Jarní prázdniny, pololetní a očr

405
20.1.21 09:53

Jarní prázdniny, pololetní a Očr

Ahojky, přemýšlím nad tím, jak bude následně bráno OCR ohledně covidu kvůli zavřeným školám a mezitím prázdniny. Příští pátek jsou pololetní a pak hned navazují týdenní jarní. Je mi jasný, že placený to nebude, ale vůbec netuším jak to bude papírově? To si mám požádat v zaměstnání o dovolenou i přesto, že jsem ještě od začátku roku nebyla v práci? Mám vubec nárok? Žádné akce v domovech, kde pořádají různé akce a tábory kvůli covidu nejsou navíc je dcera diabetik. A pokud pak stejně školy neotevřou? Mam pocit ze v zaměstnání mi ani nevyjdou vstříc, když jsem kvůli tomu pořád doma. Jeden den nebo dva by se zařídit možná dali i když z toho nejsem nadšená, ale nevim :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
301
20.1.21 10:05

No taky mně to zajímá, :think: jsem doma jak ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10752
20.1.21 10:09
@lussinka píše:
Ahojky, přemýšlím nad tím, jak bude následně bráno OCR ohledně covidu kvůli zavřeným školám a mezitím prázdniny. Příští pátek jsou pololetní a pak hned navazují týdenní jarní. Je mi jasný, že placený to nebude, ale vůbec netuším jak to bude papírově? To si mám požádat v zaměstnání o dovolenou i přesto, že jsem ještě od začátku roku nebyla v práci? Mám vubec nárok? Žádné akce v domovech, kde pořádají různé akce a tábory kvůli covidu nejsou navíc je dcera diabetik. A pokud pak stejně školy neotevřou? Mam pocit ze v zaměstnání mi ani nevyjdou vstříc, když jsem kvůli tomu pořád doma. Jeden den nebo dva by se zařídit možná dali i když z toho nejsem nadšená, ale nevim :?

To musíš domlouvat se zaměstnavatelem. Já jdu normálně do práce. Pokud se neučíme syn zůstane doma sám. Ještě máš možnost jít na normální očr z důvodu, že dcera má diabetes a nemůže být tedy doma sama.Jak to řešíš když jsou klasické prázdniny?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
301
20.1.21 10:14

@lussinka Pokud se školy neotevřou, bude možné čerpat ošetřovné o pololetních a jarních prázdninách?
Během prázdnin není ze zákona možné ošetřovné z důvodu uzavření škol čerpat. Proto během pololetních prázdnin a v týdnu, kdy budou pro jednotlivé okresy vyhlášeny jarní prázdniny, rodiče dětí nemohou čerpat ošetřovné, pokud dítě navštěvuje školu v okrese, kde jsou prázdniny vyhlášeny.

Rodič standardně vyplní tiskopis „Žádost o ošetřovné při péči o dítě za kalendářní měsíc, ve kterém bylo uzavřeno výchovné zařízení (škola) či jeho část“ a zaměstnavatel žádost doplní o další nezbytné přílohy. Rodič tedy ošetřovné ukončovat nebude, ve formuláři označí dny kdy pečoval, zaměstnavatel pak vyznačí dny, kdy zaměstnanec pracoval. Zaměstnanec si vyřeší se zaměstnavatelem volno během prázdnin stejně, jako kterékoli jiné prázdniny, když potřebuje být s dítětem doma. Nejčastěji se bude jednat zřejmě o dovolenou, kdy v takovém případě náleží příjem od zaměstnavatele.

Poslední aktualizace: 19. 1. 2021

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
301
20.1.21 10:14

Takže dovolená

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
405
20.1.21 10:18

@boball dcera onemocněla před velkými prázdninami, takže jsem byla na dlouhodobém OCR celé velké prázdniny a tak mi zbylo hodně dovolené. Takže jsem si brala dovolenou ale to bylo třeba dva dny. Teď je to 6 dní a navíc musím nechat dovolenou na léto a to léto taky nevím jak pokryju :( asi budu muset fakt na klasické Očr. Mamka říkala, že by si jeden nebo dva dny zkusila dceru vzít ale boji se jednak že neví co a jak ohledně diabetu, jednak nechce moc dceru pichat a hlavně co je nejdůležitější, měla leukémii a je po kostní dřeni, sice téměř rok, ale stejně nechci ji nějak ohrozit. Při návštěvě máme roušku. Ale víc jak den dva stejné asi nedá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10752
20.1.21 10:21

@lussinka V tom případě klasické OČR po domluvě s tvým pediatrem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5850
20.1.21 10:39

Čekala bych, že na tyto dny se OČR vztahovat nebude. Jde o dlouho dopředu avízované prázdniny. Takto to bylo o podzimních prázdninách - „klasické“ dny. Na dny navíc se OČR vztahovalo.
Ve formulářích se určitě tyto dny nebudou zaškrtávat jako péče o dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
801
20.1.21 11:01

Je třeba si v práci vzít dovolenou… OČR se na prázdniny nevztahuje. V tiskopise kde zaškrtáváš dny, se tyhle vynechají

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52229
20.1.21 11:08

OCR se na prazdniny nikdy nevztahuje. Pochybuji, ze tentokrat udelaji vyjimku. Tak si musite vzit dovolenou, neplacene volno, HO. At se volno deti vyresi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
23.1.21 14:21

ošetřovné o víkendu

Dobrý den, chci se zeptat jak ošetřovné o víkendu mezi pololetím a jarními prázdninami?? V pátek 29.1 jsou pololetní prázdniny (tudíž ošetřovné nečerpám, ale co víkend so+ne 30.1 a 31.1 2021 tam se může ošetřovné čerpat??? Protože 1.2.2021 nám začínají jarní prázdniny (tudíž ošetřovné nečerpám). Ale nevím jak ten víkend??? Děkuji za info..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
405
31.1.21 19:44

@denisse17 asi záleží jestli děláš víkendy nebo ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10752
31.1.21 19:47
@lussinka píše:
@denisse17 asi záleží jestli děláš víkendy nebo ne

Nemusí dělat víkendy, je to normálně placené jako vždy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
293
15.2.21 17:00

Dobrý den chci se zeptat na jarní prázdniny asi jsem to špatně pochopila…
Vím že nemám nárok na vyplacení Očr, ale jelikož se Očr neukončuje, tak to budu mít v práci omluvené? Myslím tím, že mám Očr bez vyplácení? Že jsem doma sice zadarmo, ale mám pořád Očr je to tak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9094
15.2.21 17:16
@Tinunka píše:
Dobrý den chci se zeptat na jarní prázdniny asi jsem to špatně pochopila…
Vím že nemám nárok na vyplacení Očr, ale jelikož se Očr neukončuje, tak to budu mít v práci omluvené? Myslím tím, že mám Očr bez vyplácení? Že jsem doma sice zadarmo, ale mám pořád Očr je to tak?

Nemáš to omluvené, musíš si vzít dovolenou nebo neplacené volno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat