Jde nenásilně naučit spát?

462
14.4.16 08:58

Jde nenasilně naučit spát?

Maminky,

Natalka ma 11 měsíců.. je takový ten akčnější typ (všude vleze, neposedí chviličku) od miminka uspavani byl celkem problém..

byla jsem rada, když jsem ji v cca půl roce naučila usinat u prsu v leže :) předtím jsem musela skakat na balanu..

Před dvěmi měsící jsem ji jednou položila a jako vždy chtěla nakojit.. jenže ona si cucla a lezla pryč :( když jsem ji vratila k prsu začla se propínat chtěla pryč (ikdyž byla dost unavena.. ) no nepadlo mě nic lepšího než ji vzít na ruce.. :zed: :zed: :zed:

a teď 2 měsíce ji uspavam na ruce.. jenže poslední týden je to horror uspávám skoro hodinu.. ale vypada to tak, že prvních 5 minut pije zavírá oči, pak 10 minut žužla prso už se zda, že spí a najednou z ničeho nic šup otevře oči.. :nevim: :nevim: a uspavam další pů hodinu.. navíc ten poslední týden jsou i výživné noci.. zřejmě chce abych ji i v noci nosila.. cucne si a leze pryč 8o 8o jako by nebyla noc.. musím jí snad 5× vracet k prsu nabídnout jednou to pak to.. pak se chytne konečně se napije a usne.. budí se takhle co 2 hodiny… a ráno ve 5 už ji neuspim..

celé dny je opravdu uknučená :( přes den spí 2× 30 minut v kočárku a ikdyž jedu stejně se vzbudí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
390
14.4.16 09:34

Přesně tohle jsme si zažili s první dcerkou - zhruba v tomhle věku už se uspávání protáhlo tak, že jsem s ní strávili celý večer. Tak jsme nakonec zvolili metodu, kdy byla v postýlce a my za ní pravidelně chodili. Řvala neskutečně, první večer jsem musela do vany, abych nemohla běžet do ložnice :-) Ale manžel si to stopoval, chodil tam fakt co půl minuty a prodlužoval interval zezačátku vždycky jen o vteřinu nebo dvě. Jasně, nelíbilo se jí to, ale nemyslím, že to bylo nějak násilné, přece jen už byla velká. Za pár dní už stačilo přijít párkrát a mezitím ani neřvala. A do měsíce, možná i dřív, začala usínat hned po vypití mléka sama. Bylo to před rokem a půl a žádný následky na ní nepozoruju ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
617
14.4.16 10:04

@allinka Taky se připojuji, tohle mi dělaly obě holky. A to je ten správný čas naučit usínat sama. U nás to bylo tak, že jsem nakojila, chvilku se pomazlila a dala do postýlky. První večer řev asi 40 min - chodila jsem tam taky po intervalech, jen delší mi přišli lepší, druhý večer 20 min a třetí večer bez pláče. V noci jsem pokud bylo potřeba postupovala stejně. Nepřespí celou noc, ale po každém vzbuzení nakojím a dám do postýlky a malá hned usne. Následky nemáme, zkus kouknout na nějaké metody na netu, jdou stáhnout i různé knížky. Následky také nemáme, takže se toho fakt neboj. V téhle chvíli se totiž nestáváš maminkou, ale otrokem. Ještě k tomu usínání je i něco na nevychova.cz A ještě se nám díky tomu zlepšilo i spaní ve dne a malá si konečně ustálila režim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat