Je rozchod na místě?

Anonymní
29.5.20 16:59

Je rozchod na místě?

Upozornění:tenhle příspěvek bude dlouhý, tak doporučuji hodně času a popřípadě klidně i kafe.

Pět let jsem byla ve vztahu s mužem, který mě podváděl a za mými zády psal holkám, až to dospělo do fáze, kdy jsem byla fakt stíhačka a chtěla ze vztahu odejít. Tím ale, že on byl velký manipulátor, jsem nevěděla, jak to udělat. Nakonec jsem se v opilosti vyspala s říkejme mu třeba Ondřej, a už nebylo cesty zpět. Přišel rozchod.

V té době jsem se s Ondřejem vídala. Zamilovali jsem se do sebe a dopadlo to tak, že jsme spolu nakonec začali „chodit“ – jak se v dnešní době říká. Jenže vzhledem k tomu, že jeho sexuální minulost je bohatá a skoro každou svou přítelkyni podvedl, byla jsem na vážkách. Kamarádky mi ale říkaly, že to nemám hrotit a prostě do toho vztahu jít, skončit to může kdykoliv.

Od února jsme tedy spolu. Je to člověk, kterého fakt moc miluji. Je pozorný, hodný, udělal by pro mě cokoliv a já pro něj taky. Dokonce i jeho rodina říká, že jde na něm vidět, že je konečně opravdu šťastný a spokojený – s čímž on milerád souhlasí. Co se týče sexu, tak ještě s nikým mi to v posteli neklapalo tak, jako s ním – on to má prý stejně; jestli to jsou jen lichotky anebo pravda, nevím, každopádně se mi to poslouchá dobře, o tom žádná.

Teď ale k tomu, proč píši tenhle příspěvek.

Přítel pracuje v baru/restauraci/klubu – prostě, jak chcete. Tím, že je pěkný a s holkama to umí, tak má denně několik žádostí o přátelství, followers na Instagramu ani nemluvím. Vždycky mi říká, že se s holkami baví jen proto, aby přišly znovu, podnik tak měl klientelu a on dýška a pochvalu od šéfa, že je na hosty milý atd. S nikým by prý ale nic neměl, protože má mě, miluje mě a je konečně šťastný za ty roky.

Jenže poslední týden jsem si všimla, že je takový divný. Zamlklý, neustále nad něčím přemýšlí. Když jsem se ho ptala, jestli ho něco trápí, tak řekl, že ne. Jenže to bych nebyla ženská, kdyby mi stačila taková odpověď. V týdnu mi udělal při sexu cucflek na krku. Byla jsem trošku naštvaná, že je jak malé dítě a úplně se mi nelíbí, když mám s tímhle chodit do práce, ale překousla jsem to. Když mi ale začal vykládat, jak po něm chtějí holky v práci telefonní čísla a podobně, tak jsem se „naštvala“ a udělala mu cucflek taky. To, jak se naštval, i když mu to za normálních okolností nevadí, mě překvapilo a nenechalo chladnou. Všechno ale vygradovalo až dnes. V klubu, kde dělá, dnes mají nějakou akci a já se zmínila o tom, že bychom se klidně večer s kamarádkou stavily. Začal jakoby koktat a šlo vidět, že není úplně nadšený z toho, že tam mám jít. (Pak to ale zahrál, že vlastně proč ne, ať přijdeme, a když odcházel, tak se mě ještě třikrát zeptal, jestli fakt dojdeme.)

Nicméně, po tomhle incidentu jsem mu vlezla do telefonu. Jo, je to ode mě dětinské, ale pořád mě žralo svědomí, že se něco „děje“ a já nevím co (a hlavně z předchozího vztahu vím, že když se takhle chlap chová, něco je fakt v nepořádku). No, samozřejmě, že má intuice nezklamala. Měl tam minimálně dva chaty se spolupracovnicemi a tam zprávy typu: „Můžeš mi takové fotky posílat častěji,“ a smajlíci s čertem. Anebo si tam psal s jednou o tom, že teď sice přítel nemá čas, ale kdyby moc ta dotyčná chtěla, tak nechá všeho, co dělá a přijde za ní a podobně.

Docela mě to zamrzelo. Nechápu, proč má potřebu tohle dělat, i když, ruku na srdce, s tímhle jsem do vztahu s ním šla – dokonce jsem mu to i řekla, že mám takový pocit, že se to dřív nebo později po….

Takže teď jsem ve fázi, kdy si říkám, že asi nepotřebuji ani žádné vysvětlení a chci to skončit. Zaprvé už v něm nemám vůbec důvěru a zadruhé jsem si tímhle prošla už v minulém vztahu a nechci být zase psychicky zdeptaná stíhačka. Samozřejmě, že mu řeknu, že jsem mu vlezla do telefonu, to skrývat nebudu a vysvětlím mu i proč…

Má otázka tedy zní: je rozchod fakt na místě anebo to přeháním? Popř. jak byste se zachovaly vy v mé situaci?

Jsem z toho docela špatná.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3798
29.5.20 17:08

Jo, rozchod je na místě, pokud to je účes zažívat celý život. Bohužel, vím o čem mluvím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.5.20 17:10

Tak to jsem „ráda“, že nejsem jediná, která má takový názor. Fakt mě děsí situace, kdy ho hlídám a ničím se. I když ho fakt moc miluji, nedůvěra lásku přebije.

• Nahlásit
  • Citovat
124
29.5.20 17:18

Určitě rozchod, je to ztráta času, akorát teda já bych mu fakt nepriznavala, ze jsem mu vlezla do mobilu, pak budes za kra_vu ještě ty. Rekla bych mu, že mu proste nevěříš a ze se tak ve vztahu citit nechceš. Ze te to akorát zbytečně trápí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.5.20 17:20

To jsem taky uvažovala, že bych mu jen řekla, že mu nedůvěřuju, ale on by se zeptal proč a co bych řekla? Zase mu nechci lhát… Chci to vyřešit férově.

• Nahlásit
  • Citovat
124
29.5.20 17:22

A promin, ale pridavat si baby na fb a instáči, proto dobro podniku.. Co to je za hlod :D???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1447
29.5.20 17:23

Rekla bych mu, ze a proc jsem mu do telefonu vlezla, aby znal duvod rozchodu, a pak bych mu dala sbohem a satecek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
198

Nevím jaké máš zkušenosti, ale pokud se někdo vyspi s kamarádovi holkou, tak velmi pravdepodobne ho nějaká morálka nebude trápit. Prostě lidi se mění vetsinou jen když je něco semele. Jestli čekáš osudový vztah a on píše tohle jiným ženským…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13379

Ne - nerozcházela bych se s ním, hledala bych nějaké řešení co s tím - třeba mu vysvětlila jak moc ti ublížil tvůj bývalý a že tedy díky jeho chování se rozjíždíš do nepěkných stavů a prostě nechceš aby to skončilo tam co posledně.

Pokud se chytne a zčnete hledat nějaké řešení situace, tak si ho rozhodně nech.

V případě že by nedej bože začal používat stejné vzorce chování jako tvůj bývalý, no tak utíkej a v mezičase si trošku uklid sama v sobě, aby případný další nebyl zase manipulátor.

Ale pokud jsi zmilovaná do barmana, tak ti nezbývá než se smířit s tím, že holt bude obletován bardámami.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.5.20 17:25

To neee, to ony si ho přidávají samy. Říká, že se ho občas ptají na jméno nebo tak. Co vím, tak on sám si nikoho jako tak nepřidává, většinou dá spíš pak opakované sledování. Nevím, sociálním sítím moc neholduji a nechci vypadat, že řeším nějaký instáč, ale právě psaní přes takové platformy způsobuje tohle…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
29.5.20 17:28

Ex není od Ondřeje kamarád, ti se vůbec neznali.

To, že přítel dělá v baru mě na jednu stranu štve, hlavně proto, že je hezký a je žádaný, ale plně mu důvěřuji v to, že by nic neudělal. Jenže nevím, jakým stylem se se slečnama baví.

Já bych se klidně snažila situaci vyřešit. Řekla bych mu, že mi to vadí, mrzí mě to, ale jak zjistím, že to fakt omezil? Telefon mu kontrolovat nehodlám a co bude dělat za mými zády, to taky neuvidím a hlavně ani neovlivním. Jsem v tomhle asi paranoidní :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
3432
29.5.20 17:38

Pokud jsi opravdu rozhodnutá to ukončit, pak bych přiznala, že jsem do toho telefonu vlezla, dala mu to náležitě sežrat a skončila to. Pokud váháš, tak bych mu to neříkala, akorát se shodíš. Jinak já bych večer došla a podle toho se rozhodla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.5.20 17:52

Mozek mi říká ano, ukonči to, ten vztah už stejně nebude takový, protože selhala důvěra. Ale srdce chce opak. Jsem z toho v rozpacích. Jasně, že skončit to jako tak nechci, bude to pro mě těžké, protože tak, jak miluji ho, jsem nemilovala ještě nikoho před ním, ale bojím se, že když zůstanu, tak to bude horší, protože budu podezíravá. A hlavně, přede mnou by si nedovolil nějak s holkama flirtovat nebo tak.

• Nahlásit
  • Citovat
145
29.5.20 17:52

Ja bych to popravde skoncila. Nemela bych zapotrebi byt porad v nejakem stresu a nejistote. Rika se, ze podvede jednou, podvede znovu.. Nerikam, ze to plati na vsechny, ale jsem si jista, ze na drtivou vetsinu ano. A, jak jsi psala, tvuj pritel v minulosti sve pritelkyne podvadel, takze… Netrap se :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
29.5.20 18:05

Pošli nějakou kámošku, ať ho při práci okoukne ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama