Je domov důchodců interna?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
6.5.22 13:52

je domov důchodců interna?

Ahoj, máme mít praxi na oddělení interního typu, tak jsem si domluvila praxi v dd, ale ted jsem zjistila, že se tomu říká spíš sociální zařízení a prý tam ani nebývají doktoři. Myslíte si, že by to prošlo nebo si mám domluvit ještě něco jiného?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
520
6.5.22 13:55

Ano, domov pro seniory neni zdravotni zarizeni, ale socialni - neleci se tam, jen proste bydli a pomaha. Takze tohle by asi neproslo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12449
6.5.22 13:58

Nemáte v okolí LDNku? To je, narozdíl od domova pro seniory, léčebné zařízení. Domov důchodců je sociální. To ti neprojde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1918
6.5.22 13:59

Ne, domov důchodců není interna. Je to sociální zařízení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73873
6.5.22 14:03

Ne, to neprojde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29732
6.5.22 15:06

Dd není interna a doktori tam fakt nejsou. Když je třeba doktor, tak se ten člověk posílá do nemocnice. Víceméně je to prostě bydlení, kde je personál, co pomáhá při základních úkonech (hygiena, jídlo apod), ale není to lékařské zařízení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
375
6.5.22 15:09

DD je sociální služba. Některé k tomu jsou i registrovaným poskytovatelem zdravotnických služeb, ale mívají registraci spíš na ošetřovatelskou péči (ORP), příp. ergo- a fyzioterapii, internu asi ne, aspoň jsem se s tím nesetkala. Takže to bude chtít sehnat si jinou praxi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1432
6.5.22 16:24

Pracuji v domove pro seniory a mame zdrav. sestru, nicmene interna to neni ani nahodou. Takze ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
170
6.5.22 17:55

Ne, je to sociální pobytová služba. A je to domov pro seniory, ne domov důchodců. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6320
6.5.22 18:30

Vše bylo řečeno více, nejedná se o lůžkové zdravotnické zařízení, praxe by s pravděpodobností hraničící s jistotou nebyla ve výsledku uznána.

Menší jazykové okénko: každý z klientů / obyvatel daného zařízení je senior a zároveň i starobní důchodce, takže není nic špatného nazvat zařízení domovem pro seniory či domovem důchodců, byť DD může znít trochu hanlivě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat