Poradna porodní asistence
Bc. Vladimíra Toplaková
Nikola třeba? Pro obě pohlaví. Určitě bych příjmení prechylila. Bude to u holky divné.
Lucie, Edita, Agáta, Elena, Hedvika, Dita, Zita
Zora
Adam, Vilém, Damian, Jan, Dan, Radek, Aleš
U těch kluků bych se nejspíš držela té klasiky
Holky, něco kratšího ![]()
Rozhodně Sekaninová, vždyť je to příjmení české proboha. Určitě k němu krátké jméno a bez S nebo C. U kluka možná Hynek, Petr, Ondřej (i když jich je hodně). A u holky mě první napadla Jana, Eva, Andrea.
První naskočila Elen, Gita, Dita. Vím, že je Elen moc.
Ale hodí se k tomu a není to žádná obstarožní přehazovačka. Kluk Damian nebo David.
U kluka určitě něco s písmenem „r“ aby to působilo mužněji, třeba Albert, Arnošt, Ondřej, Jindřich, Richard, Radek, Eduard, Karel, Jiří… Vyhnula bych se jménům s koncovou „s“ a „š“, aby se to lépe vyslovovalo. U holky bych určitě nechala koncovku -ová, vynechaná se mi líbí jen u zahraničních přijímení (Ema Smetana mi pořád zní blbě a ani po těch letech co o ní slýchávám mi to nepřijde moc dobrý). Proto holce nějaké krátké jméno, třeba Alice, Zita, Nora, Inna, Lada, Meda, Eva, Iva, Beata, Edita, Ester, Karin, Laura…
Příspěvek upraven 31.07.23 v 22:35
Nina Sekanina ![]()
Dala bych něco tvrdého jako protipól k těm n.
Nora/Laura Sekaninová. Kluk nevím, klučičí jména se mi vesměs nelíbí.
Ondřej, Vojtěch, Daniel,
Ela, Julie…
Jmen je. Já znám s vaším příjmením Lenku ![]()
Rozhodně se mi to nezdá nějak zvláštní, jak znám tu známou, tak kór. ![]()
Vanda Sekanina, Emma Sekanina, Zoe… Patrik, Maxmilián jako klučiči mi přijde fajn, k ryze českému bych prechýlila k mezinárodnímu ne… ani nemusíte, když končí na samohlásku ![]()
Maxmilián ne. Budou mu převážně říkat Max Sekanina.
To x S. Nevím no.
Já bych určitě přechýlila. Na tom jménu není nic zvláštního, u chlapa bych se nad ním nijak nezarazila, ale teda holčička se jménem Sekanina… zní mi to dost šíleně. Dala bych něco kratšího, dvouslabičného, klidně s R.
Martin, Marek, Petr, Viktor (to je myslím ten kluk z Kukaček), Jáchym
- to jméno je moje srdcová záležitost, miluji ho, Oskar, z holčičích rozhodně kratší jméno. Tea - taková zkrácená Tereza, i když Tea je zkrácené od T(h)eodory
Ta se k tomu hodí výborně, Krista, Nela, Ema ne, je to s příjmením krkolomné, Ida, Ella taky je k příjmení boží. Ještě Lea.
A rozhodně s ová.
@Sedmnactnulajedna píše:
Nina SekaninaDala bych něco tvrdého jako protipól k těm n.
Nora/Laura Sekaninová. Kluk nevím, klučičí jména se mi vesměs nelíbí.
Nina Sekanina. ![]()
Dobrý den,
ráda bych se vás zeptala, jaké jméno by se Vám, dámy, líbilo k našemu příjmení.
Příjmení není tedy žádná „výhra“, ryze české a dost dlouhé - Sekanina/Sekaninová - ale nechci si stěžovat, jistě existují i horší příjmení.
S manželem zatím jen tak polemizujeme a přemýšlíme, on navrhuje úplné klasiky typu Tereza, Jan, David, Adéla, které jsou sice hezké, ale já bych radši přece jenom něco trošku originálnějšího a méně častého. Úplnou exotiku vzhledem k příjmení ale asi ne, to je jasné…
Zatím mě ale nic tak „netrklo“, jména, která se mi líbila, jsou k příjmení moc tvrdá, dlouhá nebo se tak proflákla, že se mi úplně zprotivila.
Věřím, že Vaše návrhy budou nápaditější a třeba nám pomohou vybrat to pravé jméno.
Pohlaví miminka zatím nevíme, takže by mě zajímaly Vaše návrhy pro chlapečka i pro holčičku. U holčičky také vzhledem k délce příjmení přemýšlím nad jeho nepřechýlenou verzí - Sekanina (bez -ová). Co si o tom myslíte? Manžel je jasně proti, že by holka byla chudák.
Příspěvek upraven 31.07.23 v 21:42