Jaký týden těhotenství a první ultrazvuk

11
14.5.18 17:35

Jaký týden těhotenství a první ultrazvuk

Ahoj..prosím o radu…dnes jsem byla na 1.ultrazvuku a dr. řekl pouze že vidí v děloze nějakou buňku a že za dva týdny znova kontrola. Nevím co si o tom myslet poslední menstruace byla 31.3.Myslíte že se těhotenství vyvíjí dobře?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7030
14.5.18 17:39

@radull pokud sama nevis kdy byla ovulace tak muzeme jenom hadat ;) pokud dr nerekl ze je neco spatne, a asi ne, neco tam videl, tak vydrz 2tydny a pak budes sama vedet ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Avu
3308
14.5.18 17:41

Podle termínu MS bys měla být 6+2tt, ale ovulace klidně mohla být později a těhotenství může být klidně mladší. Máš pravidelnou MS? A říkal dr, jak je gestacni vacek velký?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
14.5.18 17:42

Myslím, že ovulace byla 19.4.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69306
14.5.18 17:43

Tak pokud máš pravidelné cykly, dá se předpokládat, že jsi otěhotněla někde v půlce toho 28 denního cyklu, tak bys byla někde na konci sedmého týdne těhotenství( 5 týdnů stáří plodu), dál ti nic neřekneme, nejde to, protože nic víc nevíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69306
14.5.18 17:45
@radull píše:
Myslím, že ovulace byla 19.4.

potom je stáří plodu 4týdny a 4 dny, což na přepočet týdnů těhotenství je 6týdnů a 4 dny, což je onen konec sedmého týdne těhotenství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
14.5.18 17:49

Ms mívám po 32dnech jinak dr.nic neřekl jen, že se mám chovat jako těhotná a dodržovat zdraví životní styl.Jen mam obavy jestli je to ok pred 2lety jsem měla spontánní potrat..proto ten strach..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16611
14.5.18 17:59

@radull A proto je potřeba chodit opravdu později, protože tyhle brzké kontroly jsou o ničem.

Jinak ovu můžeš mít klidně posunutou a stejně tak těžko říct, kdy došlo k oplodnění a uhnízdění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69306
14.5.18 18:22
@P4ja píše:
@radull A proto je potřeba chodit opravdu později, protože tyhle brzké kontroly jsou o ničem.Jinak ovu můžeš mít klidně posunutou a stejně tak těžko říct, kdy došlo k oplodnění a uhnízdění.

a nebo tyhle brzké kontroly, které tedy nejsou brzké, protože já už v tuhle dobu měla srdeční akci, odhalí mimoděložní těhotenství. I to jsem zažila a málem mě to stálo život.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13832
14.5.18 18:30

@terinka4444 no jo, ale jedna vec je kontrola, jestli se nejedna o mimoděložní či jiné špatně tehotenstvi, ale druha vec je, že podle mnoha diskusi tu, chteji kolikrát vědět pomalu zda to bude holka nebo kluk :roll: proste minimálně do nějákýho 8tt podlě mě není nic jistý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69306
14.5.18 18:49
@debra.morgan píše:
@terinka4444 no jo, ale jedna vec je kontrola, jestli se nejedna o mimoděložní či jiné špatně tehotenstvi, ale druha vec je, že podle mnoha diskusi tu, chteji kolikrát vědět pomalu zda to bude holka nebo kluk :roll: proste minimálně do nějákýho 8tt podlě mě není nic jistý.

jenže nikdo nechodí cíleně na kontrolu jestli to je nebo není mimoděložní, proto je běžná kontrola dva týdny po vynechání, což odpovídá ukončenému šestému týdnu nebo začátku sedmého. A já měla v 6+2 nebo 6+3 už srdeční akci, což je běžná doba vzhledem k vývoji embrya. Vychází se z menstruace, takže rozhodně to není brzká zbytečná kontrola. Někdy koncem toho osmého týdne už to může prasknout a je to dost závažný život ohrožující stav, takže po mých život ohrožujících zkušenostech čekat do osmého týdne, nebo ještě později, není vůbec ale vůbec dobrý nápad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16611
14.5.18 19:28

@terinka4444 A pak je taky spousta žen, které začnou stresovat, protože někde vyčtou, že už by mělo být to či ono a proč ještě není srdíčko, když by taky mělo být, a co doktor řekl jinak a jak se u toho tvářil, a potratí stejně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6679
14.5.18 21:05

@terinka4444 ja si taky teda myslim, ze v 7tt neni na kontrolu brzy ;)

a ze dr necim strasi…to ja teda nezazila, normalni dr to nedela ;) rekne, co se muze stat, ale normalne a ne ze se hned kazda hrouti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69306
15.5.18 06:57
@P4ja píše:
@terinka4444 A pak je taky spousta žen, které začnou stresovat, protože někde vyčtou, že už by mělo být to či ono a proč ještě není srdíčko, když by taky mělo být, a co doktor řekl jinak a jak se u toho tvářil, a potratí stejně.

jako že by ženy potratily, protože se doktor tvářil jinak? No kdyby bylo takhle snadné potratit, tak by nebyly interupce, protože dost žen, které dítě nechtějí, je ze zjištěného těhotenství tak vystreslé, že by to šlo jako po másle. Zatím co vykrvácení při mimoděložním těhotenství je reálná hrozba. A kolem ukončeného osmého týdne je doba, kdy už to může prasknout. Takže kontrola by měla být dřív.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16611
15.5.18 09:38

@terinka4444 Jako že dneska jsou ženy, které to moc hrotí. Letí k doktorovi hned po pocuranem testu. A nebo si ještě samy zaplatí odběr krve na HCG. A řeší každé píchnutí a blbosti. Pak jsou zbytečně vystresované, když to nejde podle představ a nebo se něco stane. Za mě je tohle opravdu zbytečné, protože takhle na začátku je to vždycky buď a nebo. Komplikace samozřejmě přijít můžou, ale moje pointa byla jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama