Trable v rodině přítele

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.19 13:58
Trable v pritelovo rodine

Zdravím, jdu se zeptat na názor ostatních, nezaujatyxh a taky na nějakou radu. Mám přítele, miluju ho a mám problém s jeho rodinou. Jeho rodina celý život uprednostnovala staršího syna, pritelovo bratra. Vlastně mi přijde že to dělají do teď. Jeho bratr ho od malička tyral, bil a doteď se k němu chová hnusně, to vše za prohlížení rodičů. On se vlastně chová hrozně i k nim, ale to je jejich problém že mu to trpí. Můj přítel se před bratrem chová úplně jinak, prostě mi přijde že to není on, snaží se mu pořád zavděčit a ten ho pořád stírá, využívá. Jak mohli rodiče dopustit, aby starší brácha dělal že života peklo malýmu braskovi? On ho bil do nedávná, poslední 4roky už třeba ne. Troufám si říct že z myho chlapa vyrostl mnohem lepší člověk než je jeho brácha, ale určitě musí mít nějaký následky, koukám teď na to jako Matka a prostě to nedokážu pochopit.. Můj přítel je,, v pohodě,, asi uz se s tím vyrovnal, nebo jak říkal on že si na to zvyknul. Ale já jim to prostě nemůžu odpustit, ani máme ani tomu bráchovi. Teď co mám dělat. Přenést se nad to, neřešít protože je to doba minula, nebo já fakt nevím ale prostě mi to je hrozně líto. U nás máme krásně vztahy, máme se všichni rádi, proto tohle nepochopim… :roll: :zed:

Reakce:
Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15549 příspěvků 06.08.19 14:02

Nemontuj se do toho a už vůbec se nehrab v minulosti. Chovala bych se k nim slušně a zdvořile a víc nic. Ty jim nic odpouštět nemusíš a přítel je evidentně v pohodě

atominnka
Generální žvanilka 22314 příspěvků 06.08.19 14:17

Hele a co bys chtěla dělat? chceš se v tom hrabat, vyčítat jim to a dělat rozbroje? Tohle není tvoje věc.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.19 14:43

Vlastně nevím. Není to moje věc. Jen mi to prostě se*e total :nevim: ale dík za názor, mate pravdu..

Lychee13
Závislačka 3250 příspěvků 06.08.19 14:43
@Anonymní píše:
Zdravím, jdu se zeptat na názor ostatních, nezaujatyxh a taky na nějakou radu. Mám přítele, miluju ho a mám problém s jeho rodinou. Jeho rodina celý život uprednostnovala staršího syna, pritelovo bratra. Vlastně mi přijde že to dělají do teď. Jeho bratr ho od malička tyral, bil a doteď se k němu chová hnusně, to vše za prohlížení rodičů. On se vlastně chová hrozně i k nim, ale to je jejich problém že mu to trpí. Můj přítel se před bratrem chová úplně jinak, prostě mi přijde že to není on, snaží se mu pořád zavděčit a ten ho pořád stírá, využívá. Jak mohli rodiče dopustit, aby starší brácha dělal že života peklo malýmu braskovi? On ho bil do nedávná, poslední 4roky už třeba ne. Troufám si říct že z myho chlapa vyrostl mnohem lepší člověk než je jeho brácha, ale určitě musí mít nějaký následky, koukám teď na to jako Matka a prostě to nedokážu pochopit.. Můj přítel je,, v pohodě,, asi uz se s tím vyrovnal, nebo jak říkal on že si na to zvyknul. Ale já jim to prostě nemůžu odpustit, ani máme ani tomu bráchovi. Teď co mám dělat. Přenést se nad to, neřešít protože je to doba minula, nebo já fakt nevím ale prostě mi to je hrozně líto. U nás máme krásně vztahy, máme se všichni rádi, proto tohle nepochopim… :roll: :zed:

Co jim ty chceš odpouštět? :mrgreen: Nepleť se do věcí, do kterých ti nic není, to asi uděláš nejlíp.

LAlezane
Ukecaná baba ;) 1316 příspěvků 06.08.19 14:45

Co jako chceš dělat??? 8o Je to jeho minulost, co si myslíš, že je na tom k „dělání“? 8o
Můžeš se s ním bavit, podporovat, můžeš se snažit, aby poznal lepší zacházení ve vaší rodině, ale to je tak všechno, co bys měla dělat.
Jo, to chování jeho rodiny je hnusný. Ber to tak, že to je patologická rodinná dynamika… ta nevzniká bezdůvodně a ti, co ji mají nastavenou, ji dost určitě nechtějí bořit ani řešit. Je fajn, že se z jejich dosahu přítel dostal, to je to zásadní… ale pro dobro vás obou se do toho víc nemontuj. Nic nevyřešíš. Jestli čekáš uznání, omluvu nebo něco takového… ne, na to opravdu nedojde. A už vůbec nedojde na polepšení rodiny a napravení vztahů.
Pokud tohle je tvůj cíl a tvoje představa, přijmi radu zkušenějšího, že na to opravdu nedojde…
Pokud vůbec něco, spíš rodina bude minulost tvého přítele a jeho bolest shazovat, a kdoví jakého osočení a nepřátelství se vy dva ještě dočkáte.
Někdy je lepší prostě sebrat se a odejít. Pro něj určitě a pro vás oba taky. Nemontuj se do toho, fakt ne. :?

LAlezane
Ukecaná baba ;) 1316 příspěvků 06.08.19 14:48
@Lychee13 píše:
Co jim ty chceš odpouštět? :mrgreen:

Asi tak. Ale chápu to… já když příteli povyprávěla, jak jsem vyrůstala já, tak jsem se taky chvíli bála, že zazvoní u našich s nějakým nástrojem s dlouhou násadou v ruce :lol: Člověku to není jedno… díkybohu za lidi, kterým to není jedno!!! Naprosto upřímně, to pochopení a podpora od partnerů je prostě… v podstatě to nejdůležitější na světě… :)
Ale je fajn, když si nechají poradit, že pro takové děti / partnery je lepší se dívat do budoucnosti a řešit současnou lásku a podporu, než snažit se napravit minulost. :)

zu.syk
Zasloužilá kecalka 560 příspěvků 06.08.19 14:57

Chápu, že je ti to kvůli příteli líto, ale nech to být. Když se v tom začneš šťourat, ničemu a nikomu tím nepomůžeš. :nevim:

Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 06.08.19 16:28

Tohle bohužel není nic, co máš a nebo můžeš nějak řešit. Pokud tvůj přítel dojde k tomu, že se se svou rodinou potřebuje nějak víc srovnat, tak ty ho můžeš jedine podpořit a udělej to, ale na víc nemáš prostor.

carsa
Ukecaná baba ;) 1496 příspěvků 06.08.19 16:59

Vem si z toho ponaučení, jak se chovat ke svým vlastním dětem a tím to uzavři.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.19 18:52

Jasny no. Řešit to Teda nebudu, stejně bych nic nevyřešila, budu dělat že je mám ráda :lol: a partnerovi budu oporou. Stejně jsou ale hrozný ty vztahy, v některých rodinách.. :roll:

Ziuatanejo
Povídálka 44 příspěvků 06.08.19 19:43

Pozor na to kdybyste měli děti. Tyto rodiny obvykle svojí dynamiku přenáší i na další generace. Jinak nenaděláš nic pokud to on sám neřeší.

Váš příspěvek
Reklama