Poradna porodní asistence
Bc. Vladimíra Toplaková
Ahoj, poprvé jsem rodila v 37+4, nyní jsem ve 33+5 a podle dr. je mimčo tak o 14 dní větší. První mimčo vážilo 3100 g a druhý má podle ultrazvuku 2300 g (33+0). Myslíte že budu rodit zase dříve a váha mimin bude podobná? Jaké máte zkušenosti?
1. porod 37+2 2850g 48 cm
2.porod 36+5 2850g 49 cm
mozes aj nemusis porodit skor,
jedna kamoska najprv rodila v 38tt potom 41tt
druha kamoska najprv v 36tt potom 39tt
je to individualne, zbytocne nestresuj ![]()
Tak ja -
1. porod (celkove neco pres 12 h) 39+4tt - Samy 3,74 kg
2. porod (neco malo pres 6 h) 40+1tt - Xandy 4,02 kg
Ahoj,
tohle je věštění z koule, jak to budeš mít u druhého porodu
Já to měla takhle:
1. 40+3 3350g 50 cm
2. 40+0 3450g 50 cm
3. 40+5 3900g 50 cm
4. 40+5 4150g 51 cm
5. 40+5 4250g 51 cm
6. 40+0 4950g 54 cm
Tak tohle bych vůbec neřešila, ýádný takový pravidlo neexistuje ![]()
jinak já to měla:
1.) ve 40.týdnu, 50 cm a 3600 g.
2.) ve 41.týdnu, 52 cm a 4030 g.
1. 37+3tt - 3100g a 48cm
2. 40+2tt - 3290g a 48cm
3. doufám bude alespoň pod 40tt ![]()
Ale je to fakt tak indivindi, že je asi zbytečný se ptát, jak to měly ostatní ![]()
tak u nás:
1. 38+3tt, 3560g, 52cm (holka)
2. 37+4tt, 3640g, 50CM (kluk)
a moje kamarádka měla první dítě ve 35tt a druhé ve 39tt. a to plašila, jak bude zase rodit předčasně ![]()
jen odbočím: fragolo, teda ty tvoje seznamy mateřské školky mě dostávají
máš můj hluboký obdiv!
První dítě 35+6 2780g, 48cm
Druhé dítě 39+1 3260g, 50cm
Takže těžko říct, nicméně se říká že druhé dítě bývá větší než to první ![]()
první porod 40+2, dcera 3450g a 51cm
druhý porod 40+5, syn 3700g a 53cm
nozu píše:
jen odbočím: fragolo, teda ty tvoje seznamy mateřské školky mě dostávají![]()
![]()
máš můj hluboký obdiv!
nozu, díky
![]()
proč je druhý dítě vždy těžší než to první,první dítě mělo 4kg, tak se děsím kolik bude mít druhý
Snad vsechny zensky co znam porodily druhe dite pozdeji, nez prvni…
Ja:
Prvni - 39+4 - 3570g
Druhe - 40+4 - 4160g
Emillkaa píše:
proč je druhý dítě vždy těžší než to první,první dítě mělo 4kg, tak se děsím kolik bude mít druhý
No, mrkni do mého prvního příspěvku
Já to splňuju
A když se tak dívám na váhy, které tady uvádí ostatní, tak tam to taky sedí… I PA mi říkala, když jsem teď rodila Káťu, že je každé další dítě větší.
Ale zase že by to muselo být pravidlo, to si nemyslím ![]()
Ahoj.
Tak u nás to bylo naopak.
První dítě 37+1 2800g
Všude mi říkali,že druhý dítě jde dřív než první,tak já měsíc před termínem připravená že to už musí jít a prd velebnosti ![]()
Druhé dítě bylo 41+5 a 4150g ![]()