Jak začít znovu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Manonka
Ukecaná baba ;) 1245 příspěvků 19.03.12 16:28
Jak začít znovu?

Ahoj holky,
ani nevím, co pořádně chci napsat. Asi se jen potřebuji vypovídat, možná i zjistit, že na tom nejsem jediná takhle mizerně… Jsem v 31. týdnů a zůstala jsem sama. Miminko jsme neplánovali, neměla jsem s jeho taťkou nijak zvlášť dlouhý a pevný vztah, ačkoli já do něj zamilovaná byla až po uši. Když jsem zjistila, že jsem otěhotněla, byl to šok, ale na druhou stranu jsem ani na moment nepřemýšlela o tom, že bych si dítě nenechala. Nikdy jsem po dětech nijak zvlášť netoužila, nebyla jsem ten typ, co nakuje do každého kočárku v dosahu, ale přesto jsem k tomu svému mrněti ihned cítila silné pouto a potrat pro mě vůbec nepřipadal v úvahu. Tatínek se k tomu zpočátku postavil dobře, ano nemám z toho radost, ale samotnou tě v tom nenechám, nějak to zvládneme. Začali jsme hledat byt a plánovat stěhování. Postupem času ale upadl do deprese, že dítě vlastně nechce, že jsme si zkazili život a že bych měla jít na potrat. První měsíce v novém bytě vypadali tak, že si zalezl do vedlejšího pokoje k počítači a sklence či lahvince něčeho, mě víceméně ignoroval… Pořád jsem doufala, že až se mimčo narodí, tak se to zlepší. Kdykoli jsem se ho zeptala, zda tedy nechce rozchod, řekl, že ne, že chce být se mnou. Věřila jsem tomu i přes jeho chování. Před měsícem přišel šok, takhle to dál nejde, nechci s tebou být, žít, nemiluji tě a nikdy nebudu, nechci s tebou dítě a stěhuji se  Ještě stále bydlíme spolu, ale je pevně rozhodnutý odejít, hledá si byt. Vyčítá mi všechno, nejvíc to, že jsem nešla na potrat, a když už se na něj rozhodla nejít, že ho do toho chci zatahovat – pochopte – chci aby byl v RL a podílel se finančně. Jeho odchod je pro mě i finanční rána, sama byt neuplatím, to je mu jedno. Nechce nic řešit, dítě vidět nechce, prý by ho měl určitě rád, kdyby ho poznal a nesnesl by že s ním nemůže být pořád. Proto je prý lepší ho vůbec nikdy nevidět… Zkoušet nic nechce, tvrdí, že nemůžu tvrdit, že ho miluji, když jsem udělala to co on tak bytostně nechtěl (nechala si dítě) a teď mám ještě tu drzost po něm něco chtít. Že když bych ho milovala, tak bych mu to nemohla udělat a on s takovým člověkem prý být nedokáže za žádnou cenu… Prý je život krátký na to, aby ho mrhal se mnou… Jsem úplně vyřízená. Bojím se být na mimčo sama, i když mám rodiče skvělé – pomůžou mi, ale i tak. Nedokážu si představit mít dítě, které ani nepozná svého otce a toho pořád miluju, i když to zní divně za téhle situace… Pořád doufám, že si to rozmyslí, ale to už asi těžko… Nevím, jak dál, nevím, jak znovu začít žít, jak se s tím vyrovnat. Vzbudil ve mně hrozné výčitky, že za všechno asi opravdu můžu já… Chvíli jsem přemýšlela i o sebevraždě, naštěstí to brzy přešlo, ale jsem opravdu na dně… Vyčítám si, že nejsem dost dobrá, aby se mnou chtěl být, aby mě miloval, že kvůli mně nebude mít holčička tátu… Tak se ptám, jak začít zase žít? Jak překonat tu bolest a prázdnotu? Zažili jste něco podobného? Jak jste se z toho dostali?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
74paja
Závislačka 4478 příspěvků 19.03.12 16:34

Skoda, ze tak jako uvazuje on, neuvazovala jeho mama :cert: :cert: :cert:

Crystal87
Generální žvanilka 24258 příspěvků 19.03.12 16:35

NIc si nevyčítej!Dítě jste udělali oba a on nemáprávoresp. neměl tě nutitdo potratu.Je dobře že jsi se rozhodl a miminko nechat i kdžy na něj budeš sama a věřím že to bude bohužel těžké po všech stránkách:(ALE dětátko ti vynahradí!Mysli hlavně na něj…chlap zřejmě nebyl dost dospělý postavit se k věci čelem a ted když se blíží ta veluiká změna tak utíká!Třeba po porodu změní názor ale nepočítej s tím,nezaslouží si ani tebe ani miminko a věř že někde čeká ten pravý!!!At si jde…tobě zůstane to nejkrásnější a nejcennější na celý života co jemu?Kulový!Nesmutní není pro tebe dost dobrej.Pokud ti rodiče pomůžou,tak to zvládneš on ti pokdu to budeš řešit soudně bude muset také platit!Drž se!Je tolik maminek co na tom byly stejně jako ty a zvládly to!! :hug: :hug: :hug:

Barca12345
Echt Kelišová 9649 příspěvků 19.03.12 16:39

Nejde nic jineho napsat, nez ze je to vul…
A potom ty otrepane fraze - casem to preboli, potrebujes klid, mysli na miminko… jenze tyto fraze jsou pravdive!!! On neni hoden toho, saby vychovaval dite, nedokaze mu predat spravne vzorce chovani, lepe va, bude bez nej.

Mas rodice, kteri ti pomohou a to je skvele, uvidis, ze ten mrnousek bude stat za vsechny trable a az se narodi, nebude zadny chlap stat za to, aby ses ho vzdala!!!

Prozatim hodne sily! :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.12 16:44

Jsem na tom podobne. Taky se nam zadarilo po kratkem vztahu (6m) pres antiko. Chtel, abych sla na potrat, ja nechtela, pak se najednou rozhodl, ze chce zustat s nama a ja kravka byla nadsena, ze budeme uplna rodina, ze mi vubec nedoslo, ze chce zustat jen kvuli malemu.
Ted je diteti rok a ja nedavno zjistila, ze celou tu dobu /i v tehotenstvi/ si dopisuje a ne-li styka s jinymi zenami. Pise jim, ze jen preziva, a ze potrebuje „zit“ a jak mu chybi atd… Je videt, ze maleho miluje a ja mam zlomene srdce, protoze ja jsem ta, ktera se snazi, vede domacnost, stara se o maleho, atd a on zatim chodi na sport 3-4× tydne a ja uz pochybuju, ze vsechen sport je opravdu sport… nebo spis nejen sport…
jsem ve fazi ze taky premyslim co dal a hledam si praci, abych byla schopna uzivit sama sebe i maleho
takze se snazim prijit na ty stejny otazky - jak se z toho dostat, hlavne z toho, ze ho miluju, jak zacit znova a lepe… mam vyhodu, ze on nevi, ze ja vim a mam cas se v klidu pripravit

1024
Závislačka 2969 příspěvků 19.03.12 16:50

Holky je mi vás líto,ale je tu diskuze o olkách,co je nechali ti jejich blbci v těhotenství.
https://www.emimino.cz/…vina-100647/
Třeba to nějka pomůže,aspoň si popovídat. :hug:
Anonymní nade mnou. To je mi líto,že jsi na to takhle přišla,ale počkej až mu to postavíš jako hotovou věc a odejdeš,třeba bude ještě litovat…

Táta Pavel
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.12 17:29

Teď je nejdůležitější myslet dopředu, na sebe a na miminko. Hlady neumřete a pod mostem neskončíte, takže v klidu, bude líp. Hlavně vymazat chlapa. Opustit těhotnou je důkaz nezpůsobilosti.

Uživatel je onlinewildcherry
Neúnavná pisatelka 18209 příspěvků 19.03.12 17:30

Ahoj zlata :kytka: (manonka,anonymní),je mi to strašně lito!
Nekteří chlapi jsou ubožáci,o tom žádná.otce bych do RL napsala,aby platil…teď to nevidis,ale oceniš,že o něj nemá zájem.Teď si to nemyslís,ale potkás jineho partnera který tě bude mit rád i s miminkem a bude mu říkat třeba tati.I pro partnera to bude lepší,že má možnost být tim pravým pro maleho/malou a ne nějaky hňup,který za to nestojí!!!!A když se rozhodnete,můžes nového ,,tatku,, napsat do RL.Ten blbec to jeste rád podepise,aby nemusel platit :zed: …držím palečky a drž se,obě!hodne sil! :*

Kalla1412
Echt Kelišová 8598 příspěvků 19.03.12 17:38

Já nechci být teď za krávu, co se zatsává kluků, co odejsou od těhotné holky. Ale..situace, kdy mi příjde těhotná holka se kterou jsem 6m a oznámí, že je v tom a já jí řeknu, že chci potrat, že dítě nechci a ona že ho chce, očekávala bych, že ta holk řekne OK, tak si jdi..a bude sama s děckem. Aleříct mu ne, bude to po mem, už jsem jednou v tom budeme spolu, ty nás budeeš živit nebo budeš aspoň platit…on to dítě NECHCE, už to řekl na začátku, že neví a že ho nechce, ale ty ho nustí, aby ho s Tebou měl. Ano, někdy otěhotní holka nechtěně, přes HA, omylem, ale ne vždy, bohužel. Někdy si prostě pomůže, tak to prostě je..a nutit kluka do otcovství..ano, on to dítě udělal taky ale ON má taky právo svobodné volby stejně jako ta baba. Pokud jeden z nich mimino chce a druhý ne, tak by to měl ten první respěktovat a naopak…co asi bude mítdítě z takové „rodiny“ kdy je mama nešťastný, pořád pláče, trápí se a táta má jiné ženy…stejně to dopadne blbě…Pardon ,ale takhle to cítím. Možná že být ve Vaší kůži, mluvím jinak ,ale svoboda volby by být měla …pro oba.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.12 17:52

Kallo, tak treba u nas to bylo tak, ze kdyz nevedel co delat, tak jsem mu rekla, ze jestli nas nechce, at jde, ze po nem nic nechci :nevim: nejsem ten typ, co by chtel byt s chlapem stuj co stuj, proto taky premyslim co dal a kam pujdem. on se rozhodl sam s nama zustat… a ta myslenka ze si nekdy holka pomuze - bohuzel jsou i takove a bohuzel nevim jestli tak nehledi nekdy i na me, ktera jsem v tom nevinne :? to je dalsi super pocit, fakt. Nikomu bych neprala byt v kuzi, ze otehotnite pres antiko a polovina jeho kamaradu si mysli, ze jste toho chudaka chtely ulovit :?

Crystal87
Generální žvanilka 24258 příspěvků 19.03.12 17:53
Kalla1412 píše:
Já nechci být teď za krávu, co se zatsává kluků, co odejsou od těhotné holky. Ale..situace, kdy mi příjde těhotná holka se kterou jsem 6m a oznámí, že je v tom a já jí řeknu, že chci potrat, že dítě nechci a ona že ho chce, očekávala bych, že ta holk řekne OK, tak si jdi..a bude sama s děckem. Aleříct mu ne, bude to po mem, už jsem jednou v tom budeme spolu, ty nás budeeš živit nebo budeš aspoň platit…on to dítě NECHCE, už to řekl na začátku, že neví a že ho nechce, ale ty ho nustí, aby ho s Tebou měl. Ano, někdy otěhotní holka nechtěně, přes HA, omylem, ale ne vždy, bohužel. Někdy si prostě pomůže, tak to prostě je..a nutit kluka do otcovství..ano, on to dítě udělal taky ale ON má taky právo svobodné volby stejně jako ta baba. Pokud jeden z nich mimino chce a druhý ne, tak by to měl ten první respěktovat a naopak…co asi bude mítdítě z takové „rodiny“ kdy je mama nešťastný, pořád pláče, trápí se a táta má jiné ženy…stejně to dopadne blbě…Pardon ,ale takhle to cítím. Možná že být ve Vaší kůži, mluvím jinak ,ale svoboda volby by být měla …pro oba.

Pokud souložím tak musím ijako chlappočítat s tím co semůže stát bohužel je dáno že děti nosí a rodí ženy aani chlap protožeje blbeja nezodpovědnej nemáprávo je nutit dopotratu jendou si užíval tak musí nést následky :nevim:
BTWmy taky otěhotněliani ne po půl roce aleted už MMse k tomu postavil jako chlap ai když jsme si prošli špatným obdobím o potratu nepaldo ani slovo. a tojsme byli oba mladí(já 19 on 23) ted čekáme třetí…

boball
Echt Kelišová 9418 příspěvků 19.03.12 17:55

Já zas nechápu postoj těch chlapů.Proč doprčic chrápou z ženou s kterou si nedovedou svůj další život představit.Copak neví,že tohle se může stát?Pak by se k tomu měli postavit jako opravdovej chlap a o rodinu se postarat. :cert:

Nela_9
Kecalka 464 příspěvků 19.03.12 18:01

Tak já jsem ve stejné situaci, s tim rozdílem že my jsme miminiko plánovali, oba chtěli, první s návrhem přišel bývalý a ve 3. měsíci těhu se se mnou rozešel, najednou se rozmyslel, že dítě nechce. A druhý rozdíl je, že po tom všem co mi od té doby provedl ho na rozdíl od tebe nemiluju, ale nesnášim! Také mě vyhazuje z bytu, jsem na nemocenské kvůli rizikovému těhu a stěhovat vážně nemůžu, ani na podnájem sama nemam.. takže děs!

Radu nemam, sama nevim co dělat, ale snaž se být v klidu, ať máš zdravé, spokojené miminko! bude mu líp s maminkou, než s obouma rodičema s tim že otec o něj stejně neprojevuje zájem, on se rozhodl, on ať nese následky (a věř tomu že jednou ho to bude pekelně mrzet, že neviděl dělat pokroky a růst své dítě) ty se s tim budeš muset poprat, nic jiného nezbývá, ale pořád si řikej, že takovej chlap neni pro tebe, nezaslouží si tě, ubožák!

Posílám :hug: :hug: :hug:

KALLA1412: no tak u sexu byli oba,ne? Každý kdo ho provozuje si je vědom toho, že kondom může prasknout, přerušovaná soulož je riskantní a ani antiko neni 100%, takže z toho plyne, že teď ponese následky.. Ona to na něj neušila, taky to neplánovala, ale postaví se tomu, postará se! on uteče před zodpovědností…
Navíc jak sama zakladatelka píše, zezačátku to vzal, chtěl se postarat, ale pak si to rozmyslel? tak co to je?!

Táta Pavel
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.12 18:13
Kalla1412 píše:
Já nechci být teď za krávu, co se zatsává kluků, co odejsou od těhotné holky. Ale..situace, kdy mi příjde těhotná holka se kterou jsem 6m a oznámí, že je v tom a já jí řeknu, že chci potrat, že dítě nechci a ona že ho chce, očekávala bych, že ta holk řekne OK, tak si jdi..a bude sama s děckem. Aleříct mu ne, bude to po mem, už jsem jednou v tom budeme spolu, ty nás budeeš živit nebo budeš aspoň platit…on to dítě NECHCE, už to řekl na začátku, že neví a že ho nechce, ale ty ho nustí, aby ho s Tebou měl. Ano, někdy otěhotní holka nechtěně, přes HA, omylem, ale ne vždy, bohužel. Někdy si prostě pomůže, tak to prostě je..a nutit kluka do otcovství..ano, on to dítě udělal taky ale ON má taky právo svobodné volby stejně jako ta baba. Pokud jeden z nich mimino chce a druhý ne, tak by to měl ten první respěktovat a naopak…co asi bude mítdítě z takové „rodiny“ kdy je mama nešťastný, pořád pláče, trápí se a táta má jiné ženy…stejně to dopadne blbě…Pardon ,ale takhle to cítím. Možná že být ve Vaší kůži, mluvím jinak ,ale svoboda volby by být měla …pro oba.

Jako filozofická úvaha dobré - když se může žena rozhodnout pro potrat a zbavit se odpovědnosti, proč by nemohl i chlap? Pokud se do 12. týdne zřekne odpovědnosti, řekne třikrát „nechci, nechci, nechci“, neměla by mít matka nárok na jeho spoluúčast na výživě - to je velmi zajímavá a symetrická úvaha z hlediska postavení muže a ženy vzhledem k odpovědnosti za početí.
Jakožto odpůrce práva ženy zbavit se odpovědnosti za početí umělým potratem (vyjma znásilnění a zdravotního rizika) musím mít stejný metr i na chlapa, tudíž zbavení se odpovědnosti je podle mě nepřípustné a je povinen se o dítě minimálně finančně postarat.
Ale máš pravdu v tom, že je tu určitá dost významná asymetrie odpovědnosti v neprospěch chlapů, chlap se odpovědnosti nemůže zbavit „finančním potratem“ ani tuto odpovědnost vymoci na ženě, pokud ta chce potrat a chlap by dítě chtěl.

lopata
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 19.03.12 18:24

pořád dokola.. docela by mě zajímalo, co by jako chtěla zakladatelka poradit.. takových a podobných vláken je tu snad pulka ze všech… všude stejné- velká láska, otěhotnění v jakékoliv formě, odchod partnera, šok,.. jako co cheš poradit?? budeš muset makat, aby sebe a dítě uživila, od tatínka asi alimoše neuvidíš, budeš muset někde bydlet, nebo se vrať k rodičům.. nejde to?? holt smůla .-.. zajímavý je, že tohle nikdo neřeší než do té postele s chlapem vleze..co se stane KDYŽ… co na to napsat… :think na druhou stranu- samoživitelek je v tomto státě strašná spousta, takže když to zvládly jiné, zvládneš to taky.. důležitý je najít si nějaké dobré a levné bydlení a nějakou dobrou práci, nebo i brigádu až budeš po mateřské, nebo i během mateřské, abys nemusela otáčet každou korunu,,. což stejně asi budeš muset… 8o

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama