Je tchán manželův otec?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.19 14:23
Je tchán manželův otec?

Dobrý den všem, prosím o radu nebo nápad, jak situaci řešit. Na základě různých indicií se domnívám, že tchán, který s námi sdílí oddělenou domácnost není manželův biologický otec. Předesílám, že tchýně, ani manželovi prarodiče již nežijí. Tchán má výrazně modré oči a tchýně měla též. Manžel má oči světle hnědé. Manžel se svému otci nijak fyzicky nepodobá. Mají podobné zájmy a způsob vyjadřování, ale nevím, do jaké míry je toto dědičné nebo způsobené vlivem prostředí. Tchán totiž manžela od narození vychovával. Manželova matka byla v době narození mého muže již po třetí vdaná. Asi rok před její smrtí jsem si u tchánů na návštěvě zapamatovala drobnou událost. Ze vchodu vedlejšího paneláku vyšel muž velmi podobného vzhledu jako můj manžel. S tchýní jsme to obě viděly z okna. Ona poznamenala, že tento muž xy (starousedlická rodina) je celý můj muž. Tvářila se u toho zvláštně, proto si takovou drobnost pamatuju. Tchán nemá vůbec vztah ke svým, podotýkám jediným vnoučatům (našim dětem), přestože byl manžel jeho jediný syn. Mám pocit, že nesnáší ženy a ani mě nemá rád, přestože jsem mu nikdy nic neudělala. Na internetu jsem našla tu rodinu z vedlejšího paneláku. Ten muž (případným manželův otec již nežije-spáchal sebevraždu). I manžel trpí na deprese.
Tak nějak mi to stále vrtá hlavou. Chtěla bych vědět, jak to je. Už jen proto, abychom věděli, kdo jsou skuteční předkové našich dětí. Myslíte, že se to dá nějak zjistit? A jak?
PS: Manžel nic netuší.
Prosím o zachování anonymity.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
MP Krista
Zasloužilá kecalka 938 příspěvků 13.08.19 14:26

Obavám se, ze opravdu dva mofroocí nemohou mít dítě s hnědýma očima.

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 7918 příspěvků 13.08.19 14:28

Co DNA test a vlasů? Dá SE to zaplatit? :think: v rodném listě je co?

vedma007
Kecalka 271 příspěvků 13.08.19 14:30

@MP Krista ale můžou

geileenka
Extra třída :D 12622 příspěvků 13.08.19 14:31

@MP Krista To není úplně pravda. Pokud mají oba hnědoocí modrooké předky, tak úplně klidně mohou mít modrooké dítě.

Kamkam
Ukecaná baba ;) 1549 příspěvků 13.08.19 14:32

No já nevím, šťourat do něčeho, co se tě netýká. Ještě tak citlivého. Já vím, že ti jde i o děti, ale to ty chlapi tak brát zřejmě nebudou. Co se týče nějaký dědičnosti neduhů, tak ty deprese má i manžel, tak to víš.
Jediná možnost je udělat jim tajně test. Ale jak, že… Já bych se sama do ničeho nepoustela, dokud bych to neprobrala s manželem.

Uživatel je onlineŠáruší
Závislačka 4428 příspěvků 13.08.19 14:32
@MP Krista píše:
Obavám se, ze opravdu dva mofroocí nemohou mít dítě s hnědýma očima.

dva blonďáci modroocí mohou mít klidně černocha. To snad nemyslíš vážně.

Uživatel je onlineŠáruší
Závislačka 4428 příspěvků 13.08.19 14:34

Zakladatelko, nešťourej do něčeho co ti nepřísluší, jen proto, že jsi zvědavá a nenechavá. Tchyně nežije, manžel má jen tatínka, který ho celý život vychovává, co jako chceš? Ublížit tchánovi a manželovi. To nemyslíš vážně. Nech to být a nestrkej nos do věcí, do kterých ti nic není.

Uživatel je onlineDustInTheWind
Ukecaná baba ;) 1233 příspěvků 13.08.19 14:34

Nejjednodušší by bylo, kdybys měla možnost zjistit krevní skupinu tchána i manžela, některé kombinace se vylučují (mimochodem, tak se před DNA testy vylučovalo otcovství).
Kdybys znala i krevní skupiny manželovy matky, bylo by těch kombinací o trochu víc.

Jinak když si opatříš vzorek DNA (nedopalek, cigarety, žvýkačka), tak ti soukromá laboratoř test na příbuznost udělá.

Ale teď trochu reality - rozmysli si, jestli to opravdu chceš vědět. Oficiálně použitelný výsledek to nebude (navíc když to manžel nemá vědět) a jestli ustojíš, že s vámi žije v domácnosti vlastně cizí člověk.

Často je lepší nevědět, když nevíš jak to budeš řešit.

MP Krista
Zasloužilá kecalka 938 příspěvků 13.08.19 14:35
@Šáruší píše:
dva blonďáci modroocí mohou mít klidně černocha. To snad nemyslíš vážně.

Nejsem vůbec kompetentní, jen jsem měla takové informace. Asi tedy špatné.

smurfka
Vesmírná mluvilka 31659 příspěvků 13.08.19 14:35

Tak ten muž už je mrtvý, takže tam asi testy dna nepůjdou..Uričtě nebudou vyhrabávat mrtvolu kvůli odběrům..a že by něco ještě doma po něm zbylo? kartáček, hřeben atd..to nevím.
Nechala bych to, jak to je. K čemu ti to bude? K čemu to bude tvému manželu, když případného otce už stejně nepozná…

Saarka_O
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 13.08.19 14:35

A čemu tím teď pomůžeš? Když zjistíš, že nejsou příbuzní, jak s tou informací naložíš? Píšeš, že manžel má psychické problémy, až se dozví, že jeho táta (byť jakkoliv svérázný) není jeho táta, tak to s ním pěkně zamává… A kdo je jeho pravý otec bys těžko teď prokazovala.

Kdyby se měl něco dozvědět, tak už by se to stalo z úst rodičů… Já bych do toho nešťourala.

jannina1
Závislačka 4837 příspěvků 13.08.19 14:36

Podobnou diskuzi jsem zde cetla.
Nechala bych to, jak to je. K cemu ti bude pravda?

Uživatel je onlineDustInTheWind
Ukecaná baba ;) 1233 příspěvků 13.08.19 14:37
@MP Krista píše:
Obavám se, ze opravdu dva mofroocí nemohou mít dítě s hnědýma očima.

Můžou. Tahle dědičnost není jen o jediném recesivním genu na modrou, jak se často říká.

https://genetics.thetech.org/…yed-children

geileenka
Extra třída :D 12622 příspěvků 13.08.19 14:37

@DustInTheWind Myslím, že krevní skupina nepomůže. V naší krajině je nejrozšířenější 0 a A. Pokud bude mít jeden z nich A a druhý 0, nic jí to neřekne. Ano, fungovalo by to pouze v případě, že by tchán byl 0 a věděla i krevní skupinu tchýně, která by byla taky 0 a manžel by byl A. Pak je jasno.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama