Převod auta - zelená karta

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Otazkar
Nováček 9 příspěvků 18.09.18 20:23
Převod auta - Zelená karta

Zdravím chci se zeptat mam převedené auto 2 měsíce ale nezjednal jsem si povinné ručení (zelená karta). Minuly majitel je známý ale zelená karta má platnost do příštího roku lze počkat do uplnynutí doby pojištění nebo si musím okamžite sjednat vlastní pojištění eventuelně nehrozí mi už ted pokuta a kolik hodně nad tím ted přemýšlím děkuji.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1129 příspěvků 1 inzerát 18.09.18 20:30

Povinné ručení zaniká převodem majitele. Pokuta ti (snad) nehrozí, ale řešila bych to urychleně. Až tě zastaví policajti, nebo nabouráš, to teprve budou lítat prachy.

Klanel
Kecalka 319 příspěvků 2 inzeráty 18.09.18 20:32

Karta mu sice platit muze (mysleno datumove) , ale on treba pojistku zrusil, pak jezdis bez pojisteni… Pokuta myslim nehrozi, az v pripade, ze by te chytli :lol:

Klanel
Kecalka 319 příspěvků 2 inzeráty 18.09.18 20:34

@Čičorečka nezanika, musi si ho stary majitel zrusit na zaklade kupni smlouvy nebo TP, ve kterém je zapsany novy majitel ;)

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 63577 příspěvků 3 inzeráty 18.09.18 20:34
@Čičorečka píše:
Povinné ručení zaniká převodem majitele. Pokuta ti (snad) nehrozí, ale řešila bych to urychleně. Až tě zastaví policajti, nebo nabouráš, to teprve budou lítat prachy.

Povinné ručení nezaniká převodem majitele, povinné ručení zaniká ve chvíli, kdy ho předchozí majitel ukončí…

Uživatel je onlineludmilaadamkova
Ukecaná baba ;) 1453 příspěvků 18.09.18 20:36

Pochybuju ze nezrusil pojisteni. Staci zajit do pojistovny s kupni smlouvou a pojistku okamzite i zpetne zrusi. To by musel byt bývalý majitel uplne blbej aby ji nerusil a ty jsi jezdil na pojisteni na jeho jmeno. Kdybys zpusobil nehodu tak projde o bezeskodne mesice a zvysi se mu pojistka…
Pokud zpusobis dopravni nehodu nebo zpusobis skodu tak mas peknes pruser. Povinne ruceni je ze zakona povinne. Urychlene bych to resila.

PetraJ
Kelišová 6760 příspěvků 18.09.18 20:37

Ty jsi dobrej hazardér. :lol: Já se bála jezdit i jeden den bez svýho povinnýho ručení.
Bývalý majitel si určitě pojistku zrušil hned po prodeji (vracej mu pak část peněz, tak by byl blbej, kdyby to neudělal) a ty tím pádem jezdíš bez pojistky.

Hvězda diskuse 63577 příspěvků 3 inzeráty 18.09.18 20:37

@Otazkar Není podstatné, co je na zelené kartě, ale jestli původní majitel tu pojistku zrušil nebo ne. Pokud nezrušil tak se nic neděje a můžeš jezdit na jeho, v opačném případě máš problém a baj oko tě to bude stát nějakých 2500,– příspěvku do garančního fondu, o případné nehodě raději vůbec nemluvím.

Hvězda diskuse 63577 příspěvků 3 inzeráty 18.09.18 20:38

@ludmilaadamkova Zpětně nic nezruší, to platí pouze u likvidace vozidla nebo u depozitu, jinak až od data, kdy na tu pojišťovnu dojde.

Ondule
Kecalka 252 příspěvků 18.09.18 20:39

No podle mě už máš problém..pokud bývalý majitel zrušil pojistku ke dni prodeje (což asi zrušil),tak ti vzniká nepojistene období. Nevím,jak funguje nyní ČKP,ale nejspíš ti přijde dopis a budeš muset toto období zaplatit. Co vím,tak povinné ručení nelze sjednat zpětně .

rezulka
Závislačka 2880 příspěvků 18.09.18 20:40

@Čičorečka Povinné ručení rozhodně automaticky změnou majitele nezaniká, jak to má pojišťovna vědět, že se změnil majitel, pokud původní majitel pojistku nevypověděl?

Každopádně pojištění co nejdříve sjednat. Pokuta od ČKP hrozí v případě, že by vozidlo nebylo pojištěné vůbec.

iiiv
Extra třída :D 10974 příspěvků 18.09.18 20:42

prvně bych si zjistila, jestli je pojištění stále aktuální. Případně bych si hned udělala nové.

rezulka
Závislačka 2880 příspěvků 18.09.18 20:42

@Ondule Žádné pojištění nelze sjednat zpětně.

PetraJ
Kelišová 6760 příspěvků 18.09.18 20:43
@rezulka píše:
Každopádně pojištění co nejdříve sjednat. Pokuta od ČKP hrozí v případě, že by vozidlo nebylo pojištěné vůbec.

Což je velmi pravděpodobné.
Nevím, jak to je s ČKP teď, ale nám kdysi přišel dopis, že naše auto nebylo pojištěné a máme zaplatit asi 6 tisíc. 8o Naštěstí jsme kupní smlouvou prokázali, že v tý době už jsme auto nevlastnili, takže šli po novým majiteli.

Otazkar
Nováček 9 příspěvků 18.09.18 20:44

Díky všem za příspěvky je to pouze moje hloupost ale minuly majitel jeste nezrusil pojistku overoval jsem to i na nejake strance kde se da zadat SPZ tak tam porad pojisteni plati ale pokud by to byla pokuta treba do 2-3 tisic tak mi spadnul kamen ze srdce ja nekde neco cetl o 40 000 a slusne se me zamotala hlava… :(

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Další oběť Me Too hysterie: V rádiu zakázali oscarovou vánoční píseň, je závadná

Vánoční klasika, která neomrzí. Tou je jistě pro velkou část Američanů téměř... číst dále >

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >