Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Ahoj všem, ráda bych požádala o radu. Mám 5-letého syna, má neskutečný množství energie, pořád by někde lítal, lezl, nejradši ze všeho se s někým honí. Před rokem jsem ho dala na fotbal a na plavání, kde mu zlý vedoucí říkal, co má dělat…jen si tu drzost představte
Takže tam tvrdohlavě odmítal dál chodit a teď mi uplně došly nápady, jaký sport by byl pro takovéhle šídlo…nemáte někdo podobnou zkušenost? Děkuju moc
Mám také pětileťáka, teď začal chodit na karate. Sensei si ho dokáže srovnat, takže i náš akčňák se tam zklidní a soustředí se. Jinak už loni chodil na atletiku a házenou, oboje ho ho hodně baví, ale ještě neměl ten návyk, aby chodil pravidelně a těšil se, takže jsme to jen zkoušeli, ale od září počítáme s tím, že ke karate přidáme asi právě atletiku pro její univerzálnost.
@PHS007 myslím, že bude mít problém pokaždé, protože každý trenér po něm něco bude chtít… zkuste spíš zapracovat na respektu k jiným lidem a k autoritám, protože až nastoupí do školy, tak budeš mít hodně velký problém…
A jinak souhlasím s @Katchi … karate je super, tam si děti srovnají, ale otázka, jestli se to tvoje zrovna nechá, když má problém respektovat autority
Katchi, kam na to karate chodí? Já všude vidím, že berou od 6let ![]()
@esterka03 píše:
A jinak souhlasím s @Katchi … karate je super, tam si děti srovnají, ale otázka, jestli se to tvoje zrovna nechá, když má problém respektovat autority
On je ale třeba ve školce uplně v pohodě, žádný problémy s respektováním pančelek vůbec nemá
@PHS007 Zruč nad Sázavou
chtěli jsme už loni, ale on je fakt akčňák, takže jsme to právě řešili tou atletikou a házenou, kde se hodně běhá atd., tam se vyřádil, naučil se poslouchat trenéry a nehlídat pořád, kde jsou rodiče a teď právě zkoušíme karate. Máme tu výhodu, že máme dojo hned vedle domu a trénuje to dobrý sensei, je to zároveň městský policista, takže pro syna velký vzor ![]()
@PHS007můj chodil na judo, ale tam fakt vládne tvrdá disciplína. Ale třeba můj se fakt neodvážil trenérce odporovat, ona měla systém odměn a „trestů“ a děcka poslouchaly jak hodinky
pokud odmítá autoritu, tak je to takové ošidné a nezbude, než to zkusit, kde se uchytí..
@Katchi píše:
@PHS007 Zruč nad Sázavouchtěli jsme už loni, ale on je fakt akčňák, takže jsme to právě řešili tou atletikou a házenou, kde se hodně běhá atd., tam se vyřádil, naučil se poslouchat trenéry a nehlídat pořád, kde jsou rodiče a teď právě zkoušíme karate. Máme tu výhodu, že máme dojo hned vedle domu a trénuje to dobrý sensei, je to zároveň městský policista, takže pro syna velký vzor
Tak to věřím, to je ta správná autorita
Jsem z Prahy, tady je to všechno takový anonymní… Box, Karate, Judo…všude berou nejdřív od 6let, plavání a fotbal jsou ztracený (přitom celý léto řádí v bazénu a plavat už v podstatě umí), podívám se na tu atletiku. Nebo založím oddíl Zombie, kde se budou děti honit a ječet u toho ![]()
Téměř při každém sportu si dítě vybije energii…ale je take pravda, ze jde hodne o pristup trenera…musite zkouset co by mladeho nejvice chytlo, protoze aby tam dite chodilo s nadcenim, tak ho ten sport musi bavit
Sport jakýkoliv, kde bude mít pohyb, případně v létě jsou i letní tábory, kde berou děti od 5 let.To je na vyběhání. Na druhou stranu i u akčních dětí je potřeba, aby se naučili takové té disciplíně chvíli posedět (to se hodí třeba do školy) a soustředit se na něco bez vyrušování a na to je výborná keramika. Ač to třeba zní blbě, právě keramika se používá jako taková terapie u neklidných a hyperaktivních dětí na zvládání sebekontroly. No…jenže pak po tom sezení a tvoření tam, bude zas potřebovat asi vyběhat že? ![]()
@PHS007 Mně to přijde na konkrétní sport brzy. Nebyla by nějaká aktivita spíš ve formě hry, kde je dostatek pohybu? Že by střídavě běhali, hráli si s míčem, skákali, zkrátka měli všeobecný pohyb. Tam ta „drezúra“ nebude tak výrazná a kluk se vyřádí stejně.
Tak třeba v Praze Krav maga berou děti od 5 let
www.fitarenanarodni.cz, na tel. +420 603 521 612 nebo přes mail fitarenanarodní@gmail.com.
@PHS007 píše:
Tak to věřím, to je ta správná autoritaJsem z Prahy, tady je to všechno takový anonymní… Box, Karate, Judo…všude berou nejdřív od 6let, plavání a fotbal jsou ztracený (přitom celý léto řádí v bazénu a plavat už v podstatě umí), podívám se na tu atletiku. Nebo založím oddíl Zombie, kde se budou děti honit a ječet u toho
V praze je toho hafo už od tří let, natož od pěti.
http://www.karatevision.cz/
http://www.shinkarate-czech.com/…rz-pro-deti/