Jakou vybrat antikoncepci?

105
28.3.16 17:27

Jakou vybrat antikoncepci?

Ahoj holky,
vim, ze je tu podobne tema uz nekolikrat, ale vetsinou zalozene maminkami, ktere uz maji ditko a dalsi uz treba neplanuji.
Hledam formu antikoncepce, ale potiz je v tom, ze hodne metod nam s partnerem proste nevyhovuje…
Hormonalni antikoncepci jsem vysadila po 10 letech vice jak pred rokem a stale mam hodne potizi a nestabilni cyklus (ovsem diky bohu, ze jsem vysadila, najednou zmizely dlouholete problemy se zdravim). Telisko odmitam nejen proto, ze se mi vylozene prici predstava ciziho telesa uvnitr me, ale hlavne chceme tak za rok zkouset prvni miminko.
Kondomy jsou asi nejprijatelnejsi, ale nejak se nam sex s nimi nelibi. Ani me, ani pritelovi :(
A ted babo rad… :nevim: Mate nekdo zkusenosti s jinymi moznostmi? Momentalne spolehame na prerusovany styk, ale vime ze je to spis ruska ruleta…
Budu vdecna za kazdy napad a radu, dekuju ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24456
28.3.16 17:31

K tomu přerušování přidat Femcap? A třeba Contragel (ani nevím, jestli už se dá koupit v ČR).
Plus můžeš začít měřit bazální teplotu a trochu se sledovat - v plodné dny třeba ještě ten kondom pro jistotu. Pohledej „symptotermální metoda“.
To se může hodit i pak, až budeš chtít otěhotnět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
105
28.3.16 18:12

@Pipet na ten Femcap uz jsem koukala, ale trochu se bojim, ze to nebudu umet zavest, pripadne ze nepoznam jestli je dobre zavedeny… Nebo jeste hur, pri mem stesti, ze mi nepujde vyndat :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2917
28.3.16 18:14

Uprimne kdyz planujete mimi tak za rok a né za pět, tak já bych sla i do přerušované, :nevim: když se jedná o stáleho přitele a dítko stejne planujete..jinak ja jedu s přítelem prerušovanou už dva roky a zatím dobrý, jen v nekterých polohách kdy by to prý nebylo tak lehké to uhlidat si vezme kondom :palec: a to jeste neplanujem,(ale říká s usmevem když to přijde tak to přijde). ale tak záleží na vás, a taky jestli to přítel umí :D
noo jinak ten femcap mě taky napadl :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2882
28.3.16 18:25

A co náplast??? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.3.16 18:27

Spermicidy, vyhovovaly mi, ale jinak mám raději mnohem kondomy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
105
28.3.16 18:27

@Mexie náplast jsou dalsi hormony, to uz nechci, porad je me telo poznamenane z predesle hormonalni antikoncepce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1443
28.3.16 18:30

A co Nuvaring? Je to teda také cizi těleso uvnitř těla, ale nepůsobí tam tak, jako telisko…
Jo aha, ty se chceš asi vyhnout všeobecně všem hormonum, které ti budou ovlivňovat cyklus, viď… To mi došlo az ted :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
147
28.3.16 18:34
@PepiKo píše:
A co Nuvaring? Je to teda také cizi těleso uvnitř těla, ale nepůsobí tam tak, jako telisko…
Jo aha, ty se chceš asi vyhnout všeobecně všem hormonum, které ti budou ovlivňovat cyklus, viď… To mi došlo az ted :zed:

Nuvaring jsou taky hormony.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
105
28.3.16 18:49

@katerina.Tr a je to spolehlive? Mozna by to ve spojeni s hlidanim plodnych dnu (v tech pouzit i kondom) byla vhodna varianta…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
M-A
633
28.3.16 19:07

Taky jsem přemýšlela o antimkncepsi co je gel a zabíjí spermie… Ke všemu ani nemám stálého partnera tak i proto, ma s tím prosím někdo zkušenosti hák to funguje (spolehlivost)? Díky ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6674
28.3.16 19:18

Spermicidní gely nebo pesar/diafragmu (Fremcap, Caya). Používala jsem Cayu a vyhovala mi :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56
28.3.16 19:56

Doporučuji k přerušované Femcap+Contragel nebo čípky Pharmatex. Femcap párkrát cvičně nasadíš a pokud to budete kombinovat ještě s přerušovanou, nebála bych se ani trochu. Já to používám a nepřerušujeme a ok :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.3.16 20:51

@Soffii spermicidy mě nezradily. Ale já mám opravdu raději ty kondomy, je to takový rychlejší než ten spermicid mi přijde. Manželovi nevadilo ani jedno, sám nechtěl abych brala antikoncepci, tak máme kondomy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama