Jaké jméno se hodí k našemu příjmení?

Anonymní
31.7.23 21:40

Jaké jméno se hodí k našemu příjmení?

Dobrý den,
ráda bych se vás zeptala, jaké jméno by se Vám, dámy, líbilo k našemu příjmení.

Příjmení není tedy žádná „výhra“, ryze české a dost dlouhé - Sekanina/Sekaninová - ale nechci si stěžovat, jistě existují i horší příjmení.

S manželem zatím jen tak polemizujeme a přemýšlíme, on navrhuje úplné klasiky typu Tereza, Jan, David, Adéla, které jsou sice hezké, ale já bych radši přece jenom něco trošku originálnějšího a méně častého. Úplnou exotiku vzhledem k příjmení ale asi ne, to je jasné…

Zatím mě ale nic tak „netrklo“, jména, která se mi líbila, jsou k příjmení moc tvrdá, dlouhá nebo se tak proflákla, že se mi úplně zprotivila.

Věřím, že Vaše návrhy budou nápaditější a třeba nám pomohou vybrat to pravé jméno.

Pohlaví miminka zatím nevíme, takže by mě zajímaly Vaše návrhy pro chlapečka i pro holčičku. U holčičky také vzhledem k délce příjmení přemýšlím nad jeho nepřechýlenou verzí - Sekanina (bez -ová). Co si o tom myslíte? Manžel je jasně proti, že by holka byla chudák.

Příspěvek upraven 31.07.23 v 21:42

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
149517
31.7.23 21:42

Jáchym, Alice

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3741
31.7.23 21:48

Nikola třeba? Pro obě pohlaví. Určitě bych příjmení prechylila. Bude to u holky divné.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7221
31.7.23 21:53

Lucie, Edita, Agáta, Elena, Hedvika, Dita, Zita
Zora
Adam, Vilém, Damian, Jan, Dan, Radek, Aleš
U těch kluků bych se nejspíš držela té klasiky
Holky, něco kratšího :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9098
31.7.23 21:57

Rozhodně Sekaninová, vždyť je to příjmení české proboha. Určitě k němu krátké jméno a bez S nebo C. U kluka možná Hynek, Petr, Ondřej (i když jich je hodně). A u holky mě první napadla Jana, Eva, Andrea.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
74217
31.7.23 22:02

První naskočila Elen, Gita, Dita. Vím, že je Elen moc.
Ale hodí se k tomu a není to žádná obstarožní přehazovačka. Kluk Damian nebo David.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
K92
2038
31.7.23 22:04

U kluka určitě něco s písmenem „r“ aby to působilo mužněji, třeba Albert, Arnošt, Ondřej, Jindřich, Richard, Radek, Eduard, Karel, Jiří… Vyhnula bych se jménům s koncovou „s“ a „š“, aby se to lépe vyslovovalo. U holky bych určitě nechala koncovku -ová, vynechaná se mi líbí jen u zahraničních přijímení (Ema Smetana mi pořád zní blbě a ani po těch letech co o ní slýchávám mi to nepřijde moc dobrý). Proto holce nějaké krátké jméno, třeba Alice, Zita, Nora, Inna, Lada, Meda, Eva, Iva, Beata, Edita, Ester, Karin, Laura…

Příspěvek upraven 31.07.23 v 22:35

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2721
31.7.23 22:07

Nina Sekanina :think:

Dala bych něco tvrdého jako protipól k těm n.
Nora/Laura Sekaninová. Kluk nevím, klučičí jména se mi vesměs nelíbí.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Nelel12
31.7.23 22:12

Ondřej, Vojtěch, Daniel,

Ela, Julie…

Jmen je. Já znám s vaším příjmením Lenku :D

Rozhodně se mi to nezdá nějak zvláštní, jak znám tu známou, tak kór. :palec:

  • Citovat
  • Upravit
7228
31.7.23 22:13

Vanda Sekanina, Emma Sekanina, Zoe… Patrik, Maxmilián jako klučiči mi přijde fajn, k ryze českému bych prechýlila k mezinárodnímu ne… ani nemusíte, když končí na samohlásku ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
74217
31.7.23 22:15

Maxmilián ne. Budou mu převážně říkat Max Sekanina.
To x S. Nevím no.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
69117
31.7.23 22:56

Já bych určitě přechýlila. Na tom jménu není nic zvláštního, u chlapa bych se nad ním nijak nezarazila, ale teda holčička se jménem Sekanina… zní mi to dost šíleně. Dala bych něco kratšího, dvouslabičného, klidně s R.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Klopotkova
31.7.23 22:56

Martin, Marek, Petr, Viktor (to je myslím ten kluk z Kukaček), Jáchym :srdce: - to jméno je moje srdcová záležitost, miluji ho, Oskar, z holčičích rozhodně kratší jméno. Tea - taková zkrácená Tereza, i když Tea je zkrácené od T(h)eodory :kytka: Ta se k tomu hodí výborně, Krista, Nela, Ema ne, je to s příjmením krkolomné, Ida, Ella taky je k příjmení boží. Ještě Lea.
A rozhodně s ová.

  • Citovat
  • Upravit
Klopotkova
31.7.23 22:58
@Sedmnactnulajedna píše:
Nina Sekanina :think:Dala bych něco tvrdého jako protipól k těm n.
Nora/Laura Sekaninová. Kluk nevím, klučičí jména se mi vesměs nelíbí.

Nina Sekanina. :mrgreen:

  • Citovat
  • Upravit
37201
31.7.23 23:01

Vinnetou a Ribanna! :pankac:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Ahoj, tati

  • (5) + 5 recenzí

Petr, Ida a miminko

  • (3.7) + 3 recenze

Poradna porodní asistence

Ikona - Vladimíra Toplaková

Bc. Vladimíra Toplaková