Averze tchýně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.08.19 10:14
Averze tchýně

Ahoj, dávám anonym pro jistotu, nikdy clovek nevi kdo si to precte. Potrebuju poradit. Mam averzi na svou tchyni. Nez jsme se s manzelem poznali, byl celkem dlouho sam a extremni mamanek. Volal si s maminkou i 20× denne! Rikal ji uplne vsechno. Dle jeho slov protože nemel co delat. Pak jsme se poznali, pak me představil rodicum a to probihalo fakt uplne v pohode, teda aspon ja jsem si to myslela. Tchyne samozdrejme manzelovi furt volala s blbostma (co dela, jak se ma apod), ja jsem rekla, ze by se to mohlo trochu omezit, ze mi to neprijde zdrave. Omezilo se to. Pak jsme byli pozvani na obed a byli jsme s manzelem trochu pohadani a ona to na nem poznala a vypacila z nej, ze jsme se pohadali (bezna hadka) a zacalo peklo. Tchyne me najednou zacala ignorovat (nenapsala, nezavolala) proste jsem nechapala o co jde. Neresila jsem to. Manzelovi porad volala, psala, jestli je vse v poradku, ze ma o nej strach, ze z toho vubec nespi (do prcic, to jsem nejakej demon?) a at si sporuje penizky na svuj pisecek, at kazdej platíme zvlast apod. To me zvedlo tlak a rekla jsem manzelovi ze takhle teda ne, at mamince vysvetli, ze se do nasich zalezitosti nebude plest (co je doma je nase věc) a konecne ae prestrihne pupecni snura. Ona zacala brecet ale rekla ze to teda bere, ze to chape, ze mame vlastni život a ona se do toho nemuze plest. Fungovalo to asi dva mesice a pak manzel prisel o praci a strhla se dalsi lavina - denne telefonaty, jestli uz ma praci, x naposilanych nabidek s pracovnima pozicema. Mlcela jsem. Pak opet hory telefonatu a zprav co dela, jak se ma, jestli je u nas vse v poradku, jestli si dosel na pedikuru a me uz se zas chtelo blejt. Tak jsem ji zavolala a rekla, ze manzel je dospeli, at se k nemu nechova jako k malymu decku, ze mi to leze na nervy a odpuzuje me to a at se laskave furt neplete do naseho zivota. Ona mi řekla, ze kvuli me ji manzel uz nevola tolik co predtim (meli jsme nastaveno z 20 krat denne na 2× v tydnu) a ze je tlustej jak ho krmim a takovy hovadiny. Probehla hadka, zase jsme se ignorovali. No a ted jsem otehotnela a zase peklo. Nejdriv me zhanila, ze nechci kojit, ze co jsem to za matku, pak stokrat volala a presvedcovala at nemame kocar doma a korunu tomu dala, kdyz rekla, ze az se deti narodi, tak se k nam pristehuje tak na týden a bude mi pomahat a tak. Pritom jsem ji predtim rekla, ze u nas je na navsteve a at si sedne a nic nedela (prijeli na kafe a ona bezeslova zacala hrabat v mim pradle a prerovnavat mi ho s tim, ze se citi nevyuzita a nechce jen sedet a povidat si). Tak jsme s manzelem rekli jasne NE! Ona se urazila a pak za mými zady volala manzelovi a zacala ho navadet at si taky trochu prosadi svuj nazor a pohada se semnou kvuli ni, ze ona ma zkusenosti a pravdu. Holky, co mam delat? Cokoliv ji reknu ja, to ignoruje, kdyz ji to rekne manzel, tak to funguje ale jen chvili. Ja si na ni vzpomenu a uz se mi otvira kudla v kapse. Uplne nejvetsi deprese na me jde az budou deti, to se s ni budu hadat furt protože se kvuli vsemu urazi a nerespektuje, ze jsou to nase deti, nase vychova. Uz nemam chut se s ni ani vídat jenze manzel je z toho smutny. Ja fakt nevim co delat, jen se bojim, kdyz se budu pretvarovat, tak jednou vybouchnu a bude rachot. Jak ji vysvetlit aby to konecne pochopila a prestala si nafukovat hubu a navadet proti me manzela? Diky moc.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
mandy1986
Kecalka 240 příspěvků 11.08.19 10:23

A proč si vztahy s mamkou neřeší manžel sám? Proč ty urcujes jak často si muzou volat? A že řeší když přišel o práci a boji se o něho? Taky se o své dítě budeš bát. A jednou ti taky nebide příjemné až partner a pro tebe někdo úplně cizí bude určovat kdy a jal můžeš mluvit se svým dítětem. Přestaň na manžela tlačit a nech ho uspořádat si svuj vztah samotného. Chápu ze je smutny, když na něho tlačí obě strany.

Monchichik
Echt Kelišová 9393 příspěvků 11.08.19 10:24

Začít se mi hrabat ve skříni, tak jí rovnou vyhodím…je na návštěvě ne doma…měl by jí to říct syn, ale když se k ničemu nemá, řekla bych jí to já, ať se klidně nafoukne a urazí…O tom, že se po porodu na týden nastěhuje bych ani nediskutovala, prostě ne a nazdar…doufám, že nemá od vás klíče…Manžel být smutný klidně může, řekla bych mu, co mi vadí a jestli se matka nebude chovat jako příčetná, tak nebudu chodit já tam a ani ona sem…na to bych nervy neměla taky…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.08.19 10:28

@mandy1986 No jenze manzel uznal i sam ze to neni zdrave jak maminka vola a stara se. Je dospeli, 35 lety chlap. Me vadi, ze vola a pta se na nase rodinny zalezitosti (jestli se nehadame, jestli je v poradku apod) sakra, to je snad nase soukromi ne? Jako moje rodice do toho taky necmuchaj. Ja jedno dite mam, samozdrejme se o nej bojim ale mel by mit svuj prostor ne ze denne budu volat a starat se jako hysterka. Ja si predtavuju, normalni vztahy. Zavolame si obcas, zajdem na oběd, pokecame, prostě na pohodu. Tohle mi prijde extrem, jak ona se chova.

Uživatel je onlineMagdaleeena
Kelišová 5899 příspěvků 11.08.19 10:28

Mnoooo, ona asik bude celkem starostlivá. 8) Bude to náročné. Doteď si jeli podle svého a vyhovovalo jim.

Ale promiň, on se dostal - za mě - z deště pod okap. Proč mu ty SMS čteš? Ty mu dáváš limity - 2 volání týdně? 8) V těchto souvislostech mně lehce zní nevěrohodně věta „Tak jsme s manželem řekli jasně NE!“
Jasně, ten problém bude zřejmě i v manželovi, že si od Vás všech nechá líbit. Ale kdyby to alespoň někomu vyhovovalo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.08.19 10:32

@Monchichik to jsem mu rekla, on to bere a nenuti me ale me zas neni uplne prijemny koukat na jeho utrapeny oblicej. Chapu, ze si rodice nevybereme. Proto bych nejak chtela manzelovi vyjit vstric, jenze jak vidim tchyni, hned me vsechno prejde. Hlavne jak manzela proti me navadi, to byl asi posledni hrebicek. Od ty doby ji nemuzu citit absolutne. Manzel to s ni řeší, jenze ona to akceptuje chvili a pak zas jede to svy. A pokud ji to reknu já, tak si z toho dela úplný prd, takže to jsem vzdala.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.08.19 10:35

@Magdaleeena zpravy mu nectu, on s tim za mnou chodi sam, ze podivej co mamka zase… Ja jsem i rekla, ze me to uz nezajima at si to vyresi oni mezi sebou. Ano, dala jsem limit na kterem jsme s manzelem shodli protoze 20× denne zpravy a volani, ver mi, že by ti upadla hlava. Chteli jsme nastavit hranice, mantinely ale ona je neakceptuje. To je hlavni problém.

Monchichik
Echt Kelišová 9393 příspěvků 11.08.19 10:38
@Anonymní píše:
@Magdaleeena zpravy mu nectu, on s tim za mnou chodi sam, ze podivej co mamka zase… Ja jsem i rekla, ze me to uz nezajima at si to vyresi oni mezi sebou. Ano, dala jsem limit na kterem jsme s manzelem shodli protoze 20× denne zpravy a volani, ver mi, že by ti upadla hlava. Chteli jsme nastavit hranice, mantinely ale ona je neakceptuje. To je hlavni problém.

Tak jí ten telefon prostě nezvednu a je to…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67462 příspěvků 11.08.19 10:39

Chudak manzel, misto matky ziskal tebe, to je teda vyhra.

Monchichik
Echt Kelišová 9393 příspěvků 11.08.19 10:39
@Anonymní píše:
@Monchichik to jsem mu rekla, on to bere a nenuti me ale me zas neni uplne prijemny koukat na jeho utrapeny oblicej. Chapu, ze si rodice nevybereme. Proto bych nejak chtela manzelovi vyjit vstric, jenze jak vidim tchyni, hned me vsechno prejde. Hlavne jak manzela proti me navadi, to byl asi posledni hrebicek. Od ty doby ji nemuzu citit absolutne. Manzel to s ni řeší, jenze ona to akceptuje chvili a pak zas jede to svy. A pokud ji to reknu já, tak si z toho dela úplný prd, takže to jsem vzdala.

Tak tchyni nezměníš, ta žádná vaše pravidla evidentně respektovat nebude, takže bych jí řekla, že pokud toho nenechá, přeruším s ní styky. Manžel ať tam klidně chodí a nechá si volat xkrát denně, to je jeho problém. Jeho utrápený obličej je jeho věc, to si musí vyřešit sám…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.08.19 10:43

@Monchichik jenze to taky nejde protože by se zblaznila, ona kvuli tem svym uzkostem dochazi i k psychologovi :think:
@j.a.n.i1 a to soudis podle ceho? Takze ji mam nechat se nam hrabat v zivote, doma ve vecech, urcovat nam co mame a nemame delat, pak se k nam do vrcholu nastehuje aby mela vse pod kontolou a my se s manželem muzeme rozvest. Me tohle neprijde normalni. Ja si s nasima volam 1× do tydne, vidime se jednou za 14 dni na obed, na vylet, pokecame ale oni se do nasich veci s manzelem nestaraji. Pokud potrebujeme a rekneme si tak pomuzou. Nebo ty snad volas svoji mamce denne a ptas se jestli je v poradku, jestli se nehada s tatkou? Asi tezko…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.08.19 10:44

Co napisu, vyzni hrozne blbe, ale bohuzel to tak fakt bylo.
Moje tchyne me nesnasela od prvniho dne, presne, porad nejaky intriky, navadeni manzela, at se se mnou rozvede…proste jsem ji ukradla syna a jeji dceri bratra. Klid nastal, po 15 letech, kdyz umrela. Ja se fakt snazila delat, jak piskala, to bylo spatne. Pak jsem se na to vykaslala, zase spatne. spatne nesla, kdyz jsme meli jet na dovolenou, proste jakoby zavidela a zarlila.
Tak ted mame uz klid.

terien
Extra třída :D 12144 příspěvků 11.08.19 10:45

Mě přidejte obě stejný, dusite ho obě dvě. A on je bačkora, který vás nedokáže srovnat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.08.19 10:47

@j.a.n.i1 a jeste jedna vec, nase deti si rada vychovam sama, tchyne ma tuhle pozici uz za sebou a mela by bejt babicka, rozmazlovat a tak a ne maminka co si nafuci hubu a zacne navadet manzela kdykoliv ja se rozhodnu jinak… Poradit muze ale pokud ja jako matka si to chci udelat jinak, mela by rict okej a hotovo a ne delat peklo a zbrojit proti me…

Monchichik
Echt Kelišová 9393 příspěvků 11.08.19 10:49
@Anonymní píše:
@Monchichik jenze to taky nejde protože by se zblaznila, ona kvuli tem svym uzkostem dochazi i k psychologovi :think:
@j.a.n.i1 a to soudis podle ceho? Takze ji mam nechat se nam hrabat v zivote, doma ve vecech, urcovat nam co mame a nemame delat, pak se k nam do vrcholu nastehuje aby mela vse pod kontolou a my se s manželem muzeme rozvest. Me tohle neprijde normalni. Ja si s nasima volam 1× do tydne, vidime se jednou za 14 dni na obed, na vylet, pokecame ale oni se do nasich veci s manzelem nestaraji. Pokud potrebujeme a rekneme si tak pomuzou. Nebo ty snad volas svoji mamce denne a ptas se jestli je v poradku, jestli se nehada s tatkou? Asi tezko…

Co nejde? No tak ať se zblázní, přeci nejsi zodpovědná za její zdravotní stav…hrabání ve skříních jako svede na co? Ať jí tedy psycholog vysvětlí, že se k vám prostě stěhovat nebude…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Reklama