Jaké máte životní pojištění na manžela?
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
jaké máte životní pojištění na manžela?
Zdravím všechny diskutující na emiminu. Chtěli bychom uzavřit životní pojistku na manžela, poněvadž máme úvěr, dvě děti k tomu a kdyby se nedejbože něco s manželem stalo, tak aby jsme neskončili na ulici. Včera u nás byl poradce a dělá pojistky - Kooperativu,Českou spoř. a Českou pojišt. a vypočítal nám , že nejvýhodnější by z nich pro nás byla Kooperativa. Manžel je zařazen do druhé riz. skupiny a dělal nám kalkulaci na vypl. pojistky v případě smrti na 1 mil. a v případě smrtelné nehody 1,5 mil. Bylo by tam i v případě prac. neschopnosti vypl. Kč 100,–/denně a měsíčně by se platilo Kč 1050,–. Pozvali jsme si ještě dalšího poradce , ale má čas až někdy za 3 týdny a já jsem jednak strašně netrpělivý člověk
a taky chci mít trošku přehled, tak mi prosím poraďte jak to máte vy a kde jste pojištěni, na jakou částku a kolik platíte měsíčně. Klidně anonymně, poněvadž se přece jedná o osobní údaje. Moc děkuji za jakoukoliv radu
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Reakce:
Zrovna manžel uzaviral pojistku u Kooperativu je v riz.sk. jedna.V případě smrti půl milionu a prac neshcopnost 100 kč na den.A měsíčně bude platit 650Kč.A ještě říkal že by do toh mohl zahrnout i mě platilo by se kolem 1000Kč.Ale já už pojistku u nich mám.
- Citovat
- Upravit
Manžel má živ. pojistku u České pojišťovny, já u Axy (vyšlo to tak výhodněji v závislosti na pohlaví pojištěnce). Poradce máme z Partners. Výši pojistky jsme stanovili tak, abych z toho zvládla doplatit hypotéku (stejně je ta pojistka vinkulovaná, takže to ani jinak nejde) + aby mi trocha zbyla.
Jinak výše pojistného je dost individuální právě podle míry rizika. A zdá se mi zvláštní, že vám poradce nabídl tak omezené množství pojišoven…
- Citovat
- Upravit
Mi mame taky u axy manza a ja s detmi u ČPP(platim 500 kacek za nas 3,deti maji pojisteni na urazy atd,ja jen zivotko,az se vratim do prace smlouvu upravime
)
Jinmak nase financni poradkyne je taky od partners a je fakt super,vsechno nam hlida,jakou koliv zmenu s nami hned konzultuje,jak by to bylo nejlepsi,pozmenit ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Anonymní píše:
Manžel má živ. pojistku u České pojišťovny, já u Axy (vyšlo to tak výhodněji v závislosti na pohlaví pojištěnce). Poradce máme z Partners. Výši pojistky jsme stanovili tak, abych z toho zvládla doplatit hypotéku (stejně je ta pojistka vinkulovaná, takže to ani jinak nejde) + aby mi trocha zbyla.Jinak výše pojistného je dost individuální právě podle míry rizika. A zdá se mi zvláštní, že vám poradce nabídl tak omezené množství pojišoven…
Holky, děkuji vám za odpovědi. No, právě proto jsme si pozvali ještě dalšího poradce, který nám nabídne více variant. Nevěděli jsme, že tento se orientuje hlavně na tyto 3
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Ahoj, tak přítel je taky ve 2, má tam pojištění pro smrt,smrt úrazem,smrt v autě a úraz.Taky odškodnění na pobyt v nemocnici s úrazem-300,– a obyč pobyt 250,–.Nechali jsme si dělat návrhy u fin.poradce co dělá většinu našich pojišťoven a nakonec nevýhodněji to bylo u Allianz.A platí okolo 1.000,–.Takže bych si počkala ještě na jiné nabídky.A zapomněla jsem dodat,že to má uzavřené do 65 let a ještě je v tom samozřejmě i spoření.Tuším cca 350.000,–
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Karinko, když si pozveš 10 poradců, tak každý ti poradí něco jiného jako nejvýhodnější a žádný tě vpodstatě nebude chtít napálit. Je to o tom, jaké mají nasmlouvané provize a ceny s tou danou pojišťovnou, kterou prodávají. (úplně nejdražší varianta je naběhnout rovnou do té Kooperativy, tam ti to dají dráž než třeba Partners už z podstaty věci - oni jim nesmí konkurovat, jinak by jim odmítli smlouvy zprostředkovávat). Mně nejvýhodněji taky vyšla Kooperativa, ale od takového neznámého fin. poradce, který nad sebou nemá letadlo právě jako Partners, AWD apod, takže byl schopný o tu provizi se s námi podělit a dát nám pojistku levněji. Nicméně pojištěný je jinak starý, jinak rizikový, to se prostě moc porovnat takhle s cizími nedá. Já udělala to, že jsem oslovila opravdu hodně těch poradců a kdo dal nejlepší poměr cena/podmínky, ten vyhrál ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
karinka píše:
Zdravím všechny diskutující na emiminu. Chtěli bychom uzavřit životní pojistku na manžela, poněvadž máme úvěr, dvě děti k tomu a kdyby se nedejbože něco s manželem stalo, tak aby jsme neskončili na ulici. Včera u nás byl poradce a dělá pojistky - Kooperativu,Českou spoř. a Českou pojišt. a vypočítal nám , že nejvýhodnější by z nich pro nás byla Kooperativa. Manžel je zařazen do druhé riz. skupiny a dělal nám kalkulaci na vypl. pojistky v případě smrti na 1 mil. a v případě smrtelné nehody 1,5 mil. Bylo by tam i v případě prac. neschopnosti vypl. Kč 100,–/denně a měsíčně by se platilo Kč 1050,–. Pozvali jsme si ještě dalšího poradce , ale má čas až někdy za 3 týdny a já jsem jednak strašně netrpělivý člověka taky chci mít trošku přehled, tak mi prosím poraďte jak to máte vy a kde jste pojištěni, na jakou částku a kolik platíte měsíčně. Klidně anonymně, poněvadž se přece jedná o osobní údaje. Moc děkuji za jakoukoliv radu
Váš dotaz neobsahuje jednu podstatnou věc - a sice, jaký je věk Vašeho manžela. To je pochopitelně při uzavírání pojistky velmi důležité. Když mi bude 20 a budu se pojišťovat na milion, tak to bude stát podstatně méně než když tuto pojistku budu realizovat ve 30 letech. Takže ty odpovědi, kde Vám píšou spoludiskutující, hlavně to,kolik kde platí, považujte za poněkud irelevantní ![]()
Rovněž zmiňujete zařazení do určité rizikové skupiny. I zde se každá pojišťovna chová jinak, proto by bývalo lepší, kdybyste napsala přímo povolání Vašeho partnera.
A ještě poslední věc - jak jste pojištěná Vy?
Možná si řeknete, že hlavním živitelem rodiny je chlap - a tak má být pojištěn hlavně on.
Vyplatí se ovšem uvažovat i o variantě, že se něco nestane chlapovi, ale ženě. Co potom?
Bohužel mám velmi čerstvý příklad z mojí praxe. Včera měla pohřeb moje klientka (ročník 1972). Zbyly po ní čtyři děti. Tomu nejmladšímu není ještě ani jeden rok ![]()
Její partner nyní zřejmě půjde na mateřskou, což znamená podstatný výpad příjmů této rodiny. A kdo by tyto příjmy měl nahradit? Pojistka této ženy.....
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Díky Jozimile. Máš pravdu, důležité informace jsem nenapsala, takže mému muži je 39 let a ten poradce nám to vypočítal do 60let. Manžel pracuje jako stolař. Já nejsem zatím pojištěná, poněvadž jsem momentálně na RD a ty peníze by nám opravdu chyběly. Mladší dcera ný 6 měsíců, ale za půl roku mám možnost nastoupit do práce na občasný přivýdělek, takže pak si uzavřu pojistku na sebe i na děti. Je mi jasné, že pojištěni by měli být všichni, ale jak jsem psala, momentálně řeším především manžela
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Mám nabídku pod 800,–měsíčně na parametry, které jste zmínila.
I když mi tam docela dost chybí pojištění závažných onemocnění…(rakovina, infarkt atd.)
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
jozimil píše:
Mám nabídku pod 800,–měsíčně na parametry, které jste zmínila.I když mi tam docela dost chybí pojištění závažných onemocnění…(rakovina, infarkt atd.)
A já ti tykám
. Můžete mi prosím napsat do soukromé pošty, o co se jedná? A vůbec, nějaké bližší info? Moc děkuji
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Já si teda myslím, že dost podstatný fakt při zakládání pojistky hraje kromě věku a povolání i zdravotní stav partnera - pokud trpí nějakým chronickým onemocněním, je částka vyšší… No - manžel má pojištění u Wüstenrotu a platí asi 850 měsíčně. Jo, taky by nám mělo něco naspořit, pokud ho nebudem potřebovat (a to snad ne).
Jinak vidím, že „dušičky“ se dají chytat všude… ![]()
- Citovat
- Upravit
My máme rodinnou pojistku u Generalli - úrazové s pojištěním pro případ smrti.
manžel je taky v kat. se zvýšeným rizikem a já mám naopak úlevu, že jsem pracující v administrativě (tj nejnižší možné riziko)
máme částky myslím 1 mil na úmrtí a s navýšením až na 5 mil u trv.následků
platíme 3000,– ročně a jsme v tom zahrnuti všichni 3, tj komukoli z nás když se něco stane, ale i třeba dvěma naráz a plnění pakl dostává třetí osoba za oba
Anonymní 99
- Citovat
- Upravit
Anonymní píše:
My máme rodinnou pojistku u Generalli - úrazové s pojištěním pro případ smrti.
manžel je taky v kat. se zvýšeným rizikem a já mám naopak úlevu, že jsem pracující v administrativě (tj nejnižší možné riziko)máme částky myslím 1 mil na úmrtí a s navýšením až na 5 mil u trv.následků
platíme 3000,– ročně a jsme v tom zahrnuti všichni 3, tj komukoli z nás když se něco stane, ale i třeba dvěma naráz a plnění pakl dostává třetí osoba za oba
Anonymní píše: Více
Pozor! Řeč nebyla o úrazovém pojištění, ale o pojištění smrti z jakéhokoliv důvodu. Pojištění smrti úrazem je levné, protože je málo pravděpodobné. Totéž platí například u invalidity. Pouze každá pátá nastává vlivem úrazu, zbytek mají na svědomí nemoci
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
jozimil píše:
Mám nabídku pod 800,–měsíčně na parametry, které jste zmínila.I když mi tam docela dost chybí pojištění závažných onemocnění…(rakovina, infarkt atd.)
pojištění na případ rakoviny má smysl pouze pokud je v rodině dispozice, tj prokázaný případ a infarkt až od určité věkové hranice … u nás třeba z obou stran (manžel i já) máme všechny přdky „čistý“, takže jsme toto odmítli ikdyž nám to nabízeli a zatím skutečně není důvod to platit
jo a spožení k pojištění se podle mého nevyplatí, máme spoření a pojistku zvlášť každé u jiného subjektu a myslím že tak máme lepší podmínky
pojištění na pobyt v nemocnici taky nemáme, ale přemýšlíme, že dodáme, protože spoluúčast pacienta roste a pak se to už vyplatí.
každopádně zakladatelko doporučuji projít si nabídky makléřů, pak je vzít a pročíst opravdu detailně, na co kdy se jaké plnění vztahuje, protože poradci občas něco neřeknou nebo řeknou takové to „ale to víte, že to je tam taky“ (ani ne úmyslně, jako spíš že nevědí a jde jim jen o to prodat produkt a shrábnout provizi)
Anonymní 99
- Citovat
- Upravit