Jakou výbavu pro slečnu do tanečních?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lesina
Echt Kelišová 9867 příspěvků 11.06.19 15:39
Jakou výbavu pro slečnu do tanečních?

Ahoj :)
dcera se mi pomalu chystá do tanečních a protože se od dob mého tanečního plesání mnohé změnilo, netuším co a kolik pořídit. :nevim: Obávám se, že je celkově po mamince, tudíž nás nečeká žádné velké rozechvělé nadšení - ale tanečníka už má a těší se víc na akci s kamarády než na nějaké gala. :lol:

Takže, kolik a jaké šaty? Klidně nahoďte fotky nebo odkazy.

Nosí se ještě halenka a sukně. Teda dneska asi top a sukně - a jaká?

Jaké boty? To moje dřevo se beztak na podpatcích nejspíš leda tak přizabije. :D

Reakce:
ivašot.
Echt Kelišová 8304 příspěvků 11.06.19 15:55

Dcera teď měla seznamovací večer a od září začíná. Šaty jsem kupovala na About you z kategorie „koktejlové šaty“, na ples to bude asi chtít dlouhé, ty zatím neřeším. Boty speciální taneční s uzavřenou patou a 5 cm podpatkem značky Grishko.

sediza
Závislačka 2567 příspěvků 11.06.19 15:56

Tak sukně a halenka už se podle mě nosí akorát na country. Ja uz teda taky nejsem nejmladší, ale vsechny jsme měly na kazdou hodinu nové šaty, já opakovala svoje nejoblíbenější 2×. Na věneček svatební. Boty uzavřená pata i špička, jedny černé, jedny bílé a případné barevné. Někomu by se mohlo zdát, že to stalo majlant, ale my mame ve městě každý rok burzu šatů z tanečních od těch, co už to odchodili a já tam natrefila na asi 4 šaty šité na míru v přesně mojí velikosti a byly jak nové. Mam některé dodnes, kdyby se mi narodila dcera, aby si měla s čím hrát. Ja si taky jako malá holka zkoušela máminy šaty a boty :) Takze jsem nové měla tenkrát akorat dvoje šaty. Jedny z Orsay a boty plus jednu kabelku. Šperky jsem neřešila a abych nezapomněla, měla jsem jedny krajkové bílé rukavičky.

SlečnaDahlia
Závislačka 2650 příspěvků 11.06.19 15:58

Když jsem chodila do tanečních (cca 12 let zpátky) i když tam šla o pár let později sestra, tak šaty měly být jen na závěrečnou, jinak na lekce mohly holky chodit i v sukni a halenkách. Trvali na podpatcích, ono se v tom i lépe tancuje. Boty s pružnější podrážkou na podpatku, s volnou špičkou. Sukně taková, ať se v ní může pohodlně hýbat, určitě ale večerní.

ivašot.
Echt Kelišová 8304 příspěvků 11.06.19 16:01

@Lesina Ještě doporučuji kouknout na stránky taneční školy, budou tam mít určitě nějaké fotky. Ta naše má přímo i doporučení, jak se obléknout

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.06.19 16:36

Já zaplatila jen kurs a jedny šaty. Kluci museli mít oblek a kravatu nebo motýlka a holky šaty nebo sukni nad kolena a halenku. Šaty jsme vypůjčily u několika kamarádek, nějaké sukně a halenky jsme měli a jedny krásné šaty jsem koupila ve výprodeji Orsaye za 400. Takže se to dá pořídit celkem za hubičku.

Anetalu
Nováček 9 příspěvků 2 inzeráty 11.06.19 16:36

Některé taneční školy chtějí boty s páskem přes nárt ( lépe se v tom tancuje)

Kotatko03
Echt Kelišová 8736 příspěvků 1 inzerát 11.06.19 16:47
@ivašot. píše:
@Lesina Ještě doporučuji kouknout na stránky taneční školy, budou tam mít určitě nějaké fotky. Ta naše má přímo i doporučení, jak se obléknout

souhlas :-) ja chodila ja vypomoc do 3 tanecnich a vsude byly malinko jine zvyky :-)

Linduš91
Kecalka 374 příspěvků 11.06.19 16:54

Já jsem měla troje šaty, které jsem střídala. K tomu jedny boty na cca 5 cm podpatku (taky jsem neuměla na podpatcích a před tanečníma jsem doma trénovala, ať se nepřizabiju). S uzavřenou špičkou a páskem přes nárt. Univerzální barva nude, abych je mohla nosit ke všem šatům. Délka šatů byla cca po kolena, žádný výstřih (stejně jsem tam neměla co dát). :mrgreen: K tomu dopasovat vhodné prádlo, ať hlavně nikde nic netrčí! Totéž kabelka - ve stejné barvě jako boty, nositelná ke všem šatům. No a nějaké silonky.
Stejně jsem tanečním moc nedala :mrgreen: Teď me trochu mrzí, že neumím ani valčík, ale co, na plesy stejně nechodíme ;)

Katar
Stálice 82 příspěvků 11.06.19 16:58

Já jsem měla v tanečních boty od Tamarisu investice větší ale ty boty vydrží úplně všechno a to pohodlí je k nezaplacení, mám je 6 let a jsou jako bych je koupila včera :kytka: :palec:

elen-ka
Extra třída :D 14087 příspěvků 8 inzerátů 11.06.19 17:03

@Lesina sice nevím, co se nyní nosí, ale halenku/top a sukni bych ji nedala. Spíše šaty.

Lesina
Echt Kelišová 9867 příspěvků 11.06.19 17:56

Holky, nevíte, být na zakončení dlouhé šaty?

Jinak jsme už vybraly čtvero šatů, tak základ už máme v kapse. ;)

Dlouhá punčoška
Kecalka 149 příspěvků 11.06.19 20:34

@Lesina
Dlouhé šaty na prodlouženou a závěrečný venecek se daji půjčit v půjčovně.
Když chodila před par lety do tanečních dcera, saty na prodlouženou jsme koupili - v těch pak chodila na plesy a. na venecek si saty půjčila.

prejeta_zaba
Kecalka 197 příspěvků 13 inzerátů 12.06.19 13:29

Podle mě kupovat výbavu alá na každou hodinu šaty a nějaké speciální boty je blbost, já jsem měla dvoje a střídala jsem, něco určitě už doma máte, kolikrát jsem měla třeba mamčiny boty nebo černou „kolovou“ sukni a společenský top/halenku, prostě v čem bys šla na ples, slušné padnoucí! oblečení. Tanrční šaty i sukni určitě nad kolena. Taky jsme si je různě vyměňovaly s kamarádkama, takže jsem myslím ani jednou nešla stejně. Boty páskové na podpatku, hlavně ať jí dobře sedí, ve výsledku už je pak jedno jestli made in China nebo značkové za spoustu tisíc, když se jí budou vyzouvat a dřít, přizabije se určitě. :mrgreen: Chodila jsem do tanečních takových 7 let zpět. Jo a hlavně, ono tam ani není čas jak na plese zkoumat kdo co má na sobě a jestli to měl minule a jak mu to ladí. :nevim: Spíš se soustředí na ty kroky a partnery. :lol: Možná bych ještě nakoupila něco do vlasů, nějaké ozdobné sponky/kytku atd.

DanielaS
Kecalka 124 příspěvků 14.06.19 09:45

Jen aby se ji halenka nevyhrnovala, kdyz zvedne ruce. Mozna je lepsi k sukni nejake body. Na cele tanecni jsem mela jedny saty a na plesy pujcene mamciny.

Váš příspěvek
Reklama