Jaterní cirhóza - smrt

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.19 10:12
Jaterní cirhoza - smrt

Zdravím vás..
Má matka má cirhozu jater podle mě už v posledním stádiu.
Už před půl rokem skončila. ve špitále, protože ji praskly jicnove varixy doktoři ji dávali asi dva roky života, že špitálu se domů dostala, ale určitě pila dal a nedodržovala dietu a nějaký režim a tak tam skončila znovu zase praskaly varixy. Když jsem to zjistila přijela tam vypadala hrozně :zed: celá žlutá, vyhubla ale břicho nafoukle plné tekutiny a nohy jako slon. Nemohla ani chodit, nosila plenky kde neudržela stolici, byla cevkovana a za 3 dny vycurala pár ml moci teda spíš krve, asi ji kolabuji i ledviny a měla i zánět na ledvinach. Byla asi měsíc v nemocnici kde ji varixy zase praskly a pak ji dali na ldn, kde odesla od tama po týdnu domů, teda spíš na azylak který jsme ji zařídili jelikož ji vysvehovali z bytu. Nějak to zvládla ale je tu problém má 9 letého syna a je s ní v azylovem dome, to by ale ani tak nevadilo ale prý od včera zase zvrací krev jde to i spodkem i nosem, mám strach o bráchu aby ji nenašel a nezažil šok, já si ho vzít nemohu mám 4 své malé děti a nezvládla bych to i když bych chtěla, ale on je zlý, nevychovany v druhe třídě propadl, mluví sprostě, bije děti…ja vim, on za to nemůže, může za to výchova ale já nemůžu si ho vzít už na úkor svých děti a myslím že by mě odvezli, manžel pracuje a ja jsem na děti sama, jsem vážně sobec? :nevim: já ji pomůžu ze vším, zaplatím azylovy dům než ji přijdou dávky, nakoupím ji, pomůžu ze vším i přes špatně vztahy s ní kdy mě okradla atd atd ale to je jedno ale bohužel víc nezvládnu, jsem psychicky totálně vycucnuta s mám strach. Byla to tak krásná žena a kam se dopracovala a upila se k smrti, jednou byla na léčení vydrzela pak nejakou dobu nepit a pak zase ja byla mala a vše to zvracení, výčitky viděla pak mě odvezli pryč, nebyly jsme dlouho v kontaktu jen když potřebovala pomoc a já brečela a prosila ať nepije ze ma vazny problém ale ona přeci není alkoholik a problém nemá :zed: bojím se kdyz to přijde a mám strach o bráchu (kterého ani neznám pomalu) hrozný strach a je mi ze sebe zle :poblion: ze se o něj nezvládnu postarat. Ptám se, kdo zažil něco podobného s alkoholiky a kdy ten den přijde až odejde? Je to ode mě asi hnusné, ale uleví se mi i bráchovi nam všem a hlavně ji už ji nebude nic bolet a trápit i když ji mám moc ráda a chtěla bych aby byla semnou ale zdravá a bez trápení tak cítím že tam to bude nejlepší. Omlouvám se, za zmatenost, ale jsem pořád v šoku.
Nejvíce mě štve, že má dodržovat dietu a ona nechce ze ji to nechutná zr nebude jsi sýry a kvalitní šunky ona chce to na ci je zvyklá, dostávala nutridrinky ale ty nepila, má to totálně na háku, nemá žádnou vůli ani soudnost vše je pryč.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Popokatepetla
Závislačka 3550 příspěvků 26.08.19 10:19

A co bratrův otec? Nebo prarodiče nemáte?
Případně bych to asi řešila přes OSPOD - vysvětlila jim situaci, že matka už není schopná se o něj starat plus máš strach, že její život už nebude trvat dlouho a že ty se starat nemůžeš. Třeba alespoň poradí, jak by se situace dala řešit.

PETRAKIM
Kecalka 186 příspěvků 26.08.19 10:22

To je hrozné, co nyní zažíváte. Klobouk dolů. Asi bych, kdybych prožívala něco podobného, bohužel bráchy domů nevzala. Mít 4 děti a na jejich úkor dělat spasitele sourozenci. To fakt ne. Na prvním místě jste vy, vaše děti a manžel. Pak zbytek a je jedno, jaký to je příbuzenský vztah. Řeším toto dilema sem tam taky, když si moje matka ze mě dělá hromosvod kvůli pro mě zcela malicherným věcem. Prostě moje děti a manžel jsou to první a za ně budu dýchat. Pak teprv zbytek a to jen tehdy, když to neohrozí děti a manžela.
A co se týče odchodu maminky, to fakt nevím. Moje bába taky pila první ligu (dnes už je mrtvá, demence), její máti se na poli dokonce upila a odjela s infarktem v 55, který nepřežila. Ale cirhozu jsme tedy nikdy neřešili, tak neporadim.

Karolínaa
Kecalka 149 příspěvků 26.08.19 10:23

Prarodiče nemá, není to syn mého otce, rodiče z matčiny strany jsou po smrti :,( a jeho otec je ve vězení a je to také alkoholik, těžké nemáme nikoho kdo by pomohl.
Matka se vždy strala v rámci možnosti dobře, uvěřila, uklidila ale v noci chlastala jsem chtěla ještě uvést.

AlcaBa
Kecalka 139 příspěvků 26.08.19 10:30

@Karolínaa bacha už nejsi anonym. A zajdi co nejdříve na OSPOD. Tady nikdo neporadí adekvátně k bydlišti, tamním možnostem atd. Ať bráchovi pomůžou co nejdřív

spinkánek
Stálice 66 příspěvků 26.08.19 10:31

Bohužel tato nemoc má velice rychlý průběh, byla jsem toho svědkem. Posílám ti na dálku alespoň podporu.

Lioness34
Závislačka 2956 příspěvků 26.08.19 10:33
@Karolínaa píše:
Prarodiče nemá, není to syn mého otce, rodiče z matčiny strany jsou po smrti :,( a jeho otec je ve vězení a je to také alkoholik, těžké nemáme nikoho kdo by pomohl.
Matka se vždy strala v rámci možnosti dobře, uvěřila, uklidila ale v noci chlastala jsem chtěla ještě uvést.

Moc mě mrzi co prožívas, je to šílené a upřímně nemyslím si, ze by v tomhle stavu/stadiu vydržela nepit natož držet dietu. Jak psaly holky, nejprve tvoje deti a manžel a pak ostatní.
Brachy mi je líto. Pokud by s tím souhlasil manžel, zvazila bych, zda bych mu nedala šanci a nevzala ho k sobě, nicméně narovinu pod podmínkama - ze to zkusite a pokud to nepůjde, tak sorry ale doma u tebe žít nebude.
Já osobně se toho všeho bojím a mam respekt aby pak nezávidel tvým dětem a nemstil se jim, ale to člověk nikdy nevi… třeba když mu das zazemi a jistotu ze někam patří a mate ho rádi, tak to zvládnete. Asi bych s nim zkusila promluvit už teď - když hl vůbec neznáš. Ze te to mrzí a aby jsi vlastně zjistila jaký on je - to ze je samy průšvih - ono se není čemu divit když učitelky vidí ze se mu nikdo nevěnuje…a jak se s dítětem neucis tak proste časem špatné známky má, navíc vidí jak slaví narozeniny Vánoce atd ostatní deti a on je dost možná nešťastný…

Lioness34
Závislačka 2956 příspěvků 26.08.19 10:36
@spinkánek píše:
Bohužel tato nemoc má velice rychlý průběh, byla jsem toho svědkem. Posílám ti na dálku alespoň podporu.

Bohužel ne vždy - znám ženy které je měly i 10let a vždy se z toho nějak na chvilku dostaly ze i lékaři se divili… ze to snad není možné. V tomhle stavu tady muže klidně být ještě dva roky…těžko říci…výsledky jsem neviděla ale rozhodne to nelze říci tak jednoznačně ze brzy zemře

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.19 10:47

@Lioness34 no my nad tim.dost uvažovali, že bychom to zkusili, ale došlo jsme k závěru ze kdyby to nešlo bylo by to o to těžší ho dát potom pryč, to bych nezvládla vůbec a asi by ti zanechalo následky, ke všemu máme být 3+1 děti mají dva dětské pokoje a my obývak a už tak je nás tu hodně, finance bychom ti utahli to určitě ano, ale psychicky ne ja uz toho mam Tedka po krk. Je mi hrozně líto že mu nedokážu pomoci a každý den už měsíc a půl si to vyčítam. Ja udělám vše, postarám se o ní dokonce budu jezdit za ni nakupovat, budu i jeho navštěvovat klidně na vánoce si ho vezmu a jiné dny to ano ale na na stálo, zařídíme pohřeb ale více v silách není. Vlastně ja se cítím asi tak že mám větší výčitky jak ona ji to je fuk, co bude s ním a že svých chyb se nikdy neponaucila. Socialka vzala mě když jsme byla mala i bratra (třetího) ten je ale mentálně postižený, potebuje stálou péči a vzala nás, kdy matka se ožrala a predavkovala léky to právě potom sla do opavy na léčení a zas na novo. Nikdy se neponaucila nechala nás a nechá i jeho a je jí to jedno. My s manželem ji chtělo najít bydlení u nás ze ji vše zaplatíme, postarám se, ale přestane pít a půjde se léčit aspoň ambulantně nekam dochazet do poradny alespoň mala snaha ale ona nechtěla a teď je na vše pozdě a ona mi ještě řekla že jsem hodná že si ho vezmu ale jak sakra? Ti vážně je takový sobec a mysli jen na sebe? Furt jen lze, volal mi její bratr který je také nemocny těžce ale o bratra se postaral když lezela, a padla rec na peníze a jestli ji teda zaplatíme ten azylak atd a tak říkám že jo a on ze nema ani na vlak aby se tam dostala a já ze ma je jsem nechala 7 stovek a ona mu říkala že jen 3 stovky aby se mohla v ldn koukat na televizi, chápete to? Jak člověk v takovém stavu a jen lze a vymýšlí si a není ji to proti srsti? Ja to přehlížim, hledám už jen to dobré.

Popeladym
Kecalka 329 příspěvků 26.08.19 10:50

Zakladatelko, to je strašný. Cítím s Tebou. Jak už tu padlo, pomoc pro bráchu řeš přes úřady. Já jen dodám, jednej rychle. Mamince to vykládat nemusíš. Její stav se může zhošit hodně rychle, tak ať víš, co dělat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.19 10:54

Je ve stavu, kdy potebuje nová játra ale to ji musí prelecit a pak abstinovat aby ji do poradniku vůbec zapsali a podle doktora se toho nedozije. Má pokročilou cirhozu jater, asi 4× nebi 5× ji praskly varixy z toho 2× se do špitálu dostala tak tak a má v břiše tekutinu měla asi 15 litrů pak se odvodnila a je týden doma z nemocnice a břicho se jí plní a zas krvácí, zvrací a má průjem krve a spouští se jí z nosu ona odmítá si zavolat sanitku tak zvažuji co delat, bydlim bohužel daleko a vlakem s dětmi sama no nevím, chtěla bych jet zítra a asi si s ní sednou a říct co a jak a snad to pochopí, potebuje lékařský dohled!!! Měla ještě být v ldn a lékaři říkali asi 3 měsíce a byla tam týden :zed: bratr by sice o ústavu ale já věřím že by se měl lépe! Nezazival by to peklo, alkohol, když byl jeho otec doma tak hadky, značení krev, policie, pro dítě hrůza, možná by z něho vyšel jako lepší člověk a já mu pomůžu trávit alespoň nějaký čas s námi a věřím že tak to zvládneme.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.19 11:21

Matka na tom byla podobne. Nakonec necekane zemrela ze dne na den na zastavu srdce. Sla po chodbe, najednou spadla a byl konec. O ni se nestarej, postarejte se o brachu, je to strasny chudak :-(

A alkoholikum se jatra netransplantuji. Nema sanci.

Lioness34
Závislačka 2956 příspěvků 26.08.19 11:26
@Anonymní píše:
Je ve stavu, kdy potebuje nová játra ale to ji musí prelecit a pak abstinovat aby ji do poradniku vůbec zapsali a podle doktora se toho nedozije. Má pokročilou cirhozu jater, asi 4× nebi 5× ji praskly varixy z toho 2× se do špitálu dostala tak tak a má v břiše tekutinu měla asi 15 litrů pak se odvodnila a je týden doma z nemocnice a břicho se jí plní a zas krvácí, zvrací a má průjem krve a spouští se jí z nosu ona odmítá si zavolat sanitku tak zvažuji co delat, bydlim bohužel daleko a vlakem s dětmi sama no nevím, chtěla bych jet zítra a asi si s ní sednou a říct co a jak a snad to pochopí, potebuje lékařský dohled!!! Měla ještě být v ldn a lékaři říkali asi 3 měsíce a byla tam týden :zed: bratr by sice o ústavu ale já věřím že by se měl lépe! Nezazival by to peklo, alkohol, když byl jeho otec doma tak hadky, značení krev, policie, pro dítě hrůza, možná by z něho vyšel jako lepší člověk a já mu pomůžu trávit alespoň nějaký čas s námi a věřím že tak to zvládneme.

Však oni jim odpusti tekutinu klidně 30l a pak zase postupně se naplní… znám rodinu kde to bylo 3roky takhle jezdili… i na varixy jezdili… říkali ze muže zemřít kdykoliv ale vydržela přes 2roky (kdy to říkali)… ono jde spis o to aby sis pak nevycitala ze jsi v tom brachu nechala…nemáš povinnost ale vnitřně se s stůl srovnat… pokud mají deti dva pokojicky tak já nevím, já si narovinu myslím, ze je to trochu výmluva ze by to bylo horší ho tam pak dávat - já sama si myslím, ze je to složitější…vůbec ti to nezávidím a nevím co bych dělala na tvém místě já - já mam muže ale který se stará a nemůžu říci 100%, ale on by mě podpořil v tom se zkusit postarat…

Jinak v azylaku maminku nenechají pokud bude pít. A nevím, ale takhle vážne nemocnou si myslím také ne.

Lioness34
Závislačka 2956 příspěvků 26.08.19 11:28
@Anonymní píše:
Matka na tom byla podobne. Nakonec necekane zemrela ze dne na den na zastavu srdce. Sla po chodbe, najednou spadla a byl konec. O ni se nestarej, postarejte se o brachu, je to strasny chudak :-(A alkoholikum se jatra netransplantuji. Nema sanci.

Přesně - nemá šanci. Navíc jim i můžou selhat orgány během dne až dvou a taky zemře…alw nikdo nevi.

cecetka
Echt Kelišová 8748 příspěvků 26.08.19 11:33

Napisu jednu drsnou vec. Tohle jsi mela resit uz davno s OSPOD. Chudak kluk, takove detstvi.
Je pochopitelne, ze neni ve vasich silach vzit si ho domu, ale zajdi nejlepe jeste dnes na OSPOD, at najdou reseni. Za tyden zacina skola, mohla by byt sance, ze by mel zacatek roku v jine skole (coz je lepsi nez v prubehu skolniho roku). Je to sice tvuj bratr, ale predevsim mas odpovednost za vychovu svych deti.
A matku nech jeste dnes odvezt do nemocnice. V tomto stavu byt doma sama uz nemuze :?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama