jaka strava?

2114
18.7.05 10:55

jaka strava?

Ahoj,

budu rada kdyz mi napisete vase nazory. Co davat 6mes. diteti k jidlu? Podle brozury HIPP kde je plan vyzivy do 2let je mezi 6-8mes. doporucovano 1× mliko, 1× ovocna stava, 1× presnidavka, 1× jidlo (zelenina+maso atd.), 1× kase. Zda se vam tento jidelnicek v poradku? Diky. Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10410
18.7.05 11:13

Ahoj Sany,
v šesti měsících se začíná přikrmovat v poledne zeleninou, nejdříve vařenou a rozmixovanou mrkví s bramborem+lžička kvalitního rostl.oleje, pak postupně můžeš přidávat např. květák, brokolici, cuketu, fenykl…všechny druhy se zkouší 3-4 dny pro rozpoznání případné alergie. Po měsíci přidáš vařené maso (králičí, drůbeží) asi 20g na porci, můžeš zkusit i dobře uvařený rozmačkaný žloutek. Jinak stále mléko, na noc můžeš dát kaši, pokud je dítě hladové.
Za další měsíc se pak začíná na svačinu s ovocnými příkrmy, později bílým jogurtem atd.
Snad Ti to zatím stačí :)
Silvie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
18.7.05 12:26

Ahoj Sany,

taky jsem se chystala na příkrmy podle brožury HIPP… Nakonec jsme se poradili s paní doktorkou, brožuru jsem odložila… Skřítkovi je 7 měsíců a týden a začínali jsme: kolem 6. měsíce na noc kaši (130 - 150 ml, výběr je velký, my začínali První kaší od Milupy), zkoušela jsem První lžičku mrkev a brokolici - bez úspěchu, tak jsem uvařila brambory s mrkví. Hustá směs má úspěch. Tento týden chci přidat špenát… Na svačinu si dá (někdy víc někdy míň, ale zatím nikdy ne celou) hruškovou výživu od Hami… Taky mu chutná rozmačkaný banán, dal si ho smíchaný i s pohankovou kaší…

K pití naše dr. doporučuje jen čistou vodu… asi 4 dny jsem ji přislazovala, pak jsem dala bez cukru a pije to taky… Ale za den vypije jen asi 50 ml, zbytek je samé kojení…

U těch příkrmů a pití záleží i na tom, jestli chceš dítě odstavit (kamarádka celý proces nasazování příkrmů urychlila a během měsíce klučinu odstavila úplně)… Mě i skřítkovi zatím kojení vyhovuje, takže nikam nespěcháme.

Spokojeného mimíska přeje

Haki

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
18.7.05 12:48

Ahoj,

ještě jsem našla o odstavování článeček na http://www.kojeni.cz/texty.php?…:

Kdy začít s tuhou stravou?
dítě má vyvinuté svaly jazyka a úst, koordinace s polykáním
velmi často před zavedením příkrmu dítě vyžaduje častější kojení, pokud je to však před 6. měsícem, není častější pití znakem zralosti k přijímání tuhé stravy, ale znakem růstového spurtu
neplatí oblíbený mýtus o přikrmování navečer, po němž dítě prospí celou noc. Většinou se jedná o děti, které by již i bez večerního přikrmování spaly dobře
pro zavedení příkrmu neplatí ani dvojnásobek porodní hmotnosti, ani dosažení šesti kg hmotnosti, ani když dítě vyžaduje častější pití z prsu 8 - 12 krát za den. Je to normální vzorec chování dítěte, které prochází růstovým spurtem

Jak začít?
malé porce, třeba jen 1/4 čajové lžičky 1× denně
nabízet až po kojení
zavádět vždy jen jednu potravinu
pokud se objevila reakce na potravinu, je nutné ji na týden vyloučit a zkusit později
ponechat dítěti volnost při zkoušení nového příkrmu
nemixovat

Druhy příkrmu
bílé maso - zdroj bílkovin, železa, mastných kyselin
zelenina - převážně vařenou, obsahuje minerály, vitamíny a vlákninu
ovoce - jablka, hrušky, banány, švestky, meruňky, broskve.
mléčné výrobky - bílý jogurt, od 9. měsíce sýry, žervé
nápoje (okolo 9. měsíce) - kojenecká voda, přírodní ovocné šťávy ředěné kojeneckou vodou, přírodní džusy
vejce - bílek až od jednoho roku dítěte
obilná kaše - až od 1 roku dítěte, nejlepší rýžové, kukuřičné
NE:
ovocné kompoty nejsou vhodné, protože prošly tepelnou úpravou
vyhnout se koření, kečupu, hořčici,umělým sladidlům, sladkostem a přislazovaným potravinám
pozor na citrusové plody - až po roce věku z důvodu vzniku alergie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
18.7.05 13:39

Zensky díky rady. Haki ja nekojim. Kojila sem do 1mes. a pak se mi ztratilo mliko. Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama