Přítel a peníze na nájem

Anonymní
29.5.20 09:17

Přítel a peníze na nájem

Můžete mi napsat svůj názor na celou situaci?
Já jsem z toho poměrně rozhozena a vůbec nevím jak na celou situaci reagovat.

S přítelem platíme nájem na půl, mám přístup k jeho účtu a vlastně si kdy chci můžu vybrat a zaplatit co je potřeba. S tím nikdy nebyl problém.
Za minulý měsíc jsem kvůli karanténe dostala ponizeny plat ale přítel měl stabilní příjem a vím, že na jeho kartě jsou peníze navíc. Já bohužel žádné své úspory nemám, všechny jsem je nedávno nacpala do kurzu. Přiznávám, že jsem tenhle měsíc utracela víc než kdy jindy, jsem v 7.mesici a jak jsem byla doma tak jsem prostě nakupovala pro mimčo a utratila jsem víc než jsem myslela, navic máma i ségra slavily narozeniny a moje výdaje byly prostě tenhle měsíc o dost vyšší. Tím pádem jsem včera s hrůzou zjistila, že jsem zvládla rozfofrovat peníze co jsem měla na na nájem. To, že jsem blbka a měla jsem si to spočítat vím sama, tohle mi opravdu psát nemusíte ???? Jenom podotýkám, že tohle se mi za celé dva roky co to máme takhle nastavené stalo poprvé.
No a když jsem dnes ráno přišla za přítelem jestli si na nájem mohu vybrat celou částku a celou situaci mu vysvetlila tak mě sjel jak malou holku, půl hodiny do mě hustil jak jsem nezodpovědna a že tohle vůbec nechápe, prasknul dverma a odešel do práce. Jako čekala jsem, že nějakou prupodvidku mít bude ale, že mě takhle doslova serve jsem Teda nepředpokládala. Vždycky mi přitom opakoval, že když bude finanční problém ať mu to řeknu, že se to nějak vyřeší a teď tohle 8o.
No a jelikož těhotenské hormony fungují tak tu celé ráno brecim a vlastně nevím co mám dělat ????‍♀️

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1337
29.5.20 09:22

Čekáte spolu dítě a ty pro něj kupuješ výbavičku sama?

Respektive… já jsem to moc nepochopila - máš přístup k jeho účtu a múžeš platit cokoliv a kdykoliv, ale za mimčo utracíš jen ze svého a nájem musí jít napůl?

Jako jo, za mě je nezodpovědný nehlídat si rozpočet a dojít v účtu na nulu. Neumím si predstavit žít bez finanční rezervy 8o, kor když čekám dítě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22772
29.5.20 09:24

Až se přítel vrátí z práce, tak se mu pořádně omluv. A hlavně se nauč počítat! Ze všech stran se na nás valí jaká bude krize, propouštění, v obchodě i negramot pozná, že se zdražují základní potraviny a ty utratíš základní položku jakou je nájem. Nedivím se, že ho to naštvalo. Za chvíli buide hlavním živitelem rodiny a ty se chováš nezodpovědně. Nebrečet, omluvit se a šetřit!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19500

No co by? Poučila ses, omluvila, jeho reakci celkem chápu, tak teď se vydýchej a až přítel přijde z práce, v klidu to proberte znovu. Pro příště z vejplaty nejprve zaplaťte nájem a další fixní poplatky a je to :nevim: Na tvém místě bych byla víc rozhozená z faktu, že nemám žádné úspory před těhotenstvím, to bych se teda necítila ani trochu dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1415

Tak on nekecal, vyřeší to, akorát jsi ho naštvala. Jestli se to stalo poprvé, tak to za chvíli rozdýchá a bude zase dobře. Pak byste si měli ujasnit, jestli je pro vás jako pro budoucí rodinu tenhle systém dlouhodobě únosný. Budeš mít jen mateřskou a rodičák a jestli si ty příjmy budete takhle striktně dělit, tak budeš hrozně znevýhodněná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13138

Ty veci jsi nakupovala pro miminko? On se na porizeni vybavicky nepodili?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Katastrofaobecna

On má ale pravdu, prvně dávám bokem na potřebné a zbytek utratím. Tohle není finanční problém, ale nezodpovědnost, ty se mu divíš? Zvlášť když má více stresu, protože už nyní máš nižší plat. Kdyby jsi zaplatila a pak požádala o něco na dárek, nejspíše by to bral o dost lépe.

• Citovat
  • Nahlásit
374
29.5.20 09:25

No, jak se říká, nájem se musí zaplatit i kdyby na chleba nezbylo. Chtělo by si ty finance lépe hlídat, zvlášť co se důležitých plateb týká. Ale pro mě je tohle zvláštní. My máme finance společné od té doby co spolu bydlíme, všechno se platí z peněz, co přijdou oboum na jeden společný účet. Je to ale taky o tom, že probíráme každou platbu spolu a týká se to i darů nebo věcí pro syna. Musíte se naučit v téhle oblasti spolupracovat, hlavně když teď budete rodina.

Příspěvek upraven 29.05.20 v 10:44

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1849
29.5.20 09:26

No tak jsi nezodpovedna a pritele to stve. Co na tom nechapes? Kazdopadne on se ma tez podilet na vybavicce, takze bych to nepodavala tak, zes rozfifrovala penize na najem, ale ze jsi za vas za oba koupila vybavicku na dite. To dava smysl, ne? Prodte mate dohromady nejakou sumu penez a neni vyhrazeno, ktere konkretni koruny jsou na co. Tak tys ted koupila vybavicku, on zaplati cely najem. No problem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4907

Jak vyjdete s rodicakem? To dite je neplanovane, ze nemate zadnou rezervu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10399

Je to jen tvůj přítel. Jeho peníze ti neříkají pane. Ani se mu nedivím že vyvadel.je krize všude se propouští…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25844
29.5.20 09:27

No pokakala jsi to. Tak někdo dělá tichou domácnost, někdo jiný nadává a práskne dveřma.
Na druhou stranu, co jsi čekala? Že bude skákat radostí? Ono pokud se jeden z partnerů zachová jednou finančně nezodpovědně, tak se důvěra obnovuje těžko. Vás navíc evidentně čekají roky „hubenějších“ období díky tvé mateřské a rodičovské dovolené. Mít doma někoho, kdo při snížení příjmu nakupuje dárky a výbavu takovým způsobem, že mu nezbude na zaplacení toho, co má zaplatit, tak asi taky řádím a mu důvěrou by to velmi otřáslo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.5.20 09:27
@fíkofka píše: Čekáte spolu dítě a ty pro něj kupuješ výbavičku sama?

Respektive… já jsem to moc nepochopila - máš přístup k jeho účtu a múžeš platit cokoliv a kdykoliv, ale za mimčo utracíš jen ze svého a nájem musí jít napůl?

Jako jo, za mě je nezodpovědný nehlídat si rozpočet a dojít v účtu na nulu. Neumím si predstavit žít bez finanční rezervy 8o, kor když čekám dítě

Já nasetrene peníze a rezervu měla ale utratila jsem to začátkem roku za kurzy a školení, které mi usnadní si pak přivydělat na rodicaku. Samozřejmě jsem o tom s přítelem mluvila a on mi řekl, že z jeho peněz využijeme. Navíc rezervu má on.
Ano, věci jsem platila já, on zase třeba zaplatil kočár. Určitě to není tak, že on nechce na dítě nic platit.

• Citovat
  • Nahlásit
4907
29.5.20 09:28
@Anonymní píše:
Já nasetrene peníze a rezervu měla ale utratila jsem to začátkem roku za kurzy a školení, které mi usnadní si pak přivydělat na rodicaku. Samozřejmě jsem o tom s přítelem mluvila a on mi řekl, že z jeho peněz využijeme. Navíc rezervu má on.
Ano, věci jsem platila já, on zase třeba zaplatil kočár. Určitě to není tak, že on nechce na dítě nic platit.

To jsi za ty kurzy dala 100 tisic?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4826
29.5.20 09:31

Já ho chápu. Čekáte dítě (za chvilku), jeden v vás má ponížený příjem a je krize, kdy člověk neví, jak to všechno bude. Asi bych taky neskákala do stropu. A počítat se budeš muset naučit, rodičák je daleko menší příjem než plat, navíc by bylo dobré mít rezervu a nejet na krev. Dárky pro rodinu nejsou nezbytný vysoký výdaj, stejně jako výbavička nestojí majlant, když chceš (samozřejmě za ni lze dát i statisíce, ale člověk by měl jet v rámci svých možností).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat