Jít na pohřeb?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.18 12:19
Jít na pohřeb.?

Prosím anonymně. Mam 3roky přítele, oba jsme ve věku cca 50let. Přítel má tři sourozence a v jejich rodině to funguje tak, že se nenavštevují, žádné narozeniny, vánoce, nevolaji si, myslím, že vzájemně neví, kolik kdo má dětí, vidí se pouze náhodně, bydlí v okruhu cca 60km.Ze začátku jsem s tím měla velký problém, ale bohužel to, co mají zažité roky, nezměním a tak se snažím neřešit. Včera zemřel priteluv švagr. Volala to sestra, přítel se sbalil a trval na tom, ať jedu s ním. Já jsem to odmítla s tím, že jsem ho nikdy neviděla a že si myslím, že když už, tak je to rodinná záležitost, čerstvá tak, že s ním chce třeba sestra mluvit v soukromí, potřebuje peníze, něco zařídit a že tam nemám co dělat. No, vyslechla jsem si, že tak si nepředstavuje v dobrém i ve zlém, jak jsem ho zklamala atd. Mám chuť mu říct, že se o švagra za života absolutně nezajímal a já jsem teď bita za jeho pokrytectví. Nechtěla jsem jít ani na pohřeb, ty lidi vůbec neznám a začínám mít pocit, že mu jde o to ukázat mě vedle sebe. Jít, nejít?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
vokishka
Extra třída :D 12879 příspěvků 30.09.18 12:22

Teď bych nejela,ale na pohřeb bych asi šla.

Uživatel je onlineivašot.
Kelišová 6717 příspěvků 30.09.18 12:28
@vokishka píše:
Teď bych nejela,ale na pohřeb bych asi šla.

Já taky tak.

levandule23
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 30.09.18 12:30

Taky bych na pohřeb šla.

Susenkaa
Kecalka 113 příspěvků 30.09.18 12:35

Sice se nenavstevovali, ale ted potrebuje vasi oporu a s nekym to sdilet. Takze jo, chapu, proc by vas tam chtel.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16733 příspěvků 30.09.18 12:36

já bych asi k té sestře (vdově) jela, třeba se podivné vztahy prolomí, možná ocení podporu :think: Ale myslím si, že i nejet je v pořádku, když z toho máš divný pocit a neznáte se :think:
Na samotný pohřeb bych šla, patříš k němu, jste partneři :think: Nic ti to neudělá :nevim:

Uživatel je onlinetereza12345
Extra třída :D 10295 příspěvků 30.09.18 12:46

Souhlasim.. ted bych nejela.. ale na pohreb se slusi aby si sla.. ne jako pribuzna toho svagra, ale jako partnerka tveho pritele..

kaja00
Extra třída :D 13500 příspěvků 30.09.18 12:47

Na pohřeb bych určitě šla.

Monchichik
Kelišová 5400 příspěvků 30.09.18 12:48

No já bych mu to řekla, že teď, když je švagr po smrti, tak co jako? Teď si bude hrát na rodinu? Je to na tobě, jestli je chceš poznat nebo ne. Možná bych tam jela a uvidíš, podle toho bych buď pak i šla nebo nešla na pohřeb, prostě podle situace.

renduli
Závislačka 3050 příspěvků 30.09.18 12:51
@Susenkaa píše:
Sice se nenavstevovali, ale ted potrebuje vasi oporu a s nekym to sdilet. Takze jo, chapu, proc by vas tam chtel.

Vidím to podobně.

Na druhou stranu chápu i zakladatelku, že jsou to pro ni cizí lidé.
Jenže tady nejde teď o ni, ale o partnera.
Každopádně pohřeb bych neignorovala.

Tichošlápek
Extra třída :D 10879 příspěvků 30.09.18 12:51

Na pohřeb určitě ano. Teď podle toho, jak to vnímá. Přítel. Tobě nic neudělá ho podpořit

LaPaloma
Ukecaná baba ;) 2155 příspěvků 30.09.18 12:51

Běž tam. Když půjdeš 2× - čili nyní a pak na pohřeb, tak zjistíš něco navíc o svém partnerovi. Může to být užitečné. Brečet tam nemusíš, tolik lásky nevloží ani oni. Nadhled se někdy hodí.

Tichošlápek
Extra třída :D 10879 příspěvků 30.09.18 12:52

Btw nemyslím si, ze by te chtěl ukazovat. Zrovna na pohřbu. Spis je mu to třeba nepříjemné a nechce tam byt sám

beruska9
Extra třída :D 10752 příspěvků 30.09.18 12:56

On te pozadal, abys jela, tys odmitla na zaklade svych dohadu (treba se nebude jednat o penezich), navic hodnotis jeho rodinne vztahy na zaklade svych kriterii.
Ja chapu, ze je nastvany, chtel te mit u sebe. Na pohreb bych urcite sla, pokud te tam bude chtit. Osobne jsem takhle byla na pohrbu v partnerove rodine 2×, v obou pripadech jsem se sice citila jak pate kolo na voze, ale chtel me tam mit a ja to respektovala.
Poznamka o pokrytectvi je uz snad uplne mimo, ber to tak, ze mu zavolala sestra v momente, kdy prisla o muze…at uz se vidali nebo ne, pokud nebyli vyslovene rozhadani, tak ja chapu, ze tam chce pro.ni byt. Nekdo to tak ma.

Russet
Extra třída :D 12158 příspěvků 30.09.18 13:07
@Anonymní píše:
Prosím anonymně. Mam 3roky přítele, oba jsme ve věku cca 50let. Přítel má tři sourozence a v jejich rodině to funguje tak, že se nenavštevují, žádné narozeniny, vánoce, nevolaji si, myslím, že vzájemně neví, kolik kdo má dětí, vidí se pouze náhodně, bydlí v okruhu cca 60km.Ze začátku jsem s tím měla velký problém, ale bohužel to, co mají zažité roky, nezměním a tak se snažím neřešit. Včera zemřel priteluv švagr. Volala to sestra, přítel se sbalil a trval na tom, ať jedu s ním. Já jsem to odmítla s tím, že jsem ho nikdy neviděla a že si myslím, že když už, tak je to rodinná záležitost, čerstvá tak, že s ním chce třeba sestra mluvit v soukromí, potřebuje peníze, něco zařídit a že tam nemám co dělat. No, vyslechla jsem si, že tak si nepředstavuje v dobrém i ve zlém, jak jsem ho zklamala atd. Mám chuť mu říct, že se o švagra za života absolutně nezajímal a já jsem teď bita za jeho pokrytectví. Nechtěla jsem jít ani na pohřeb, ty lidi vůbec neznám a začínám mít pocit, že mu jde o to ukázat mě vedle sebe. Jít, nejít?

Nešla bych na pohřeb někomu, koho jsem v životě neviděla 8o Jen kdyby mě přítel požádal. Jinak jet tam teď, když je švagr mrtvý, mi přijde trošku pozdě, ale nevím, jak to spolu měli. My držíme víc pohromadě, takže pohřby jsou předem dané. I svatby a jiné veselejší události :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Další oběť Me Too hysterie: V rádiu zakázali oscarovou vánoční píseň, je závadná

Vánoční klasika, která neomrzí. Tou je jistě pro velkou část Američanů téměř... číst dále >

Počtení v nové rodině Karla Janečka: On a kněžka si jej prohlížejí na obálce

V nové rodině Karla Janečka se teď čte časopis Forbes a ne jen tak pro nic za... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >