Reklama

Jaké jsou podmínky pro adopci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.18 18:29
Jaké jsou podmínky pro adopci?

Má někdo s tím zkušenosti? Chtěli bychom od miminka holčičku již sami tři kluky máme. Kde se záda a jak to chodí děkuji.

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.18 18:48

Osobně zajděte na MU, odbor sociálních věcí - nahradni rodinná péče. Absolvujete sezení, spíše takové povídání o dosavadním životě, rodina, koníčky, důvody adopce. Pak potvrzení o výši příjmu, lékařské vyjádření, psychotesty, školení s ostatními páry. Myslím si, že pro adopci zdravého, malého, majoritního miminka máte malou šanci. Dle zkušeností, spíše asi budou doporučovat pestounskou péči. Tím spíš, že už máte svoje děti. :nevim:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33144 příspěvků 10 inzerátů 19.09.18 18:53

Zkus napsat do této poradny , popiš vaši situaci a určitě ti napíšou jak postupovat a co je potřeba.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.18 20:15

Šanci na adopci mate.znamy si takhle vybrali,ze chteji adoptovat zdrave bile miminko,chlapecka a za tri roky cekani ho dostali.

Jana206
Nadpozemská drbna 26376 příspěvků 19.09.18 21:23

Sanci máte mizivou. Už tři děti máte. Do adopce se dávají děti primárně bezdetnym párům. Větší šanci máte získat dítě do pěstounské péče.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.18 06:36

@Jana206 neni to tak,jak uz sem psala,znamy meli dve holky.chteli kluka,tak sli do adopce a dostali ho.

Jana206
Nadpozemská drbna 26376 příspěvků 20.09.18 09:02
@Anonymní píše:
@Jana206 neni to tak,jak uz sem psala,znamy meli dve holky.chteli kluka,tak sli do adopce a dostali ho.

Tak já jsem pracovala v sociální sféře a vím,že to tak je. Jeden případ nerovná se absolutní většina. Obecně platí,že to,co tvrdím já a ještě jedna uživatelka přede mnou,je větší pravděpodobnost. Já jsem nikde nenapsala,že nemáte absolutní šanci dostat dítě k adopci,jen to,že šance je mizivá a za tím si stojím.

Jsi si jistá,že šlo o adopci,ne pěstounskou péči? Viděla jsi ty papíry,rozhodnutí soudu,rodný list toho dítěte atd.? Často se stává,že někdo si myslí,co se týče situace v okolí,že je to tak,ale je to úplně jinak. Ani příbuzní si v tomto směru někdy neříkají všechno(vlastní zkušenost při rozhovorech s lidmi z praxe).Jsou věci,které se nevykládají sousedům,pouličním drbnám,známým ani nejlepším přátelům.

Existuje více forem náhradní rodinné péče. Nejen nejznámější adopce a pěstounská.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.18 09:14
@Jana206 píše:
Tak já jsem pracovala v sociální sféře a vím,že to tak je. Jeden případ nerovná se absolutní většina. Obecně platí,že to,co tvrdím já a ještě jedna uživatelka přede mnou,je větší pravděpodobnost. Já jsem nikde nenapsala,že nemáte absolutní šanci dostat dítě k adopci,jen to,že šance je mizivá a za tím si stojím.

Jsi si jistá,že šlo o adopci,ne pěstounskou péči? Viděla jsi ty papíry,rozhodnutí soudu,rodný list toho dítěte atd.? Často se stává,že někdo si myslí,co se týče situace v okolí,že je to tak,ale je to úplně jinak. Ani příbuzní si v tomto směru někdy neříkají všechno(vlastní zkušenost při rozhovorech s lidmi z praxe).Jsou věci,které se nevykládají sousedům,pouličním drbnám,známým ani nejlepším přátelům.

Existuje více forem náhradní rodinné péče. Nejen nejznámější adopce a pěstounská.

Přesně, šance je strašně malá, ještě tím, že máte zájem o holčičku. Těch je (nevím důvod) v adopci méně. Mám v okolí adoptivní rodiny, i na první dítě (a to to byly bezdětné rodiny) se čeká léta (pokud má být bílé). Druhé je téměř zázrak. Když už, tak tu pěstounskou péči, ale je nutné počítat s tím, že to prostě je něco jiného, než adopce.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.18 11:02

@Jana206 jsem si jistá že šlo o adopci.mluvila sem primo s adoptivni maminkou.chlapecek ma stejne prijmeni jako oni,jsou uvedeni i v rodnem listu.

Lucy75
Kecalka 124 příspěvků 4 inzeráty 22.09.18 15:43

Podmínky jsou všude popsané, je fakt, že u nás byli doma i mrknout, zda je vše v domě OK :-) po administrativě jsme museli na 40hodinový kurz, chtěli jsme 1 zdravého bílého kloučka (mimčo) do adopce.. a nakonec za 3 měsíce volali, že mají holky dvojčata :srdce: :srdce: jsou štěstí mého života, dnes už školačky… všechno to trápení i neúspěšná ivf stála prostě za to a vše se stane nakonec tak, jak má :mavam: a pokud jde o šanci konkrétních žadatelů, nikdy to nejde generalizovat, vše záleží od aktuální nabídky/poptávky a větší šanci na ADOPCI mají samozřejmě bezdětní.. pro ty, co již děti mají spíše nabízejí pěstounskou péči, ale také to tak není vždy, takže vše je případ od případu a o štěstí, které třeba zrovna my měli obrovské a životní :andel: :andel:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Ve StarDance bych tancovala i zadarmo, říká Arichteva: Podrží ji diváci?

Hvězda První republiky Veronika Arichteva (32) si splnila velký sen. Zároveň... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >