Jakého upřednostnit prarodiče?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.18 13:47
Jakého upřednostnit prarodiče?

Ahoj holky,
ráda bych slyšela rady nezaujatých lidí. Stojím v těžké rozhodující situaci. Máme s partnerem malé miminko, 7mi měsíční. Bydlíme ve velkém městě, partner je od rána do noci v práci. Bohužel, moje rodina je daleko a moje maminka má vlastní dvouleté dítě, táta je též daleko. Mám skvělou tchýni, která má zájem o malou, ale taky bydlí dál. Tady máme jen tatínka od partnera. ALE! Tatínek absolutně nerespektuje soukromí. Neumí česky a lanaří partnera do věcí co se mi nelíbí (jako aby jen pracoval a nestaral se o malou - minule se divil že chlap přebalil). Byl tak vychovanej, nikoho nemá, nechoval se v životě moc hezky a nechce ho ani vlastní rodina. Další problém je, že je cizinec, nerozumí česky a ze mě má strach (protože ho mám prohlídlého). Byl to člověk co v životě podváděl, partnera mamku mlátil, nechoval se zkrátka hezky. Přítel se v pubertě nachytal podobných móresů a mě trvalo dost dlouho abych mu připomněla, že jako jeho táta být nechce a jak ho vychovala maminka. Přítele je táty líto, mě už začíná vadit, že musí přítel upřednostňovat otce před námi. Má volno a než aby byl s námi musí být s ním. Minule přišel tatínek k nám domů dopoledne absolutně bez ohlášení, volala před domem. Byli jsme zrovna na nákupu. Bohužel je jeho tatínek ten typ člověka, co skončí v práci a nakýbluje se k nám nastálo bez otázek. Neptá se, oznamuje. S partnerem volá i 7-8× denně na půl hodiny, aby si s ním popovídal. Partner mu musí hledat práci, řešit úřady. A já bych chlapa taky potřebovala doma, s dcerou (lepšího tátu pro děti jsem vybrat nemohla) i se mnou. Zakládáme rodinu, chtěli bychom za rok/dva další miminko, nechci se starat ještě o jeho tátu. Ten dceru nepohlídá, vymýšlí kraviny a spíš se musíme starat my o něj než on by se postaral na hřišti o holku. Navíc mi nesedí jako člověk.
Po novém roce jsme se chtěli stěhovat do většího bytu. A tchýně nám nabídla přenechat jejich byt, 3+1 za 13tis bez kauce, s tím že ona s manželem by šli do jiného a mohla mi občas pomoci s malou (jít na hřiště, pohlídat). Ona je úžasná, dokážeme se na všem domluvit, mám jí fakt ráda. Práce by též problém nebyla, partner by mohl na pár měsíců k ní do práce než by si připadně našel co by jeho nosu vonělo lépe.
Jenže.. chlapa tu drží otec. A já se bojím, že upřednostní jeho před námi. Já jen nevidím důvod, proč zůstavat tady, bez pomoci za velký peníze jen kvůli, v podstatě, další starosti, když můžeme do velkého bytu, s pomocí babičky..
Vím, že svého muže znám nejlépe já. Nechci se s ním kvůli tomu hádat, ale aby pochopil, že bych ráda pomoc s dětmi. Včera jsem měla horečku, bolest komplet těla, dnes mě třeští hlava a byla jsem doma sama, nebyla jsem schopná si dojít ani pro piškoty natož honit po bytě plazící se batole. Malá je jak střela, hrozně energická a vyžaduje hodně podnětů aby se unavila a představa toho, že jsme u tchýně, já můžu spát a oni jsou na procházce pro mě byla jak z pohádky.

Moje otázka zní, co si o tom myslíte? Zůstat tady s tatínkem od muže a nebo odejít blíže k nápomocné tchýni? A jak to šetrně navrhnout doma aby to nebral chlap špatně? Samozřejmě počítáme s tím, že několikrát do měsíce by se za tchánem i s malou jelo aby si taky užil vnoučete/vnoučat.

Díky že jste to dočetli až sem a prosím anonymně, určitě by mě podle popisu někdo poznal.

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.18 14:01
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
ráda bych slyšela rady nezaujatých lidí. Stojím v těžké rozhodující situaci. Máme s partnerem malé miminko, 7mi měsíční. Bydlíme ve velkém městě, partner je od rána do noci v práci. Bohužel, moje rodina je daleko a moje maminka má vlastní dvouleté dítě, táta je též daleko. Mám skvělou tchýni, která má zájem o malou, ale taky bydlí dál. Tady máme jen tatínka od partnera. ALE! Tatínek absolutně nerespektuje soukromí. Neumí česky a lanaří partnera do věcí co se mi nelíbí (jako aby jen pracoval a nestaral se o malou - minule se divil že chlap přebalil). Byl tak vychovanej, nikoho nemá, nechoval se v životě moc hezky a nechce ho ani vlastní rodina. Další problém je, že je cizinec, nerozumí česky a ze mě má strach (protože ho mám prohlídlého). Byl to člověk co v životě podváděl, partnera mamku mlátil, nechoval se zkrátka hezky. Přítel se v pubertě nachytal podobných móresů a mě trvalo dost dlouho abych mu připomněla, že jako jeho táta být nechce a jak ho vychovala maminka. Přítele je táty líto, mě už začíná vadit, že musí přítel upřednostňovat otce před námi. Má volno a než aby byl s námi musí být s ním. Minule přišel tatínek k nám domů dopoledne absolutně bez ohlášení, volala před domem. Byli jsme zrovna na nákupu. Bohužel je jeho tatínek ten typ člověka, co skončí v práci a nakýbluje se k nám nastálo bez otázek. Neptá se, oznamuje. S partnerem volá i 7-8× denně na půl hodiny, aby si s ním popovídal. Partner mu musí hledat práci, řešit úřady. A já bych chlapa taky potřebovala doma, s dcerou (lepšího tátu pro děti jsem vybrat nemohla) i se mnou. Zakládáme rodinu, chtěli bychom za rok/dva další miminko, nechci se starat ještě o jeho tátu. Ten dceru nepohlídá, vymýšlí kraviny a spíš se musíme starat my o něj než on by se postaral na hřišti o holku. Navíc mi nesedí jako člověk.
Po novém roce jsme se chtěli stěhovat do většího bytu. A tchýně nám nabídla přenechat jejich byt, 3+1 za 13tis bez kauce, s tím že ona s manželem by šli do jiného a mohla mi občas pomoci s malou (jít na hřiště, pohlídat). Ona je úžasná, dokážeme se na všem domluvit, mám jí fakt ráda. Práce by též problém nebyla, partner by mohl na pár měsíců k ní do práce než by si připadně našel co by jeho nosu vonělo lépe.
Jenže.. chlapa tu drží otec. A já se bojím, že upřednostní jeho před námi. Já jen nevidím důvod, proč zůstavat tady, bez pomoci za velký peníze jen kvůli, v podstatě, další starosti, když můžeme do velkého bytu, s pomocí babičky..
Vím, že svého muže znám nejlépe já. Nechci se s ním kvůli tomu hádat, ale aby pochopil, že bych ráda pomoc s dětmi. Včera jsem měla horečku, bolest komplet těla, dnes mě třeští hlava a byla jsem doma sama, nebyla jsem schopná si dojít ani pro piškoty natož honit po bytě plazící se batole. Malá je jak střela, hrozně energická a vyžaduje hodně podnětů aby se unavila a představa toho, že jsme u tchýně, já můžu spát a oni jsou na procházce pro mě byla jak z pohádky.

Moje otázka zní, co si o tom myslíte? Zůstat tady s tatínkem od muže a nebo odejít blíže k nápomocné tchýni? A jak to šetrně navrhnout doma aby to nebral chlap špatně? Samozřejmě počítáme s tím, že několikrát do měsíce by se za tchánem i s malou jelo aby si taky užil vnoučete/vnoučat.

Díky že jste to dočetli až sem a prosím anonymně, určitě by mě podle popisu někdo poznal.

Já bych se odstěhovala, tchán musí pochopit že už syn má vlastní rodinu o kterou se musí starat a být snima..

Mrs.bloud
Kecalka 244 příspěvků 23.12.18 14:12

Muzu se zeptat, jake je tchan narodnosti? Pises, ze pritel se ze zacatku vztahu choval podobne jako on. Neni prehnane autoritativni, nezakazuje ti veci, nekrici na tebe stale? Tak prestehovat je potreba se domluvit ty a partner spolu, musite souhlasit oba. Stejne tak byste meli souhlasit oba s navstevama kohokoliv. Pokud nechces, aby k vam otec partnera tak casto chodil, tak by to tak nemelo byt. Mam dojem, ze spis bys mela zkusit resit na komunikaci mezi tebou a tvym partnerem, pokud on tedy bude chtit. Bohuzel paradoxne to funguje tak, ze nektere deti inklinuji vice k rodicum, kteri v detstvi nebyli dostupni, nestarali se, chovali se spatne, myslim, ze to je znamka toho, ze take nebudou fungovat ve vztazich, dokud si neuvedomi, jaky jeho otec opravdu je. Mozna by ti v tomto pomohla tchyne? Jinak ad stehovani za prarodici, ja bych to nedelala. Mate svuj zivot, zijte tam, kde je vam dvema (trema ) dobre, prarodice za vami mohou jezdit, nebo vy za nimi, pokud mohou nabidnout zazemi. Tak to na svete chodi…Drz se :srdce:

Lalelale
Závislačka 3132 příspěvků 23.12.18 14:17

Zcela bez diskuze bych se přestěhovala za tchýní, pokud partner souhlasí se změnou práce. Řeknu to na plnou pusu, ale pokud tvůj muž přes to všechno upředsnotní svého tátu před tebou a dětmi, tak je lepší se to dozvědět hned ještě před pořízením dalšího dítěte. Protože pokud manžel radši 10× denně volá s tátou a pohlídat vlastní děti je pro něj přítěž…

Kakika
Neúnavná pisatelka 15078 příspěvků 23.12.18 14:20

Je smutné, že to muž nevidí. Já bych mu to řekla tak, jak to je. „hele, máme možnost mít super byt 3+1 za 13 tis a bez kauce, co ty na to říkáš?“ Začít prostě těmi pozitivy a vůbec s ním neřešit otce. Ani slůvkem bych nezmiňovala to, že by tu otec zůstal a že by jste jezdili často. To mu samozřejmě dojde také. Začni bytem. Pak tím, že by to ale znamenalo stěhování do jiného města. Bude se ptát kam, tak rovnou říct, že tchyně nabízí přenechání svého bytu a že tobě to přijde jako výborná příležitost (a ona je), protože vám s maličkou pomůže a vy budete mít čas i na sebe. A hned bych mu i řekla situaci posledních dní, kdy ty jsi byla úplně hotová a na malou sama, protože on se nemohl postarat. A v tu chvíli že ti došlo, jak tu pomoc vlastně potřebujete.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25522 příspěvků 23.12.18 14:28

Myslis, ze kdyz tam je anonym, tak se nikdo nepozna :lol: to je logika.

Zarazi mne, ze pises, jak jsi si nemohla vybrat lepsiho chlapa a pak pises, jak uprednostnuje otce. Co jsi si vybrala, to mas :nevim:
Znas ho nejlepe, jak ti muzou cizi lidi radit. Ocividne zustat nedava smysl.

ugluk
Hvězda diskuse 44171 příspěvků 23.12.18 14:58

No tak ty máš zcela jasno, ne? Existuje jediné pozitivum na tom zůstat? Pro mě je tda ideální chlap ten, který má na prvním místě svou rodinu, ženu a děti. Pokud nejsou rodiče nemohoucí, což evidentně ne, tak pokud je mi blbě, považuji za samozřejmé, že se v prvé řadě postará, aby to fungovalo doma, a nikoliv zda jeho soběstačná rodina nepotřebuje ještě o kousek víc pomoct.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Kam zmizela nechvalně proslulá iniciátorka kauzy Me Too Asia Argento?

Bývalá herecká hvězda, Jimmy Bennett reagoval na loňskou vlnu Me Too, ve... číst dále >

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >