Divný pohyb rukou u miminka

Anonymní
11.4.16 21:22

Divný pohyb rukou u miminka

Ahoj :mavam:

Již asi mesic u nasi deseti měsíční dcery pozoruji, ze obcas behem plazeni se (neleze) se opírá zvláštně o rucicku, jakoze naopak, dlaně stačí nahoru, vypada to divne..setkala se ru nějaká maminka s tímto u svého dítka? Myslíte, ze bych mela upozornit doktora? Díky moc!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7320
11.4.16 21:34

Jakoze se opira o hrbet ruky a ne o dlan?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.4.16 21:37

@Pomka ano přesně tak

• Nahlásit
  • Citovat
3761
11.4.16 21:38

Minimálně bych se na to zeptala doktorky, za to nic nedáš, přijde mi to zvláštní, může to být něco a taky ne :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7320
11.4.16 21:45

Napisu ti moji zkusenost. Mam 1,5 rocni dite. Nedavno jsme byli u neurolozky, ktera kdyz ji polozila do kleku na podlozku, tak mala se jednou rukou oprela o hrbet ruky (obcas to dela a ja tomu nevenovala zadnou pozornost). Mala je hypotonik, pry je to jedna z veci, podle ktere to u ni stanovila. Byli jsme tam ale na moji zadost, mne se nezdal zpusob, jakym si stoupala. Tak k tem rukam, tim nechci tvrdit, ze je tvoje mala hypotonik.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.4.16 21:45

Urcite se zeptám..dela to treba kdyz se zastaví behem plazeni a nebo dnes se takto oprela i v jídelní zidlicce…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
11.4.16 21:53

@Pomka mam obavy, ze u nas to bude take znamenat neco takového..mala neleze, plazi se..ale stoupá si a obchází nábytek..no uvidime..na vlastní zadost jsme objednani na rehabilitaci..tak to tam urcite take zmíním..,

• Nahlásit
  • Citovat
7320
11.4.16 22:02

Zkus se na to urcite zeptat. Neurolozka nam rekla, ze tohle muzou delat hypotonici, resp. normalne se takhle o ruku neopres. Ale tvoji maly je 10 mesicu, zas tak pozadu neni… moje mala lezla v 11 mesicich a stoupla si nekdy ve 13 mesicich. A dlooouho si stoupala blbe. Proto jsem chtela kontrolu.

Příspěvek upraven 11.04.16 v 22:22

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7320
11.4.16 22:05

Jeste dodam, ze ji ted bude 18 mesicu a jeste nechodi. Takze opravdu je znat opozdeni ve vyvoji, nozicky ma slabe. Ale ja to na ni videla uz od miminka, delala pozde vse a mne se to nezdalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.4.16 22:13

@Pomka a jak si mala stoupala/stoupá?

• Nahlásit
  • Citovat
7320
11.4.16 22:18

Vytahovala se za ruce pres narty. Decka to delaji, nez se nauci stoupat si pres rytire, ale ona to tak delala dlouho, tipuju dva mesice, nepamatuju si uz presne. Sla jsem na rehabku na konzultaci s obavou, aby ji to nezustalo. Doporucila mi neurologa, abych mela jistotu. Ja si jela pro ujisteni, ze je opravdu jen „lina“, vzhledem k tomu, ze jsme byly uz 2× u jineho a ten nic neshledal spatne. No a ona ma slabe svaly, proto ji to nejde a tim padem ma ty etapy co se neco uci strasne dlouhy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7320
11.4.16 22:21

Jinak mne tedy doktorka rekla, ze by se vse naucila sama, ale je treba, aby porad posilovala. Mentalne je v poradku :-), ale fyzicky ji to nejde no. Driv se to pry neresilo. Pak jsou samozrejme tezsi pripady, kdy je dite v roce treba porad „lezak“ :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22575
11.4.16 22:21
@Anonymní píše:
@Pomka mam obavy, ze u nas to bude take znamenat neco takového..mala neleze, plazi se..ale stoupá si a obchází nábytek..no uvidime..na vlastní zadost jsme objednani na rehabilitaci..tak to tam urcite take zmíním..,

Myslím, že to vývojově není v pořádku, dítě by mělo prvně pořádně lozit, než se začne stavět. Klasické lezení je pro svalový vývoj hrozně důležité - nohy, ruce, ramena, záda, vše se ideálně posiluje, při vertikalizaci (vzpřímení) už toho nedosáhneš. To že se malá staví není v této fázi dobře, není na to svalově připravená a chůze nebude kvalitní…Určitě zajdi na RHB, to co píšeš mi k obrazu hypotonie celkem zapadá. Naordinují ti cvičení, zřejmě Vojtovu metodu. taky jsem to s dětmi cvičila. tak hodně zdaru :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7320
11.4.16 22:26

@pe-terka jenze kdyz dite neleze, tak s tum nic neudelas… vim o hodne detech, ktery nelezly. Ja osobne taky ne :-) mne to na hypotonii nepripada, kdyz uz se stavi a obchazi… ale to je jen muj nazor, nejsem odbornik.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.4.16 22:42

Pak vam dam vedet, ve středu tam jdeme..jako me to driv přišlo jako zlozvyk s tou rukou..ale nejako mi to začalo vrtat hlavou..ona se vždy plazi..na sekundu se treba zastaví, opre se o hřbet ruky a pak zas normalne valí dal..nejsem schopna tomu staveni zabránit..staví se ted uplne vsude a u vseho..nas pediatr rekl, ze to tak proste některé deti mají a tečka..

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama