Je moje dítě na svůj věk příliš malé?

660
23.8.12 12:22

Je moje dite na svuj vek prilis male?

Mam temer 26mes. chlapecka. Doktorka nam dnes rekla, ze v grafu je na dolni hranici s vyskou.Pry se bude vice vedet na kontrole ve 3letech.Kdyz se narodil meril 47cm, v 18mes.78cm a dnes to typuji kolem 83cm.je opravdu tak maly? Dekuji za vsechny odpovedi.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10819
23.8.12 12:28

Ahoj, můj syn 18 měsíců má tak 81 cm a 9,4. Je drobeček :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5436
23.8.12 12:29

Syn měl při narození 51 cm a v 18 měsících 82 cm. Dr. říkala, že je v průměru. Na tom není nic špatného, že je na dolní hranici grafu. Někdo tam být musí, ne? A taky si myslím, že děti rostou skokově, ve třech letech může být všechno jinak. Vůbec bych se tím netrápila. Dr. ho přece sleduje.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
46867
23.8.12 12:29

Ve dvou letech, jsem nasla, ze je prumer 83 cm. Ale strasne zalezi na celkovem vyvoji :nevim:.
Pak jsem nasla, ze dolni hranice je cca 81 cm :nevim:
 http://www.mimina.cz/…ozeni-5-let/

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4995
23.8.12 12:30

My měli ve 2 a půl letech 15 kg a 99cm.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
29436
23.8.12 12:31

Tak menší asi je, ale zatím to o ničem nevypovídá. Důležité je, jak vypadá celý ten jeho graf - malinký se i narodil, takže velký není a přijde mi to normální. Kamarádka měla takhle malou holčičku - ve 3 letech strašně maličká, doktorka jim taky říkala, že je pošle na růstovou křivku, ale holčička je naprosto v pořádku, je to prostě drobek a když si stoupne vedle našeho, tak není skoro poznat rozdíl. Určitě bych se tím zatím nijak neznepokojovala. Syn měl v roce 82cm, ale při narození měl 53cm a hlavně je o hlavu vyšší jak jeho vrstevníci, takže my máme zase opak.

Příspěvek upraven 23.08.12 v 12:33

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3396
23.8.12 12:32

A vy jste s manželem vysocí?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
101927
23.8.12 12:33

@věrka6 Není důležité jak je velký, ale zda se pohybuje stále po stejné růstové křivce… pokud ano, tak je vše v pohodě, pokud by najednou poklesl, tak to může být problém. Jinak v 18 měsících měl malý 76,5cm takže ještě méně než vy.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1853
23.8.12 12:37

Ahoj zakladatelko zeptej se tady http://www.rustovyhormon.cz/rustovy-hormon
at máš klid a rada profesionálu. :kytka:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
18259
23.8.12 12:47

Nam je 10,5mesice a mame 81cm (mne se zda ze ma jeste vic :mrgreen: ), na nas zase kazdy kouka, ze jsme moc dlouhy…si nevyberes :roll: nekdo ma holt pak v dospelosti 2m a nekdo 150cm no… ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
960
23.8.12 12:50

@věrka6 Mám u holčičky téměř totožné míry jako ty, a mezi vrstevníkama je opravdu nejmenší. Nicméně já to neřeším, my s manželem jsme taky spíš menší, tak nemá po kom.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1720
23.8.12 12:51

My máme podobné „parametry“, při narození 49 cm, v roce 72 cm, v 18m 77,5 cm, teď tipuju něco mezi 83-85cm (u metru nepostojí, ale teď přes léto se docela vytáhl). Je drobek, ale co bych taky měla chtít, když sama jsem prcek.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
660
23.8.12 12:59

Moc vam dekuji holky. docela se mi ulevilo.je pravda, ze ja merim 160cm a manzel 175cm takze nejaci velci fakt nejsme. jinak vazi skoro 12kg takze myslim, ze snad ok.ju a je porad kojeny a spapa vse na co prijde.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
14856
23.8.12 13:11

Ja myslim, ze je taky v norme, dcera ani nevim kolik ma, ja nejsemchopna ji zmerit, vazi cca 11 kilo. Ma necele dva. Drobek je, ale taky ma byt po kom. Ja sama mam 150 cm. Manzel je teda vysokej.

pri narozeni mela 3 kila a 50 cm.

Hlavne vy dva nejste zadny obrici, ditko nema po kom byt velke.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
660
23.8.12 13:18

Ze ti doktori dokazou vzdy vystrasit.taky prave nikdy nedokaze postat u toho metru takze bych rekla, ze ma tak o 1-2cm vic

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Chrastítko Špendlík

  • (4.6) + 67 recenzí

Dudlík Perfect

  • (4.7) + 53 recenzí

BABY NA UCPANÝ NOS 50 ML

  • (4.9) + 41 recenzí

Dudlík Space 0–6m

  • (4.9) + 41 recenzí

Poradna dětského psychologa

Ikona - Václav Mertin

PhDr. Václav Mertin