Jak zabránit sebevraždě

Anonymní
22.5.18 10:31

Jak zabránit sebevraždě

Ahoj potřebovala bych se poradit. Jak můžu dospělému člověku překazit sebevraždu je to moje nejlepší kamarádka. Už má i dopis na rozloučenou. Pár nápadů jsem měla (obě máme psa tak jsem se snažila jí brát na větší procházky se psema aby si vycistila hlavu, snažila jsem se jí přimět dělat to co jí baví myslela jsem že to pomůže, navrhla jsem jí ať jde k odbornikovi bylo vydět že nad tím přemýšlí) ale to co jsem vyzkoušela tak bez účinku přece jen jsme skoro jako sestry a poznáme na sobě že se něco děje ale tentokrát vím jen to že se chce zabít. Já vím že je dospěla a že musí chtít sama ale já jí v tom nechci nechat samotnou a čekat že si něco udělá. Díky za rady

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20823
22.5.18 10:34

Kontaktovat linku bezpečí? Tam by ti poradil odborník. Protože těžko ji budeš 24hodin denně hlídat :( Podívej se třeba na Bílý kruh nebo nějaké jiné organizace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2608
22.5.18 10:37

Potřebuje odborníka. Nepůjde-li tam sama od sebe, co zkusit navrhnout, že půjdeš s ní? Najít nějakého dobrého psychiatra a kamarádce říct, že jdeme ten a ten den v tu a tu hodinu. Nečekat, až si ona odborníka najde a domluví se s ním, ale udělat to za ni. Neznám ji, nevím, jak by reagovala, ale objednací lhůty bývají dlouhé a člověk v depresi se často ne a ne k něčemu rozhoupat. Akční, neodkládající přítel by možná mohlo být řešení.
Nevím, proč se chce zabít. Je-li to kvůli depresím, pak je to nemoc, kterou sama bez odborníka nevyléčí. To je, jako by se snažila vyřešit zlomenou nohu tím, že „to rozchodí“. Bez léčby to nepůjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6700
22.5.18 10:37

Bohuzel z okoli mam zkusenost, ze kdo to udelat chce, stejne to udela :nevim: jinak zkusit leda nejaky ty organizace, co radi @Amys ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3350
22.5.18 10:39

Pokud ma psychickou nemoc-casto deprese-pomuze jen psychiatr a leky. Pokud premysli o sebevrazde je nutna hospitalizace i nedobrovolna, clovek uz pak to sam nedokaze posoudit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3350
22.5.18 10:39

Pokud ma psychickou nemoc-casto deprese-pomuze jen psychiatr a leky. Pokud premysli o sebevrazde je nutna hospitalizace i nedobrovolna, clovek uz pak to sam nedokaze posoudit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7234
22.5.18 10:43

Zavolat rychlou, oni ji odvezou na psychiatrii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3146
22.5.18 10:53

Nejrychlejsi a efektivni reseni je zavolat zachranku, bude pak hospitalizovana. Jinak je dobre vytvorit bezpecnou sit - rodina, pratele, partner. Opakovat, ze neni na problemy sama (proc se chce zabit?). Pripadne pak delat smlouvy - ze vydrzi do vecera, do dalsiho dne, do patku..ale pokud je skutecne odhodlana, tak nic z toho nepomuze…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Doe_Jane
22.5.18 10:54

Zavřít mag-ora do blázince…

• Citovat
  • Nahlásit
228
22.5.18 10:56

Přesně, zavolej rychlou oni ji zavezou na psychiatrii, lepší než aby to opravdu skončila…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6928
22.5.18 10:59
@Anonymní píše:
Ahoj potřebovala bych se poradit. Jak můžu dospělému člověku překazit sebevraždu je to moje nejlepší kamarádka. Už má i dopis na rozloučenou. Pár nápadů jsem měla (obě máme psa tak jsem se snažila jí brát na větší procházky se psema aby si vycistila hlavu, snažila jsem se jí přimět dělat to co jí baví myslela jsem že to pomůže, navrhla jsem jí ať jde k odbornikovi bylo vydět že nad tím přemýšlí) ale to co jsem vyzkoušela tak bez účinku přece jen jsme skoro jako sestry a poznáme na sobě že se něco děje ale tentokrát vím jen to že se chce zabít. Já vím že je dospěla a že musí chtít sama ale já jí v tom nechci nechat samotnou a čekat že si něco udělá. Díky za rady

Osobně mi vždy v takových případech řišlo, že sdělení úmyslu sebevraždy je hlasitý voláním o pomoc. Určitě zkus kontaktovat odborníky, určitě zkus kamarádku co nejvíce poslouchat co se týká důvodů, které jí k takovým myšlenkám vedou. Ono to naslouchání působí na ty lidi v první fázi o moc lépe, než nějaké přesvědčování, že na světě je přeci krásně a že to udělat nemůže. Zkus s ní být co nejvíce v kontaktu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1540
22.5.18 11:02
@Doe_Jane píše:
Zavřít mag-ora do blázince…

Nemáš pocit, že je tvůj komentář trochu mimo? Co tě opravňuje někoho, koho neznáš takto označovat? :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
775
22.5.18 11:03

Pokud člověk ohrožuje svůj život, je možné opravdu volat rychlou. Akutně ji hospitalizují. Pokud má nějaké těžké deprese endogenního charakteru, to znamená, že nejsou způsobeny nějakou vnější událostí (exogenně), pak bude potřebovat nasadit léčbu. Procházkami se to nerozchodí. Nikdy nepodceňovat člověka, že sebevraždu nespáchá, když o ní mluví! Často tito lidé volají o pomoc svým chováním, slovy a my si můžeme až zpětně uvědomit, že jsme tomu nepřikládali větší váhu, že jsme to podcenili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9739
22.5.18 11:05
@Anonymní píše:
Ahoj potřebovala bych se poradit. Jak můžu dospělému člověku překazit sebevraždu je to moje nejlepší kamarádka. Už má i dopis na rozloučenou. Pár nápadů jsem měla (obě máme psa tak jsem se snažila jí brát na větší procházky se psema aby si vycistila hlavu, snažila jsem se jí přimět dělat to co jí baví myslela jsem že to pomůže, navrhla jsem jí ať jde k odbornikovi bylo vydět že nad tím přemýšlí) ale to co jsem vyzkoušela tak bez účinku přece jen jsme skoro jako sestry a poznáme na sobě že se něco děje ale tentokrát vím jen to že se chce zabít. Já vím že je dospěla a že musí chtít sama ale já jí v tom nechci nechat samotnou a čekat že si něco udělá. Díky za rady

Nemůžeš bohužel udělat nic pokud nebude chtít ona sama, pokud to myslí vážně tak si stejně najde okamžik kdy to nebude nikdo čekat. Když zavoláš rychlou a ona řekne že jí nic není a není pravda že se chce zabít tak budeš navíc platit zbytečný výjezd. Zkus s ní hodně mluvit, přesvědčit jí aby navštívila odborníka, jdi tam s ní. Ona ti o tom řekla? I o tom dopise? To může být volání o pomoc, kdyby se chtěla jen tak zabít tak nebude nikomu nic říkat a udělá to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Doe_Jane
22.5.18 11:05
@Ivulita píše:
Nemáš pocit, že je tvůj komentář trochu mimo? Co tě opravňuje někoho, koho neznáš takto označovat? :zed:

ne není mimo ani náhodou, je to výraz pro blázna… a ona blázen je

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama