Jaký sport pro 5letého neposedu?

135
26.1.16 12:58

jaký sport pro 5letého neposedu?

Ahoj všem, ráda bych požádala o radu. Mám 5-letého syna, má neskutečný množství energie, pořád by někde lítal, lezl, nejradši ze všeho se s někým honí. Před rokem jsem ho dala na fotbal a na plavání, kde mu zlý vedoucí říkal, co má dělat…jen si tu drzost představte :nevim: Takže tam tvrdohlavě odmítal dál chodit a teď mi uplně došly nápady, jaký sport by byl pro takovéhle šídlo…nemáte někdo podobnou zkušenost? Děkuju moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8924
26.1.16 13:01

Mám také pětileťáka, teď začal chodit na karate. Sensei si ho dokáže srovnat, takže i náš akčňák se tam zklidní a soustředí se. Jinak už loni chodil na atletiku a házenou, oboje ho ho hodně baví, ale ještě neměl ten návyk, aby chodil pravidelně a těšil se, takže jsme to jen zkoušeli, ale od září počítáme s tím, že ke karate přidáme asi právě atletiku pro její univerzálnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2133
26.1.16 13:02

@PHS007 myslím, že bude mít problém pokaždé, protože každý trenér po něm něco bude chtít… zkuste spíš zapracovat na respektu k jiným lidem a k autoritám, protože až nastoupí do školy, tak budeš mít hodně velký problém…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2133
26.1.16 13:03

A jinak souhlasím s @Katchi … karate je super, tam si děti srovnají, ale otázka, jestli se to tvoje zrovna nechá, když má problém respektovat autority

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
135
26.1.16 13:03

Katchi, kam na to karate chodí? Já všude vidím, že berou od 6let :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
135
26.1.16 13:04
@esterka03 píše:
A jinak souhlasím s @Katchi … karate je super, tam si děti srovnají, ale otázka, jestli se to tvoje zrovna nechá, když má problém respektovat autority

On je ale třeba ve školce uplně v pohodě, žádný problémy s respektováním pančelek vůbec nemá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8924
26.1.16 13:06

@PHS007 Zruč nad Sázavou ;-) chtěli jsme už loni, ale on je fakt akčňák, takže jsme to právě řešili tou atletikou a házenou, kde se hodně běhá atd., tam se vyřádil, naučil se poslouchat trenéry a nehlídat pořád, kde jsou rodiče a teď právě zkoušíme karate. Máme tu výhodu, že máme dojo hned vedle domu a trénuje to dobrý sensei, je to zároveň městský policista, takže pro syna velký vzor :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58486
26.1.16 13:12

@PHS007můj chodil na judo, ale tam fakt vládne tvrdá disciplína. Ale třeba můj se fakt neodvážil trenérce odporovat, ona měla systém odměn a „trestů“ a děcka poslouchaly jak hodinky :lol: pokud odmítá autoritu, tak je to takové ošidné a nezbude, než to zkusit, kde se uchytí..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lizzi
26.1.16 13:13

Floorbal, nějaké bojové sporty :think:

• Nahlásit
  • Citovat
135
26.1.16 13:15
@Katchi píše:
@PHS007 Zruč nad Sázavou ;-) chtěli jsme už loni, ale on je fakt akčňák, takže jsme to právě řešili tou atletikou a házenou, kde se hodně běhá atd., tam se vyřádil, naučil se poslouchat trenéry a nehlídat pořád, kde jsou rodiče a teď právě zkoušíme karate. Máme tu výhodu, že máme dojo hned vedle domu a trénuje to dobrý sensei, je to zároveň městský policista, takže pro syna velký vzor :lol:

Tak to věřím, to je ta správná autorita :-) Jsem z Prahy, tady je to všechno takový anonymní… Box, Karate, Judo…všude berou nejdřív od 6let, plavání a fotbal jsou ztracený (přitom celý léto řádí v bazénu a plavat už v podstatě umí), podívám se na tu atletiku. Nebo založím oddíl Zombie, kde se budou děti honit a ječet u toho :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.1.16 13:17

Téměř při každém sportu si dítě vybije energii…ale je take pravda, ze jde hodne o pristup trenera…musite zkouset co by mladeho nejvice chytlo, protoze aby tam dite chodilo s nadcenim, tak ho ten sport musi bavit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2529
26.1.16 13:18

Sport jakýkoliv, kde bude mít pohyb, případně v létě jsou i letní tábory, kde berou děti od 5 let.To je na vyběhání. Na druhou stranu i u akčních dětí je potřeba, aby se naučili takové té disciplíně chvíli posedět (to se hodí třeba do školy) a soustředit se na něco bez vyrušování a na to je výborná keramika. Ač to třeba zní blbě, právě keramika se používá jako taková terapie u neklidných a hyperaktivních dětí na zvládání sebekontroly. No…jenže pak po tom sezení a tvoření tam, bude zas potřebovat asi vyběhat že? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ferret
26.1.16 13:22

@PHS007 Mně to přijde na konkrétní sport brzy. Nebyla by nějaká aktivita spíš ve formě hry, kde je dostatek pohybu? Že by střídavě běhali, hráli si s míčem, skákali, zkrátka měli všeobecný pohyb. Tam ta „drezúra“ nebude tak výrazná a kluk se vyřádí stejně.

• Nahlásit
  • Citovat
2529

Tak třeba v Praze Krav maga berou děti od 5 let
www.fitarenanarodni.cz, na tel. +420 603 521 612 nebo přes mail fitarenanarodní@gmail.com.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26550
@PHS007 píše:
Tak to věřím, to je ta správná autorita :-) Jsem z Prahy, tady je to všechno takový anonymní… Box, Karate, Judo…všude berou nejdřív od 6let, plavání a fotbal jsou ztracený (přitom celý léto řádí v bazénu a plavat už v podstatě umí), podívám se na tu atletiku. Nebo založím oddíl Zombie, kde se budou děti honit a ječet u toho :zed:

V praze je toho hafo už od tří let, natož od pěti.
http://www.karatevision.cz/
http://www.shinkarate-czech.com/…rz-pro-deti/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama