Reklama

Je nespokojený, pořád se srovnává s ostatními

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.18 16:22
Je nespokojený

Holky, prosím o radu, jak byste řešily.

Manžel je docela činorodý člověk, pořád něco podniká, snaží se mít nějakou fungující firmu, peníze, to na něm obdivuju (tu firmu), ale v poslední době je nějaký pořád kritický. je fakt, že se dostal do společnosti lidí, kteří ho převyšují a on sám se jim asi snaží dorovnat. Ale najednou - podívej se, jak žijeme (ještě jsme ano nedoopravili dům - říkám, vždyť je to slušný střední standart a on - no jo, ty jsi spokojená všude a byl naštvaný). Pak zase, že dcera se chová tak a tak - měl na ní nějaké přehnané nároky ve sportu, děvče je průměrné, hrozně ji to stresovalo, říkala jsem, proč dělat sport extra vrcholově, není třeba, spíš pro radost, ale on měl zřejmě jiné představy, tak teď jí předhazuje kamarádky, které v něčem víc vynikly, ona je z toho na nervy, už teď má problémy se sebevědomím. No a když on něco neumí, tak nám to doma předhazuje jako naši chybu - někdy říkám - mluví o sobě.

Co s tím? už jsem pomalu na antidepresiva. je toho podobného víc.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Paola21
Závislačka 3480 příspěvků 30.09.18 16:33

No nejvíc by mi vadilo, že dcera má nízké sebevědomí a otec jí ještě víc deptá, aby si nezadělal na špatný vztah s dcerou. :nevim: Manžel má asi taky nízkou sebedůvěru, když jeho sebevědomí stojí a padá na tom, aby se vyrovnal té „lepší“ společnosti. Mluvila si s ním a co on na to?

Verun83
Echt Kelišová 8677 příspěvků 33 inzerátů 30.09.18 16:34

V klidu si vecet sednout a pripomenout mu, co vse ma. Zdravou rodinu, penize na jidlo, kde spat. Hodne lidi bydli v malym byte v podnajmu, nemocne deti.
Muz ma obcas taky takove chvilky. Pritom mame velky dum - ano neni dodelano vse, a co jako. Ze syna by chtel sportovce, pritom jeho sport nezajima. Oproti vrstevnikum je pozadu, tak ho to obcas chytne.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.18 16:36
@Paola21 píše:
No nejvíc by mi vadilo, že dcera má nízké sebevědomí a otec jí ještě víc deptá, aby si nezadělal na špatný vztah s dcerou. :nevim: Manžel má asi taky nízkou sebedůvěru, když jeho sebevědomí stojí a padá na tom, aby se vyrovnal té „lepší“ společnosti. Mluvila si s ním a co on na to?

To, že se chce asi vyrovnat, jsem pochopila až po nějakém čase. A je to tabu téma. dcera mu to řekla nahlas - že nechce žít jako někteří ti lidi a chytla takovou facku, že dva dny neslyšela na jedno ucho.

O tom se prostě NESMÍ mluvit.

Monchichik
Závislačka 4683 příspěvků 30.09.18 16:38
@Anonymní píše:
To, že se chce asi vyrovnat, jsem pochopila až po nějakém čase. A je to tabu téma. dcera mu to řekla nahlas - že nechce žít jako někteří ti lidi a chytla takovou facku, že dva dny neslyšela na jedno ucho.O tom se prostě NESMÍ mluvit.

No hezký. To jako mluvíte jen o tom, co smíte? Já teda nejsem úplně proti fyzickým trestům, ale dát holce facku, že dva dny neslyší? Snaží se jim vyrovnat za každou cenu, nemá na to, odnáší to rodina. to bych mu řekla úplně klidně. Ať se kousne do prde…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.18 16:38
@Verun83 píše:
V klidu si vecet sednout a pripomenout mu, co vse ma. Zdravou rodinu, penize na jidlo, kde spat. Hodne lidi bydli v malym byte v podnajmu, nemocne deti.
Muz ma obcas taky takove chvilky. Pritom mame velky dum - ano neni dodelano vse, a co jako. Ze syna by chtel sportovce, pritom jeho sport nezajima. Oproti vrstevnikum je pozadu, tak ho to obcas chytne.

On to devalvuje, třeba já pocházím z docela mizerných bytových poměrů a on mi to pořád předhazuje, že nechápe, jak jsme 4 lidi mohli bydlet na 45 m2 a že on takhle nechce. Někdy přihodí i devalvaci mých rodičů - jak táta je prý srab a bojí se riskovat, mamka je zas taková a taková.

Ukazovat, že někteří mají míň a měl by být spokojený s tím, co máme, nefunguje.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.18 16:39
@Monchichik píše:
No hezký. To jako mluvíte jen o tom, co smíte? Já teda nejsem úplně proti fyzickým trestům, ale dát holce facku, že dva dny neslyší? Snaží se jim vyrovnat za každou cenu, nemá na to, odnáší to rodina. to bych mu řekla úplně klidně. Ať se kousne do prde…

Výsledkem je hádka anebo ticho třeba tři dny.

Paola21
Závislačka 3480 příspěvků 30.09.18 16:39
@Anonymní píše:
To, že se chce asi vyrovnat, jsem pochopila až po nějakém čase. A je to tabu téma. dcera mu to řekla nahlas - že nechce žít jako někteří ti lidi a chytla takovou facku, že dva dny neslyšela na jedno ucho.O tom se prostě NESMÍ mluvit.

8o no potěš teda, takže jí ještě mlátí, to kdybys řekla i něco ty, tak ti jedno jako střihne? To je síla…

Monchichik
Závislačka 4683 příspěvků 30.09.18 16:41
@Anonymní píše:
On to devalvuje, třeba já pocházím z docela mizerných bytových poměrů a on mi to pořád předhazuje, že nechápe, jak jsme 4 lidi mohli bydlet na 45 m2 a že on takhle nechce. Někdy přihodí i devalvaci mých rodičů - jak táta je prý srab a bojí se riskovat, mamka je zas taková a taková.Ukazovat, že někteří mají míň a měl by být spokojený s tím, co máme, nefunguje.

A on se narodil na Karlštejně, frajer? Tak když tak žít nechce, tak ať se snaží sám a postaví hrad. A děti má takové, jaké si udělal, řekla bych mu, že jsou to i jeho geny, tak když on není vrcholový sportovec, tak co chce po dětech?

Paola21
Závislačka 3480 příspěvků 30.09.18 16:41
@Anonymní píše:
On to devalvuje, třeba já pocházím z docela mizerných bytových poměrů a on mi to pořád předhazuje, že nechápe, jak jsme 4 lidi mohli bydlet na 45 m2 a že on takhle nechce. Někdy přihodí i devalvaci mých rodičů - jak táta je prý srab a bojí se riskovat, mamka je zas taková a taková.Ukazovat, že někteří mají míň a měl by být spokojený s tím, co máme, nefunguje.

Proč s tím vlastně žiješ? Má nějaké kladné vlastnosti kromě toho, že má firmu a to ani není vlastnost?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.18 16:43
@Monchichik píše:
A on se narodil na Karlštejně, frajer? Tak když tak žít nechce, tak ať se snaží sám a postaví hrad. A děti má takové, jaké si udělal, řekla bych mu, že jsou to i jeho geny, tak když on není vrcholový sportovec, tak co chce po dětech?

To jsem mu řekla, že jsou po něm, že jsou jeho, no to bylo dusno. Že to nejhorší SAMOZEŘJMĚ zdědily po něm, zatímco já jsem hvězda a to dobré zdědily SAMOZŘEJMĚ jen po mně…

LaPaloma
Ukecaná baba ;) 1738 příspěvků 30.09.18 16:44

Ty se práškama kvůli němu neláduj. Ať si zobne on sám.

Kdyby mi to dělal manžel/partner, tak bych s ním několikrát dala důležitou řeč. Když to nepomůže, tak mu navrhni prodej nedodělaného domu a přesun do hotového bytu. Uvidíš, jak otočí. Kdž pořád málo, tak bych do něho píchala ve smyslu, že: „já a asi ani děti významně jiní nebudeme, takže pokud jsme pro něho nestravitelní, musí nás opustit. A teď se dohodneme, jak si rizdělíme majetek a péči o děti.“
Mělo bymu to dojít, takže ber nebo nech bejt a jdi za lepším. Nepřipustila bych, aby zbytečně stresoval děti nesmyslama, ani mně.

Monchichik
Závislačka 4683 příspěvků 30.09.18 16:44
@Anonymní píše:
Výsledkem je hádka anebo ticho třeba tři dny.

Já nemám problém se hádat, navíc mě nemá šanci uhádat :lol: , klidně může být i ticho, to mám taky výdrž a urazit se umím :mrgreen: , ale mlčet nebudu, ať se mu to líbí nebo ne a svoje děti si můžu mlátit taky jenom já :) a chtít se někomu vyrovnat je u mě ubohé a taky bych mu to řekla

Monchichik
Závislačka 4683 příspěvků 30.09.18 16:45
@Anonymní píše:
To jsem mu řekla, že jsou po něm, že jsou jeho, no to bylo dusno. Že to nejhorší SAMOZEŘJMĚ zdědily po něm, zatímco já jsem hvězda a to dobré zdědily SAMOZŘEJMĚ jen po mně…

No to je samozřejmě pravda, zrovna dneska jsem posílala mužovi článek, že inteligenci dědí děti po matce :mrgreen:

Chytrak
Závislačka 2727 příspěvků 30.09.18 16:46
@Anonymní píše:

Chova se k dceri jako pekne hovado :? Tebe neresim, ses dospela a zijes s nim dobrovolne, ale on bude asi zakomplexovany kripl, kdyz ji da tak tvrdou facku za takovy nesmysl…

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Konec „chodské truhly“: Šinkorová bez tuny líčidel vypadala skvěle!

O pořádné překvapení se v deváté řadě StarDance postarala Daniela Šinkorová... číst dále >

Muslimové v Ordinaci? Podle studie se musí častěji objevovat v českých seriálech!

Islamofobie je za poslední roky téma jako hrom, pro Českou republiku to platí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >