Chalupa - danajský dar

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.08.19 08:17
Chalupa - danajský dar

Dobrý den, potřebuji nestranný názor na věc, nevím jak se mám zachovat. Takže jsme 2 sourozenci, oba máme rodinu s dospělými dětmi. Naši rodiče vlastní dům ve větším městě a část statku s pozemky na vsi. Jde o dělení majetku.
Já žila v malém městečku v malém družstevním bytě a sourozenec stavěl dům. Dohodli jsme se, že investuji do domu rodičů ve městě a dům bude v budoucnosti můj. Dům je dvougenerační, opravili jsme ho za většinu úspor a žijeme zde již 20 let. Soužití s rodiči je vcelku bezproblémové, vzájemně si pomáháme. Mému sourozenci celá rodina pomohla postavit velký, krásný dům. Chalupu na venkově užívali rodiče k rekreaci a opravovali jen co bylo nutné.
Nyní už rodiče nezvládají obě nemovitosti a nabídli chalupu sourozenci, který ji odmítl. Na chalupě je v havarijním stavu střecha a vyžádala by si investici v řádech milionů. Vnitřek je v pohodě, dá se normálně užívat. Ale dalším problémem je, že se jedná o klasický čtvercový statek. Většinu užívá příbuzný a má to společný dvůr. V situaci, kdy sourozenec chalupu odmítl, ji rodiče nabídli mně. Já po ní netoužím, je to jen práce a investice v řádech milionů. Sourozenci by dali pozemky, které se dají dobře zpeněžit.
Chtěla jsem, aby na mě přepsali polovinu domu, který s rodinou užíváme k trvalému bydlení a dali si na dům věcné břemeno. To rodiče odmítli. Jsem naštvaná, dům ve kterém bydlíme mi slíbili a já s ním počítám k trvalému bydlení i nadále. Bohužel jsem byla hloupá a nepatří mi tu ani cihla. Jak teď z toho ven? Máme našetřené nějaké peníze a poslední možnost vzít si hypotéku a pořídit hezký byt nebo starší dům. Co byste dělali vy?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineJanli
Echt Kelišová 9782 příspěvků 09.08.19 08:32

Naprosto chápu rodiče, že ti nechtějí přepsat dům. To už se tisíckrát ukázalo jako cesta do pekel. A ty se hned naštveš, urazíš a chceš se stěhovat… jako proč? Chováš se jako malá holka. Rodiče se chtěli zbavit chalupy, kterou už nezvládají udržovat, ne svého domu. Pokud už ani jeden z vás chalupu nechce, domluvte se na prodeji. Momentálně je proto stejně nejvhodnější doba. A až všichni vychladnete, a především ty, tak se domluvte jakým způsobem do budoucna vyřešíte vlastnictví domu a vůbec celé dědictví.

Uživatel je onlinekacakaca
Závislačka 2803 příspěvků 09.08.19 08:43
@Janli píše:
Naprosto chápu rodiče, že ti nechtějí přepsat dům. To už se tisíckrát ukázalo jako cesta do pekel. A ty se hned naštveš, urazíš a chceš se stěhovat… jako proč?

Brart dal celozivotni uspory do domu, ktery je jeho. Ona s manzelem dali to same do domu, ktery je rodicu. Po smrti rodicu se o nej podeli s bratrem, on o svuj ne. Bratrovi pomohli na jeho jmeno, ji slibem, ktery nyni neni pravne podlozen.

Slozite, ja bych s rodici znovu mluvila, s predem napsanymi poznamkami, protoze chapu, ze te tato nespravedlnost zasahla na citech.

jkra
Nadpozemská drbna 29143 příspěvků 09.08.19 08:46

No, to je nefer, pokud ty jsi zainvestovala do domu. zkusila bych s rodici promluvit v klidu.

Beckyttine5
Zasloužilá kecalka 595 příspěvků 09.08.19 08:51

Neudelas nyní nic.. a majetek podle mě za špatné vztahy v rodině nestojí.. počkala bych, jak se to vyvine, ale stěhovat se zatím není důvod.. možná požádat rodiče, ať vše upraví v závěti..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.08.19 08:51

@Janli Já do toho domu dala skoro všechny rodinné finance a 20 let ho udržujeme. Díky tomu má cenu víc než 5 milionů. V současné situaci nedokážu sourozence vyplatit. Proto chci připsat polovinu plus věcné břemeno pro rodiče. Tak budeme mít všichni jistotu bydlení a já s domem nebudu moci za života rodičů nakládat. To je snad fér, ne? Z druhé půlky už bych sourozence vyplatit zvládla.
A chalupu rodiče prostě prodat nechtějí. To bylo první, co jsme jako sourozenci navrhli.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.08.19 08:54
@Beckyttine5 píše:
Neudelas nyní nic.. a majetek podle mě za špatné vztahy v rodině nestojí.. počkala bych, jak se to vyvine, ale stěhovat se zatím není důvod.. možná požádat rodiče, ať vše upraví v závěti..

Jo, závět slíbili, ale to není žádná jistota. Dá se kdykoli změnit. A navíc, mohou onemocnět. Takový Alzheimer, to je nemoc. Rodiče nepoznávají ani vlastní děti.

dickys
Ukecaná baba ;) 1116 příspěvků 1 inzerát 09.08.19 09:05

No že rodiče nechtějí přepsat ani část toho domu na tebe je blbý, ale asi s tím nic neuděláš. Ale jestli se budeš vztekat a dělat zle, myslím že názor nezmění. Chalupu bych prodala a rozdělila peníze.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.08.19 09:10

@dickys Žádné zle nedělám, jen mě to hrozně mrzí. A věc se má tak, že dům patří jednomu z rodičů a chalupa druhému a ten ji prostě prodávat nechce. Doufám, že si to rozmyslí. Tyto dohady začaly, když jsme si s manželem chtěli koupit vlastní malou chaloupku na rekreaci.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.08.19 09:18

Na majetek, ktery by byl predmetem dedictvi bych se vykaslala (tedy nechala bych to vyplynout podle situace, ale minimalne bych se dozadovala toho co jste zainvestovali) a pokud maze nasetreno a muzete si koupit byt, tak ho rozhodne kupte, muzete s nim pak delat cokoiv.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.08.19 09:33

Byt si koupit můžeme, ale museli bychom si vzít vysokou hypotéku. Kdyby už v něm mohlo bydlet některé z dětí, jdu do toho, ale děti ještě studují.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.08.19 09:35
@Anonymní píše:
Byt si koupit můžeme, ale museli bychom si vzít vysokou hypotéku. Kdyby už v něm mohlo bydlet některé z dětí, jdu do toho, ale děti ještě studují.

Tak ho muzete ponajmout.

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15873 příspěvků 09.08.19 09:45

A rodiče ti řekli že závět dělat nebudou?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.08.19 10:20
@Anonymní píše:
Tak ho muzete ponajmout.

To neudělám, pronajímala jsem 10 let a pak byt raději prodala. Někteří podnájemníci jsou cílení neplatiči a dostala jsem je z bytu až s rozsudkem v ruce. Peníze už nikdy neuvidím.
@ka2ka Závěť sepsat chtějí, ale nevím v jakém znění. A rozhodně mi přijde nefér vyplácet sourozence z domu, který má díky mé investici trojnásobnou hodnotu.

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15873 příspěvků 09.08.19 10:22
@Anonymní píše:
To neudělám, pronajímala jsem 10 let a pak byt raději prodala. Někteří podnájemníci jsou cílení neplatiči a dostala jsem je z bytu až s rozsudkem v ruce. Peníze už nikdy neuvidím.
@ka2ka Závěť sepsat chtějí, ale nevím v jakém znění. A rozhodně mi přijde nefér vyplácet sourozence z domu, který má díky mé investici trojnásobnou hodnotu.

no ale ty nevíš jestli ti ten dům nedají v závěti a pořád vyšiluješ že nic nedostaneš :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama