Jaky kolagen ? Collavio nebo Collaloc?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
10.11.21 14:38

Jaky kolagen ? Collavio nebo Collaloc ?

Ahoj, vim, ze to zaurak neudela, ale chtela bych podporit plet i vlasy a nehty i klouby atd.

Tedka jim zdrave i posiluju a rada bych malicko podporila stahovani kuze. Jdu i pred vanoci na chemicky peeling a laser, tak bych chtela tedka tu pokozko trosku vic vyzivit.

Vetsina kolagenu tech levnejsich ma malo te ucinne latky, tak jsem nasla Collaloc ten ma 3300 mg a stoji 550 kc na mesic. Ten druhy
Collavio sice stoji okolo 700kc na mesic ale ma zase 6000 mg kolagenu. Takze pomer cena vykon jednoznacne Collavio, ale bohuzel si musite koupit 3 baleni za 2100kc (jde to i po jednom, ale pak to neni 700 za baleni ale 1200).

Tak prave vaham. Ma nekdo zkusenosti idealne s obouma?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10015
10.11.21 14:43

Především je třeba si uvědomit, že organismus je schopný přijmout jako maximální dávku cca 5000 mg denně. A primárně je transportován tam, kde je ho třeba, takže žádný kolagen jen na kůži/vlasy/nehty prostě neexistuje. Veškeré studie jsou poměrně problematické. Osobně bych šla do kolagenu rybího a kuřecího, které jsou tak nějak nejvíce kompatibilní s lidskou kůží. Netřeba beauty drinky, stačí ho koupit čistý, namixovat a přidat vitamin C, bez kterého se nevstřebává.
A připomínám, že je třeba ho brát dlouhodobě, za měsíc dva výsledky neuvidíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8637
10.11.21 14:46

Přidám se s tou samou otázkou-jaký kolagen je nejlepší? Poměr cena a kvalita.
Poprosila bych vyloženě název preparátu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10015
10.11.21 15:01
@lasička1 píše:
Přidám se s tou samou otázkou-jaký kolagen je nejlepší? Poměr cena a kvalita.
Poprosila bych vyloženě název preparátu.

A chceš kolagen nebo beauty drink? Tam máš kromě kolagenu většinou i biotin (ten dělá ty krásné vlasy a nehty) a často i kyselinu hyaluronovou, která váže vodu a dělá pleť takovou naducanou a hydratovanou.
Dobrý je drink od Dr. Max (verisol, tj. peptidy vepřového kolagenu), ale já mám raději za polovinu nadupanější od Gym Beam BeastPink. Případně ještě v tabletách Biotin Collagen (i s hyaluronkou) Skin Beauty od Vitabalans.
Nebo je řešením koupit rybí kolagen v prášku, doplnit o céčko (třeba na namaximum.cz).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
10.11.21 15:18

Ahoj, já mám zkušenosti s oběma (i dalšíma). Když to srovnám, tak za mě asi Collavio, je v něm i kyselina hyaluronova a nějaký ceramosidy (asi ceramidy, jak jsem pochopila) a další. K tomu Collalocu jsem musela dokupovat vitamín C, v Collavio už je. Ten Collaloc :) byl bez chuti, ale trochu jsem v něm rybinu cítila, ale zase ho můžeš přidat třeba do pečení atd. Je fakt, že díky kolagenu mám pleť hezčí. Tak záleží na tobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.11.21 15:39
@ontarova.stara píše:
Především je třeba si uvědomit, že organismus je schopný přijmout jako maximální dávku cca 5000 mg denně. A primárně je transportován tam, kde je ho třeba, takže žádný kolagen jen na kůži/vlasy/nehty prostě neexistuje. Veškeré studie jsou poměrně problematické. Osobně bych šla do kolagenu rybího a kuřecího, které jsou tak nějak nejvíce kompatibilní s lidskou kůží. Netřeba beauty drinky, stačí ho koupit čistý, namixovat a přidat vitamin C, bez kterého se nevstřebává.
A připomínám, že je třeba ho brát dlouhodobě, za měsíc dva výsledky neuvidíš.

To se pletes jsou ruzny druhy kolagenu 1-3 a nektere ty druhy jsou spise na klouby a chrupavky. Jinak ano nad 5g je to hodne, ale zase si muzu dat treba jen pulku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.11.21 15:40
@Galateeia píše:
Ahoj, já mám zkušenosti s oběma (i dalšíma). Když to srovnám, tak za mě asi Collavio, je v něm i kyselina hyaluronova a nějaký ceramosidy (asi ceramidy, jak jsem pochopila) a další. K tomu Collalocu jsem musela dokupovat vitamín C, v Collavio už je. Ten Collaloc :) byl bez chuti, ale trochu jsem v něm rybinu cítila, ale zase ho můžeš přidat třeba do pečení atd. Je fakt, že díky kolagenu mám pleť hezčí. Tak záleží na tobě.

A za tebe Collavio spis mel lepsi vysledky? Na ten Collavio prave tolik recenzi neni a aby to clovek nejam zaplatil musi vzit minimalne 3 baleni…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10015
10.11.21 15:44
@Levandulová voda píše:
To se pletes jsou ruzny druhy kolagenu 1-3 a nektere ty druhy jsou spise na klouby a chrupavky. Jinak ano nad 5g je to hodne, ale zase si muzu dat treba jen pulku.

Zkus se podívat na studie, tělo není příliš schopno rozeznat, jaký kolagen přijímá a přednostně ho transportuje tam, kam je primárně potřeba. I o účinnosti kloubních preparátů se vedou celkem debaty. Na pleť se obecně doporučuje kolagen II. typu, ale i tak je třeba ho užívat dlouhodobě a minimálně 3-6 měsíců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.11.21 15:51
@ontarova.stara píše:
Zkus se podívat na studie, tělo není příliš schopno rozeznat, jaký kolagen přijímá a přednostně ho transportuje tam, kam je primárně potřeba. I o účinnosti kloubních preparátů se vedou celkem debaty. Na pleť se obecně doporučuje kolagen II. typu, ale i tak je třeba ho užívat dlouhodobě a minimálně 3-6 měsíců.

Odporujes si co rikas, nejdriv, ze je to jedno a pak, ze se doporucuje 2hy typ. A to je presne o cem mluvim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
10.11.21 15:51

@Levandulová voda Asi jo, je tam prostě víc látek na pleť, tak když si ty samé přičteš k Collalocu, tak možná vyjde dráž. Collaloc jsem měla jen jeden měsíc, Collavio užívám déle. Tak to může být i tím. Nejlepší pleť jsem měla po tom Collavio Exclusive, koupila jsem si ten balíček, kde byly ty základní a tenhle. A teď mám to plusko, což je něco mezi tou základní řadou a Exclusive. Pleť je dobrá pořád. A doufám, že to tak i zůstane. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10015
10.11.21 15:55
@Levandulová voda píše:
Odporujes si co rikas, nejdriv, ze je to jedno a pak, ze se doporucuje 2hy typ. A to je presne o cem mluvim.

Neodporuji, jen ti tvrdím, že ať je to kolagen jakéhokoliv typu, není uzpůsoben tomu být transportován přednostně do pleti. Jen že se snad lépe vstřebává oproti jiným typům.
To je jako kdybys tvrdila, že bílkoviny z jogurtu jdou do svalů na zádech a ty z tvarohu do zadku.
Nicméně, pokud nechceš ten kolagen brát alespoň 3-6 měsíců, je ta investice zbytečná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.11.21 15:59
@ontarova.stara píše:
Neodporuji, jen ti tvrdím, že ať je to kolagen jakéhokoliv typu, není uzpůsoben tomu být transportován přednostně do pleti. Jen že se snad lépe vstřebává oproti jiným typům.
To je jako kdybys tvrdila, že bílkoviny z jogurtu jdou do svalů na zádech a ty z tvarohu do zadku.
Nicméně, pokud nechceš ten kolagen brát alespoň 3-6 měsíců, je ta investice zbytečná.

Boze… Nejdriv nam tady das kazani, pakpriznas ze je neco snad lepsi a pak se zase obhajujes ze ne a ze mozna…
Vubec nechapu ani jedno, kdyz se ptam na konkretni produkty a ty zkusenost nemas…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10015
10.11.21 16:05
@Levandulová voda píše:
Boze… Nejdriv nam tady das kazani, pakpriznas ze je neco snad lepsi a pak se zase obhajujes ze ne a ze mozna…
Vubec nechapu ani jedno, kdyz se ptam na konkretni produkty a ty zkusenost nemas…

Na rozdíl od tebe jsem přečetla poměrně dost studií o kolagenu, protože mě zajímalo jeho působení nejen v anti-agingu, ale i v rámci regeneraci kůže, třeba po popáleninách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.11.21 16:08
@ontarova.stara píše:
Na rozdíl od tebe jsem přečetla poměrně dost studií o kolagenu, protože mě zajímalo jeho působení nejen v anti-agingu, ale i v rámci regeneraci kůže, třeba po popáleninách.

Jak vis co jsem precetla a co ne :lol: :lol: :lol: Mozna se budes divit, ale nejsem na poli novacek. Ja se zase zajimam o to z hlediska sportu. Kazdopadne to nemeni nic na tom, ze zkusenost s timto nemas, ale presto si mela potrebu se vyjadrovat. Ostatne jako v jinych tematek… Holt nerest epipina, ze si tady vetsina epipin honi ego nez aby odpovidali a poradily k tematu. Uz proboha neobtezuj nejsem na to zvedava. Dekuji za pochopeni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10015
10.11.21 16:11
@Levandulová voda píše:
Jak vis co jsem precetla a co ne :lol: :lol: :lol: Mozna se budes divit, ale nejsem na poli novacek. Ja se zase zajimam o to z hlediska sportu. Kazdopadne to nemeni nic na tom, ze zkusenost s timto nemas, ale presto si mela potrebu se vyjadrovat. Ostatne jako v jinych tematek… Holt nerest epipina, ze si tady vetsina epipin honi ego nez aby odpovidali a poradily k tematu. Uz proboha neobtezuj nejsem na to zvedava. Dekuji za pochopeni.

Alespoń si pro příště sjednoť ty přísudky a podměty :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat