Jaké vitamíny - 15m dítě

156
14.8.20 14:49

Jaké vitamíny - 15m dítě

Dobrý den,

doporučíte mi prosím vitamíny na posílení imunity pro 15m dítě? Ráda bych posílili imunitu, než začne podzim. Starší dcera bere od 1. roku Imunoglukánek, ale na doporučení Dr. Jinak se doporučuje až později.

Děkuju za doporučení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
787
14.8.20 15:09
@Ajinac píše:
Dobrý den,

doporučíte mi prosím vitamíny na posílení imunity pro 15m dítě? Ráda bych posílili imunitu, než začne podzim. Starší dcera bere od 1. roku Imunoglukánek, ale na doporučení Dr. Jinak se doporučuje až později.

Děkuju za doporučení

otužování, pobyt venku, hodně zeleniny a ovoce a vitamín D (Vigantol).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13354
14.8.20 15:19
@Ajinac píše:
Dobrý den,

Děkuju za doporučení

Jak píše @roba18 - nejlepší podpora imunity je ta přirozená - ovoce a zelenina, mléčné výrobky, pobyt na čerstvém vzduchu, spaní ve vyvětrané a chladné místnosti, ošplouchnutí chladnou vodou po koupání. Jako lékárnice bych ti fakt nedoporučila žádné doplňky stravy, krom toho, co se normálně dětem do 3 let od podzimu do jara dává - Vigantol (a na ten potřebuješ recept). Navíc pokud nejde do kolektivu (jesle), a ty nejsi existenčně závislá na výdělku s tím spojeným, jsou ty sezónní rýmičky a kašlíky v tomto věku žádoucí :mavam:
Já dětem po 3.roce (s nástupem do školky) dávala betaglukany (sirup Imunoglukan nebo Multi-Imun, Glukánek apod.), ale v roce je to zbytečné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
524
14.8.20 15:36

Vitamín D(Vigantol nebo jiný), to dělá zázraky. U našich dětí (ale ty jsou starší) v kombinaci s vit. C, naprostý zázrak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
156
14.8.20 15:47

@unuděná Opravdu pomáhá vigantol? My tedy dáváme D3 baby, vigantol nám nedělal dobře. Ale to asi na stejné bázi. Jinak ven chodíme 2×-3× denně, denně má ovoce a zeleninu, ale má alergii na mléko, tak je ochuzená o tohle. Já mám špatnou imunitu a i když se léčím, jsem často nemocná a nosím domů kde co, aniž bych chodila do práce. Proto jsem chtěla posílit imunitu dcerce, když už nekojíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
366
14.8.20 15:48

Já dávám rybí tuk a od někoho jsem slyšela, že dává glukánek, ale nevím od jakého věku je to vhodné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
787
14.8.20 15:55
@Ajinac píše:
@unuděná Opravdu pomáhá vigantol? My tedy dáváme D3 baby, vigantol nám nedělal dobře. Ale to asi na stejné bázi. Jinak ven chodíme 2×-3× denně, denně má ovoce a zeleninu, ale má alergii na mléko, tak je ochuzená o tohle. Já mám špatnou imunitu a i když se léčím, jsem často nemocná a nosím domů kde co, aniž bych chodila do práce. Proto jsem chtěla posílit imunitu dcerce, když už nekojíme.

Ano pomáhá vitamin D. Vigantol je registrovaný léčivý přípravek, takže vitamín v něm skutečně je v uvedeném množství. Ostatní volně prodejné jsou doplňky stravy. Má alergii na mléčnou bílkovinu nebo na laktózu? Pokud na laktózu pak je lepší dávat zakysané mléčné výrobky (ty jsou obecně lepší) a pokud má alergii na mléčnou bílkovinu pak nahradit fermentovanými potravinami např. kysané zelí, zakládána zelenina (nejlépe doma kvašené s minimem soli)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13354
14.8.20 15:55

@Ajinac Tak Vigantol nebo D3 baby je prostě jen vitamin D 8) Na imunitu jako takovou moc vliv nemá, ale pokud by ho člověk měl málo, má to vliv na spoustu procesů v těle. No a malá je nějak abnormálně nemocná (více, než třeba 6× za sezonu)? Nebo se jen tak preventivně bojíš? Možná právě naopak, tím, že bude více v kontaktu s viry od tebe, může mít imunitu jako řemen 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
156
14.8.20 15:59

@unuděná spíše preventivka :-) D máme od narození a ponechám i nadále.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
156
14.8.20 16:01

@roba18
Má alergii na bílkovinu kravského mléka. Máme i speciální UM. Zatím jsem ničím nenahrazovala. Ale má docela špatné trávení, nadýmá ji i cuketa a hrášek. Obávám se, že zelí by ji rozthalo :-/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13354
14.8.20 16:01
@Ajinac píše:
@unuděná spíše preventivka :-) D máme od narození a ponechám i nadále.

Urcite, pres leto neni uplne moc potreba, telo ho syntetizuje diky slunecnimu zareni, ale na podzim se doporucuje i detem skolnim.
No ja bych zatim nic zbytecne neordinovala, uvidis sama, jak na tom bude s prichodem sezony rymicek, treba mile prekvapi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14024
14.8.20 19:51

Ovoce, zeleninu, kysané mléčné produkty. Třeba borůvky jsou vyloženě superpotravina. Chodit na sluníčko tak, aby se nespálila. Začít se otužovat, být co nejvíc venku, pořádně spát. Na podzim začít chodit do sauny. To pro celou rodinu, ono to udělá dobře všem.

Jestli něco suplementovat, tak od rovnodenosti do rovnodenosti vitamín D, podle pokynů pediatra, pro dospělé 1000 UI denně.

https://motherclub.cz/…jsi-postupy/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14024
14.8.20 19:54
@Ajinac píše:
@roba18
Má alergii na bílkovinu kravského mléka. Máme i speciální UM. Zatím jsem ničím nenahrazovala. Ale má docela špatné trávení, nadýmá ji i cuketa a hrášek. Obávám se, že zelí by ji rozthalo :-/

Aha - tak pak bych šla do nějakých probiotik pro batolata, s co největším množstvím kmenů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
787
16.8.20 09:10
@Ou píše:
Aha - tak pak bych šla do nějakých probiotik pro batolata, s co největším množstvím kmenů.

Ahoj, můžeš prosím nějaká probiotika s velkým množstvím kmenů doporučit? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3408
16.8.20 09:21

Vitamíny naprosto žádné. Jen vyváženou a kvalitní stravu, hodně pohybu, lehké otužování a kontakt s ostatními dětmi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama