Je moje rodina normální?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.06.19 15:59
Je moje rodina normální?

Ahoj holky,

trápí mě taková věc. A to moje rodina. Už jsem zde jendou zakládala diskuzi, jelikož jsem z jejich chování upadla skoro do depresí – musela jsem navštěvovat psychologa. Pak jsem pracovně odjela do Německa na půl roku (03/19)– hodně jsem se psychicky zvedla, všichni mi ířkají, jak mi to sluší a vypadám spokojeně. Přítel zůstal v Čr a navštěvujeme se. Bohužel mu nevyšel jeden project (dělá v IT) a zůstal dva měsíce doma. Musel sám táhnout hypotéku a ještě splátku mé babi (která díky tomu, že si vzala mého nevlastního dědu z Německa zdědila opravdu hodně hodně hodně peněz) 4k měsíčně – původně byla splátka 2k, ale rozhodla se, že je to moc pomalu. My jsme si chtěli pujčit v bance (šlo o movitou část rozdělení hypotéky, ušetříme na urocích I na dani), ale nutila nás do toho, že přeci, když bude nejh¨ř tak nám počká. No a nejhuř bylo – sáhli jsme sin a dno, protože všech 110tisíc, co jsme měli našetřené šly do mého bytu zde v Německu. Já tam žila první měsíc s českým platem a přítel měl měsíční výdaje na hypotéku a energie (bez té splátky) 15k a příjem pouhých 16k. No, nikdo nám nepočkal, naopak babi chodila a říkala, jak jsme hrozní a nezodpovědní a furt jen prachy prachy prachy. Já tady žiju skromně a proto jsem dokázala už hodně ušetřit. Navíc jsem ted našla levný last minute na Kubu a chci tam s přítelem jet na 9 dní. Splátky splácíme, jen s jendou jsme se zdrželi. A říkám to s radostí do telefonu rodičům, protože Kuba je můj sen a co slyším v dálce telefonu? Jenom – “no když na to mají…”, fakt hnusnym tonem (nevlastní máma) a táta říkal “No já bych taky rád, kdybych na to měl, ale já holt asi nejsem takovej bohém no” A pak jen kecy, že chci ušetřené peníze dát na cestování a že bych na nich měla radši sedět apod…Přitom naši jezdí na výlety každý víkend, kupují si objetivy za třeba 30k apod. Byli za příbuznými na Slovensku a když viděli jak bídně na tom jsou, tak se chlubili fotkami, že mají 2 auta před barákem (páč oni nemají auto) a že já mám byt se saunou apod. Prostě trapný, nenávidim to. A když jsem to s tou dovčou říkala babi, tak babi začala zbrojit do mého přítele, že jako správnej chlap by mi měl jako dovolenou a výdaje platit. A zase se to celý točilo jenom prostě kolem prachů. Kvůli otmu, že jsem kdysi sekla s vysokou školou, kterou mi vybrali oni semnou 2 měsíce nemluvili a vyhodili mě defakto z domu. A dnes táta nedokáže přenést přes srdce, že mám vyšší plat než on. Mě tohle hrozně vadí a vždycky vylítávám z kůže – připadá vám tohle chování ještě normální?

Díky – anonym kvůli citlivosti tématu.
PS. Je mi 26.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Azeretereza
Závislačka 2881 příspěvků 06.06.19 16:05

Nechápu, proč to vůbec řešíš. O penězích se s nima vůbec nebav a máš to vyřešený.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.06.19 16:08
@Azeretereza píše:
Nechápu, proč to vůbec řešíš. O penězích se s nima vůbec nebav a máš to vyřešený.

Já bych se nebavila. Oni do nich furt šťourají, ale furt. Já řeknu, že chci jen na svoji vysněnou dovolenou a oni hned prachy… Nejde s nima o tom nemluvit, oni mají svůj názor a prostě, když někdo něco vidí jinak, tak jsou uplně totálně rozčílení… Táta mě v 22 zfackoval, když jsem si dovolila naplánovat termín svatby za 6 měsíců a moje nevlasntí máma řekla, že má šichtu a že si to měnit nebude. Půl roku dopředu - že jsme ot měli napřed probrat s nima, kdy mají volno… :D :D :D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.06.19 16:12

Hele takhle těžko říct. Mám švagra, kterej si od tchanovcu napujcoval dost peněz. V podstatě na kraviny. A splácí jim to - no tak, že jim prostě občas něco dá a občas nic… A pak dostal peníze, 200 tisíc, kterýma by to zamaznul a ještě by mu zbylo. No a koupil si auto a nějaký kraviny do bytu :roll: Teď měl kulatiny, dostal peníze a hádej co? Rodičům pořád visí, ale koupil si novej mobil. Já se do toho nijak nemontuju, vlastně se mě to netýká, ale myslím si o tom svy…
Nevím, jak jste se domluvily s babičkou na splácení, ale asi bych taky byla naštvaná, kdyby mi někdo nesplacel a za 3 měsíce jel na dovolenou do exotiky, místo aby si udělal rezervu :think:

Prosím anonym, osobní info o rodině

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.06.19 16:16
@Anonymní píše:
Hele takhle těžko říct. Mám švagra, kterej si od tchanovcu napujcoval dost peněz. V podstatě na kraviny. A splácí jim to - no tak, že jim prostě občas něco dá a občas nic… A pak dostal peníze, 200 tisíc, kterýma by to zamaznul a ještě by mu zbylo. No a koupil si auto a nějaký kraviny do bytu :roll: Teď měl kulatiny, dostal peníze a hádej co? Rodičům pořád visí, ale koupil si novej mobil. Já se do toho nijak nemontuju, vlastně se mě to netýká, ale myslím si o tom svy…
Nevím, jak jste se domluvily s babičkou na splácení, ale asi bych taky byla naštvaná, kdyby mi někdo nesplacel a za 3 měsíce jel na dovolenou do exotiky, místo aby si udělal rezervu :think:Prosím anonym, osobní info o rodině

Nesplácel? Myslíš, že se jeden měsíč zpozdíš o 10 dní se splátkou? Splácim poctivě, stále. Je to moje jediná pujčka, krom hypotéky. A rozhodně ne na kraviny. Já si myslím, že proč bych nemohla jet? Dřu, ubírám si od huby, abych se jednou za rok mohla někam podívat. Rodině neustále něco vozím z Německa, neberu si od nich ani korunu. Furt jim se vším pomáhám - oni? Se na mě nebyli podívat ani jednou. A to ví, že jsem ut uplně sama. :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.06.19 16:17
@Anonymní píše:
Nesplácel? Myslíš, že se jeden měsíč zpozdíš o 10 dní se splátkou? Splácim poctivě, stále. Je to moje jediná pujčka, krom hypotéky. A rozhodně ne na kraviny. Já si myslím, že proč bych nemohla jet? Dřu, ubírám si od huby, abych se jednou za rok mohla někam podívat. Rodině neustále něco vozím z Německa, neberu si od nich ani korunu. Furt jim se vším pomáhám - oni? Se na mě nebyli podívat ani jednou. A to ví, že jsem ut uplně sama. :nevim:
*zpozdíš, protože žiješ v nejdražším městě v Německu s českým platem a přítel měl 1000kč, aby přežil měsíc. Na jídlo, na vše. Takže to rozhodně neni případ tvého švagra.
Lalelale
Závislačka 4970 příspěvků 06.06.19 16:20

Nemohu si pomoct, ale z tvého příspěvku cítím hroznou zášť vůči babičce - jakože ona je přece bohatá, tak má se splátkama počkat, mrcha. Ale v zápětí dodávás, že chceš letět na Kubu a že oba s přítelem bydlíte v jiných bytech, co táhnete. Nezlob se, ale půjčky se mají splácet, i když jsou od rodiny. A spíš mi přijde, že nejste úplně efektivní v tom si zvládnout vlastní finance…

Lalelale
Závislačka 4970 příspěvků 06.06.19 16:21
@Anonymní píše:
*zpozdíš, protože žiješ v nejdražším městě v Německu s českým platem a přítel měl 1000kč, aby přežil měsíc. Na jídlo, na vše. Takže to rozhodně neni případ tvého švagra.

Jenže tohle přece není chyba babičky… Pokud na stěhování do zahraničí není, tak s tím počkám nebo zůstanu kde jsem…

Janli
Echt Kelišová 9297 příspěvků 06.06.19 16:23

Otce, co by mě ve 22letech zfackoval, bych tak možná ohlásila policii za napadení, ale rozhodně bych s ním dál neudržovala kontakt. Tvůj problém, že se s nimi ještě stýkáš a navíc řešíš svoje finance. Na rodinu se vykašli, na bydlení si vezmi hypo a babi vyplať. Jen ty rozhoduješ, kdo ti bude zasahovat do života a pořád jim to masochisticky dovoluješ. Zamysli se nad sebou. Rodinu nezměníš, sebe ano.

sediza
Závislačka 2578 příspěvků 06.06.19 16:25
@Anonymní píše:
Já bych se nebavila. Oni do nich furt šťourají, ale furt. Já řeknu, že chci jen na svoji vysněnou dovolenou a oni hned prachy… Nejde s nima o tom nemluvit, oni mají svůj názor a prostě, když někdo něco vidí jinak, tak jsou uplně totálně rozčílení… Táta mě v 22 zfackoval, když jsem si dovolila naplánovat termín svatby za 6 měsíců a moje nevlasntí máma řekla, že má šichtu a že si to měnit nebude. Půl roku dopředu - že jsme ot měli napřed probrat s nima, kdy mají volno… :D :D :D

8o A to s nima jako stále udržujete kontakt?? Navrhuji nadále docházet na psychoterapii, protoze budete mít velký problém se sebeúctou.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.06.19 16:25

Taky máme v rodině takové co se ohání penězi. Naštěstí se neptají kolik vyděláváme ale chlubí se co si můžou dovolit. Jedou například koupit nová vrata, platí hotově a chlubí se jak to zařídili. Ale že na to peníze vybral někdo ( senior ) kdo se nákupu nezúčastnil nikomu neřeknou. Nebo když pořádání hostinu, taky to nekupovali oni. Ale na auta, motorky, každé dva roky nový gauč, na to prachy mají. A když se tak naparují je vidět, že ti dávají najevo pohrdání. Jezdíme k nim jen že slušnosti a dědovi.

Uživatel je onlinedebra.morgan
Echt Kelišová 9462 příspěvků 06.06.19 16:26

To je něco jak moje tchýně, finančně na tom je tak průměrně, dluhy nemá, je spokojená, ale vše je zbytečný výdaj, nejen co se týká jí a jejího domu, to je mi šumák, at jí to tam třeba spadne na hlavu, já tam ty 4 návštěvy za rok přežiju, ale nám pořád vše rozmlouvá, že to je zbytečný a že to nepotřebujem, typicky dovolenou, jinak další věci svatbu, výměnu auta za lepší, teďka autosedačku :zed:, ale i hloupý věci typu nový boty, který si manžel koupil výhodně, měl z nich radost, stejně nějaký potřeboval a ona na něj byla hnusná, prý zbytečný :nevim: naši finanční situaci s ní neprobíráme, naštěstí už se neptá…nevím, čím to je, ale je to otravné :roll: fakt by pomohlo, to s nima prostě neřešit nebo jen neurčitě.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.06.19 16:27
@Lalelale píše:
Jenže tohle přece není chyba babičky… Pokud na stěhování do zahraničí není, tak s tím počkám nebo zůstanu kde jsem…

Tak já vám to trochu objasním. Moje babička napřed rozvrátila manželství mojí mámy a táty. Pak s tátou zakázali mámě se semnou stýkat. Ta se z toho skoro zbláznila. Celý dětsví a pubertu jsem prožila v tom, že jsem měla všechno nadiktované, nikam nesměla chodit a když jsem něco chtěla, jdi si vydělat. Babi mi prostě naplánovala celej život a neptala se, co chci a co nechci. Prostě tečka. Táta mě zmlátil v ochodě s botami, protože jsem chtěla jedny hezké a babi řekla, že jsou nezdravé, at radši zajdeme do oddělení, kde jsou takový ty zdravotní, béžový - pro 15tiletýho smrada hrozný - protože mě šouply na školu plnou bohatých dětí, ale nic mi nedali, takže jsem logicky byla středem šikany. Babi mi v 16ti letech našla žiletku a rozdupala mi jí, protože přeci, co si budu holit nohy a podpaždí, že je to špatně. NA vysokou mě poslali, ař jsem to nezvládala (medicína) a pak jsem sama odešla. Naposledy mě táta zfakcoval kvůli té svatbě. A babi koukala. Jednou mě dostali tak daleko, že jsem fakt chytla uplně záchvat, kdy mě brněly ruce a nohy a nemohla jsem dýchat a oni mě tam prostě nechali. Babi se mi s těma penězma vnutila, jinak jsem prý kráva, když pujdu do banky a nebude se semnou už bavit.
Kdo tady mluví o nesplácení? Jednou jsme se zdrželi. Dámy, vy kdybyste dostaly životní nabídku, která vás posune mnohem dál, nešly byste do toho? Takhle se to snadno hodnotí. A to s přítelovo prací nebylo plánované. Rozhodně ne. A proto to dopadlo, tak jak dopadlo. Vymáčkli jsme se z poslední koruny, ale zaplatili.

Slečna Dee
Povídálka 28 příspěvků 06.06.19 16:28

Ja se jim na jednu stranu nedivim, mate dluh u babicky + hypoteku a odjedete si na dovolenou na Kubu :roll: Resit, ze rodice jezdi na vylety nebo si koupi objektiv mi neprijde uplne na miste. Pritel ted dostal 400k tim zamazl pujcku na auto a zbytek se pouzije na opravy aut, koupila se nova telka a neco se necha jako rezerva, kdyby nahodou neco. Ja dostala 50k, abych si koupila neco pro radost pro sebe, nejradeji bych to poutracela za dovolenou, veci na nehty a tak, ale necham si to na doopraveni zubu, je to dulezitejsi :)

Lalelale
Závislačka 4970 příspěvků 06.06.19 16:31
@Anonymní píše:
Tak já vám to trochu objasním. Moje babička napřed rozvrátila manželství mojí mámy a táty. Pak s tátou zakázali mámě se semnou stýkat. Ta se z toho skoro zbláznila. Celý dětsví a pubertu jsem prožila v tom, že jsem měla všechno nadiktované, nikam nesměla chodit a když jsem něco chtěla, jdi si vydělat. Babi mi prostě naplánovala celej život a neptala se, co chci a co nechci. Prostě tečka. Táta mě zmlátil v ochodě s botami, protože jsem chtěla jedny hezké a babi řekla, že jsou nezdravé, at radši zajdeme do oddělení, kde jsou takový ty zdravotní, béžový - pro 15tiletýho smrada hrozný - protože mě šouply na školu plnou bohatých dětí, ale nic mi nedali, takže jsem logicky byla středem šikany. Babi mi v 16ti letech našla žiletku a rozdupala mi jí, protože přeci, co si budu holit nohy a podpaždí, že je to špatně. NA vysokou mě poslali, ař jsem to nezvládala (medicína) a pak jsem sama odešla. Naposledy mě táta zfakcoval kvůli té svatbě. A babi koukala. Jednou mě dostali tak daleko, že jsem fakt chytla uplně záchvat, kdy mě brněly ruce a nohy a nemohla jsem dýchat a oni mě tam prostě nechali. Babi se mi s těma penězma vnutila, jinak jsem prý kráva, když pujdu do banky a nebude se semnou už bavit.
Kdo tady mluví o nesplácení? Jednou jsme se zdrželi. Dámy, vy kdybyste dostaly životní nabídku, která vás posune mnohem dál, nešly byste do toho? Takhle se to snadno hodnotí. A to s přítelovo prací nebylo plánované. Rozhodně ne. A proto to dopadlo, tak jak dopadlo. Vymáčkli jsme se z poslední koruny, ale zaplatili.

Tak pak byla chyba si od babičky půjčit. Vzala bych si hypotéku (pokud jí bezpečně zvládnete splácet), doplatila to babičce a více se s nikým vybavovat nemusíš.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama