Reklama

WITT internacional - GPRD

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LenkaHl
Stálice 90 příspěvků 19.09.18 11:22
WITT internacional -GPRD

Ahoj holky.

Chci si tady trochu ulevit a postěžovat. Dnes mi přišel leták z této firmy, ale vůbec netuším kde vzaly mou adresu! A kdyby v té adrese bylo jen to, ale i mé telefonní číslo. Opravdu netuším kde berou tu drzost mi tohle posílat. Nehledě na to, že už nějakou chvíly platí GDPR. Svojí adresu jen tak nikam nepíšu a telefonní číslo už vůbec ne. Hlavně tam napsali mé nové číslo, které jsem nikam nepsala. Nebo si to nejsem vůbec vědoma. O firmě jsem doteď vůbec netušila. Na jejich stránkách jsem byla prvně, takže ani není možné že bych se tam registrovala před půl rokem a teď se něco dělo. Chtěla jsem tohle všechno řešit telefonicky, ale zrovínka mají všichni operátoři plno. Chudinky :cert:. Řešila jste někdy něco podobného i klidně s jinou firmou?

Omlouvám se, pokud věty na sebe nebudou navazovat, nebo zde budou hrubky ale jsem tak vytočená, že jsem tak už pěkně dlouho nebyla.

Reklama

Reakce:

eumedon
Extra třída :D 13516 příspěvků 19.09.18 12:22
@LenkaHl píše:
Ahoj holky.

Chci si tady trochu ulevit a postěžovat. Dnes mi přišel leták z této firmy, ale vůbec netuším kde vzaly mou adresu! A kdyby v té adrese bylo jen to, ale i mé telefonní číslo. Opravdu netuším kde berou tu drzost mi tohle posílat. Nehledě na to, že už nějakou chvíly platí GDPR. Svojí adresu jen tak nikam nepíšu a telefonní číslo už vůbec ne. Hlavně tam napsali mé nové číslo, které jsem nikam nepsala. Nebo si to nejsem vůbec vědoma. O firmě jsem doteď vůbec netušila. Na jejich stránkách jsem byla prvně, takže ani není možné že bych se tam registrovala před půl rokem a teď se něco dělo. Chtěla jsem tohle všechno řešit telefonicky, ale zrovínka mají všichni operátoři plno. Chudinky :cert:. Řešila jste někdy něco podobného i klidně s jinou firmou?

Omlouvám se, pokud věty na sebe nebudou navazovat, nebo zde budou hrubky ale jsem tak vytočená, že jsem tak už pěkně dlouho nebyla.

Nejsem ženská, ale tohle mě zaujalo. Samozřejmě, je to proti GDPR. Takže jsem se pokusil o tom něco pozjišťovat.

1. Zjistil jsem ze stránek firmy, že tam není nic „O nás“. Nemají uvedeno IČ. Kontakt mají na P. O. Box. To je první divná věc. A určitě není IČ ani sídlo firmy na tom letáku.

2. Podíval jsem se tedy do obchodního rejstříku. http://or.justice.cz. Žádná firma Witt International tam není. To je ještě divnější, ale navazuje to na ad 1. Není to česká firma.

3. Podíval jsem se, kdo má registrovanou doménu: https://www.nic.cz/…national.cz/
Sieh an! GmbH

Takže nějaká firma Sieh an! GmbH z Německa má vaši adresu, aniž byste s ní kdy měla co do činění?

Protože je z Německa, člena EU, zeptejte se na ÚOOÚ, zda s tím mohou něco dělat. Jinak Evropské spotřebitelské centrum.

Příspěvek upraven 19.09.18 v 12:28

eumedon
Extra třída :D 13516 příspěvků 19.09.18 12:22

@admin prosím smazat, 3×

Příspěvek upraven 19.09.18 v 12:26

eumedon
Extra třída :D 13516 příspěvků 19.09.18 12:24

admin prosím smazat, 3×

LenkaHl
Stálice 90 příspěvků 19.09.18 12:29

@eumedon Moc opravdu moc děkuji, pátrala jsem taky sama a bylo mi právě divné, že nikde nic o sobě nemají. A nevadí že nejste žena, vy muži jste tady trochu opomíjení, ale za to velmi užiteční diskutéři :)
Jinak jsem se do firmy dovolala, slečna byla milá a až moc upřímná. Řekla mi, že koupili nový balíček kontaktů a dnes mají plno takovýchto hovorů, takže mě zablokovali. A na mou otázku jak to budou řešit z hlediska GDPR nic neodpověděla.

eumedon
Extra třída :D 13516 příspěvků 19.09.18 12:41
@LenkaHl píše:
@eumedon Moc opravdu moc děkuji, pátrala jsem taky sama a bylo mi právě divné, že nikde nic o sobě nemají. A nevadí že nejste žena, vy muži jste tady trochu opomíjení, ale za to velmi užiteční diskutéři :)
Jinak jsem se do firmy dovolala, slečna byla milá a až moc upřímná. Řekla mi, že koupili nový balíček kontaktů a dnes mají plno takovýchto hovorů, takže mě zablokovali. A na mou otázku jak to budou řešit z hlediska GDPR nic neodpověděla.

Sdělení předsedkyně ÚOOÚ k vyžadování souhlasu

Cituji:

Ani pokud je zpracování založeno na souhlasu a lidé od jeho udělení očekávají určité výhody, se zpracování nesmí přelít do stádia obchodování s osobními údaji a jejich přeprodávání.
Soukromí člověka není obchodovatelnou komoditou.

Nahlaste to na ÚOOÚ.

LenkaHl
Stálice 90 příspěvků 19.09.18 12:49

@eumedon Děkuji, jdu na to :)

stinga
Závislačka 3735 příspěvků 7 inzerátů 19.09.18 13:26

@LenkaHl @eumedon moje matka si roky objednávala z Bonprixu, a asi před 2 lety jí přišel Witt International, tak objednává i od nich - odtud nějak vítr vane, navíc když @LenkaHl ti to i sami řekli, že koupili balíček kontaktů

eumedon
Extra třída :D 13516 příspěvků 19.09.18 13:43
@stinga píše:
@LenkaHl @eumedon moje matka si roky objednávala z Bonprixu, a asi před 2 lety jí přišel Witt International, tak objednává i od nich - odtud nějak vítr vane, navíc když @LenkaHl ti to i sami řekli, že koupili balíček kontaktů

Kupování a prodávání kontaktů není legální.

Legální je oslovování vlastních zákazníků, dokud neodvolají souhlas. A legální je oslovování tím komu byl dán souhlas. Pokud zakladatelka dala někomu souhlas, tak toho souhlasu smí využívat jen ten, komu dala souhlas. Nikdo jiný.

stinga
Závislačka 3735 příspěvků 7 inzerátů 19.09.18 13:46

@eumedon já vím, že to není legální, ale běžně se to děje

eumedon
Extra třída :D 13516 příspěvků 19.09.18 13:47
@stinga píše:
@eumedon já vím, že to není legální, ale běžně se to děje

Bude se to dít, dokud si to necháme líbit - a pokuty budou růst.

LenkaHl
Stálice 90 příspěvků 19.09.18 14:11

A proto jsem je nahlásila ÚOOÚ, aby se tohle dál nedělo. Je možné že na můj podnět nikdy nezareagují, ale i tak mám trochu dobrý pocit že jsem se pokusila tomuhle zabránit.
Samozřejmě proti Bonprix a podobným katalogovým podnikům nic nemám, ale musím jejich katalogy chtít, tudíž přihlásit se k nim.

eumedon
Extra třída :D 13516 příspěvků 19.09.18 19:12

Ještě jsem se podíval na jejich interpretaci GDPR: https://www.witt-international.cz/…wstatic.html#…

Prý:

Máme v zásadě oprávněný zájem na využívání vašich údajů k marketingovým účelům. K vlastním marketingovým účelům a k marketingovým účelům třetích stran shromažďujeme následující údaje: jméno, příjmení, poštovní adresa, rok narození.

Uvedené údaje mohou být za tímto účelem předány třetím stranám (subjektům reklamy). Kromě toho jsme oprávněni ukládat vedle uvedených údajů také další osobní údaje, které o vás získáme při dodržení zákonných předpisů, a to k vlastním marketingovým účelům a také k marketingovým účelům třetích stran. Cílem je přizpůsobit reklamu, kterou vám zasíláme, vašim skutečným nebo předpokládaným potřebám, a neobtěžovat vás reklamou, která je pro vás nerelevantní.

ÚOOÚ jim bude muset vysvětlit podmínky nakládání s osobními údaji v ČR.

Mají tam i adresu: Sieh an! Handelsgesellschaft mbH, Georgenstraße 29, 92219 Amberg Deutschland

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Stodůlková ve StarDance: Zažila výhru, rodinnou tragédii i zázračnou proměnu

Tanečnice Alice Stodůlková (31) se od doby, kdy se s Pavlem Křížem protančila... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >