 a mají patrovku.
Ale pro případ, kdy má dítě pokoj pro sebe a není problém umístit tam klasickou postel, tak taky nevidím smysl kupovat nějakou mezi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3057
11.1.20 16:01

Dcera ma od cca roku a pul uplne beznou velkou postel, mela chvili zabranu, ktera se pak stejne dala pryc. V synove veku uz bych zabranu nedala, je dost velky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
138
11.1.20 16:01
@Martinik píše:
Koupila bych dvoumetrovou s vyšším čelem a odendávací zástěnou. Ty v odkazech jsou hezký, ale jednak mi přijdou spíš holčičí a pak, jak jsi sama psala, až bude větší, tak se mu nebude muset líbit.

podle čeho myslíš že jsou spíš holčicí?
Dělají je v ruznych barvach a myslela jsem spíš to vysoké čelo že mu bude vadit :think:
Navíc jsou mi sympatické ty šuplíky pod postelí jako úložný prostor.
Máš nějaký typ? Jestli jo, ráda kouknu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48524
11.1.20 16:05

@Kitia1 máme malou zkrácenou z ikei a jsme s ní spokojení. Dítě je v ní od 1 roku a je v ní stále i v sedmi letech a zatím si nestěžuje. Má poměrně malý pokoj a volíme raději víc volného prostoru pro hraní. Tak od roka max dvou prodáme a koupíme větší, nevidím v tom úplně problém. Pro menší pokjoe je to fajn řešení, jak si neubírat zbytečně místo.
A jinak si v ní normálně večer čteme úplně v pohodě, sedíme na ní tři :lol: Ale je fakt, že vyloženě přilehnout jsem si k dítěti teda nikdy nepotřebovala :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15000
11.1.20 16:08

Pokud není problém s prostorem tak rovnou velkou.
Ještě možnost rostoucí. Některé jsou v konečné velikosti jako běžné jednolůžko

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6663
11.1.20 16:59

@zrcadlo Můžu se zeptat v kolika letech jste dali patrovou postel? Synovi je 4,5 dcerce je 18m a už dost dává najevo že chce spát ve velké posteli. A 2 velké postele se do pokojíčku nevejdou, ale nejsem si 100%jistá jestli to syn nahoře zvládne. Postel jsme kupovali s tím, že na ní jde patro bez problému dokoupit. Kupovat velikost 160 nechci, protože děti mám dost velké a hrozně se při spaní roztahují, takže i když má dcerka nějakých 90cm tak jí klasická postýlka 120/60 skoro nestačí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10975
11.1.20 17:26
@Heivka píše:
@zrcadlo Můžu se zeptat v kolika letech jste dali patrovou postel? Synovi je 4,5 dcerce je 18m a už dost dává najevo že chce spát ve velké posteli. A 2 velké postele se do pokojíčku nevejdou, ale nejsem si 100%jistá jestli to syn nahoře zvládne. Postel jsme kupovali s tím, že na ní jde patro bez problému dokoupit. Kupovat velikost 160 nechci, protože děti mám dost velké a hrozně se při spaní roztahují, takže i když má dcerka nějakých 90cm tak jí klasická postýlka 120/60 skoro nestačí.

Syna jsem nahoru na patrovku pustila až v 5,5 (původně jsme chtěli čekat do šesti). Dcerka tak byla do necelých 4 let v té malé 140×70 (ale ona neměla 90cm ani na tříleté prohlídce, takže velikostně v pohodě). Nám právě tahle postýlka řešila ten předěl (že jsme věděli, že na patrovku to ještě dlouho nebude, ale přitom už pro to mladší dítě nebude ta miminovská. Měli jsme stylově tuto - byla lehká, nízká.
Logisticky jsme tedy měli nejdřív 120×60 + 140×70, pak jsme koupili rovnou patrovku, ale horní patro bylo jen na hraní, dole na patrovce spal syn a dcera na 140×70 (miminovskou jsme zrušili) - a když bylo synovi 5,5, tak jsme tu 140×70 zrušili a syn šel nahoru na patrovku a dcera dolů.

Edit: Jen ještě důvod, proč jsem syna dřív nepustila - on dodnes často v noci nevydrží nejít na záchod. Kolem těch 4-5let chodil většinou mezi půlnocí a druhou v noci na záchod, a často u toho téměř spal a zahnul v bytě třeba špatně, vůbec nevnímal a byl zmatený. Takže jsem měla strach hlavně z toho (že se na té posteli postaví a půjde). V těch 5,5 se tohle trochu omezilo, první týden jsme ho před půlnocí vzbudili a došli s ním radši na záchod, pak jsme to riskli a naštěstí slézal dolů v klidu a sám i v noci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat