Až budeme staří...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.19 20:21
Až budeme staří...

Nedávno jsem četla článek o tzv. sendvičové generaci, kdy se rodiče starají o své rodiče současně se svými dětmi a o jejich vyhoření.
Zajímalo by mě, zda, až budete stáří, budete vyžadovat péči od svých dětí, nebo třeba ze své vůle půjdete do domova důchodců. Moje máma (55), by tam chtěla na důchod jít. A ani mě ta představa není cizí, i když je to daleko…
Ale například můj manžel by chtěl, aby se o něj naše děti, až vyrostou staraly.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 19 Další »
Reakce:
terien
Extra třída :D 12158 příspěvků 01.08.19 20:26

Já doufám, že na stáří půjdu do pečovatelského domu a nezůstanu nikomu na krku. Za prvé nechci a za druhé v dnešním světě se nemůžu spolehnout na to, že děti vůbec budou v ČR nebo někde poblíž.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 16551 příspěvků 01.08.19 20:27

Ale jo, u nas v rodine je zvykem se o rodice postarat. Takze tak jako ja pocitam s tim, ze pomohu mym rodicum, tak ocekavam, ze deti pomojou nam. Ale uvifime, jak to bude.

marka123
Zasloužilá kecalka 673 příspěvků 01.08.19 20:27

Moje mama (53) taky rika, ze az nebude schopna se o sebe postarat, tak bude chtit domov duchodcu, nechce zustat nekomu na krku. Ja to vidim podobne. Muz nevim, nebavili jsme se nikdy o tom:D

Xmichaelah
Kecalka 360 příspěvků 01.08.19 20:27

Stale rikam, ze az budu hodne stara a hodne na obtiz at me zastrelej… :dance: ale ne, ted vazne, pokud to moje mysl dotahne se zdravym rozumem do konce, hodlam jit do duchodaku, popr pecovatelska sluzba, nechci aby se o me starala dcera… moje mamka si to tak take preje.. otazka je co se opravdu stane, az do toho veku prijdeme a v jake budeme kondici :D

divine woman
Extra třída :D 12598 příspěvků 01.08.19 20:27

Nevím co bude za týden, natož za několik let. U nás v rodině je zvykem rodiče i prarodiče dochovat doma. V důchoďáku nebyl nikdo. Zemřeli doma, v nemocnici nebo hospicu. Ale do budoucna nevidím.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34915 příspěvků 01.08.19 20:31

Wtf??? podle mě je normální se starat a sdílet. a názvy jako sendvičová generace ve mně vyvolávají poněkud dávivé pocity :poblion:. I věk, ve kterém je člověk starý, je velmi relativní. Někdo je troska v 50, někdo je fit a úžasný v 90. Nesuď, nevíš, co tě za xxx let čeká. A náhodou třeba miluju povídání se starými lidmi, jejich vzpomínky a nevadí mi, že nejsou dokonalí… samozřejmě, že je někdy těžké a i finančně náročné zvládnout péči o děti i o staré nemohoucí a je jasné, že ne všichni se snesou, takže i domov důchodců nebo podobné zařízení má svůj smysl, ale rozhodně bych raději zestárla mezi svými blízkými a doufala bych, že mi oplatí moji péči a nebudou mě považovat pouze za přítěž. Mmch, proč anonym, co je na tom tak citlivého? Nebo se za svůj sendvičový, hamburgerový, hranolkový nebo nějaký jiný fastfoodový názor tak stydíš? :nevim:

Uživatel je onlineAlušáček
Závislačka 3960 příspěvků 01.08.19 20:34

Dukud je stáří daleko tak člověk s klidem říká, že rád bude žít v domově důchodců, jenže realita je pak jiná. Zažila jsem to u svých babiček, které byly vitální a samostatné do vysokého věku (85) pak se začaly pomalinku zhoršovat, především paměť, ale o to víc lpěly na svém známém domově.. Jednu babičku jsme po nemoci nechali umístit do pecovatelaku a z chodící osoby, která byla zvyklá prevlakat se, jist u stolu, dene se mýt atd. udělaly během týdne ležáka na plenach, nadopovana uklidňujícími leky. Takže jsme ji vzali zpět domů, kde se dala zase jakžtakž do kupy.. Osobně doufám, že svým dětem budu ve stáří co nejméně na obtíž a teď si myslím, že bych mohla žít v nějakém domě s pečovatelskou službou, ale co pak bude doopravdy je ve hvězdách..

evulinda79
Kecalka 142 příspěvků 01.08.19 20:34

Ono je to o lidech, těžko si teď říkat, že bych něco nějak chtěla, nekdy si člověk myslí, že se o něj druhý postará a nedopadne to a i naopak, no a místa v domovech budou stále více vzácná, takže i toto je trochu alibismus

terien
Extra třída :D 12158 příspěvků 01.08.19 20:36
@Tiger-lily píše:
Wtf??? podle mě je normální se starat a sdílet. a názvy jako sendvičová generace ve mně vyvolávají poněkud dávivé pocity :poblion:. I věk, ve kterém je člověk starý, je velmi relativní. Někdo je troska v 50, někdo je fit a úžasný v 90. Nesuď, nevíš, co tě za xxx let čeká. A náhodou třeba miluju povídání se starými lidmi, jejich vzpomínky a nevadí mi, že nejsou dokonalí… samozřejmě, že je někdy těžké a i finančně náročné zvládnout péči o děti i o staré nemohoucí a je jasné, že ne všichni se snesou, takže i domov důchodců nebo podobné zařízení má svůj smysl, ale rozhodně bych raději zestárla mezi svými blízkými a doufala bych, že mi oplatí moji péči a nebudou mě považovat pouze za přítěž. Mmch, proč anonym, co je na tom tak citlivého? Nebo se za svůj sendvičový, hamburgerový, hranolkový nebo nějaký jiný fastfoodový názor tak stydíš? :nevim:

Sendvičová generace je naprosto běžně používaný termín, tak co tu meleš o hranolkach a hamburgrech 8o a nikdo tu nikoho nesoudí jestli sis nevšimla.

Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 01.08.19 20:36

Tak náš důchod bude vypadat výrazně jinak, než současný důchod.

Respektive pokud systém zůstane stejný, jaký je teď, tak z demografických důvodů nebudou prachy na státní penze a nebude dostatek lidí ve službách pro seniory. Kdokoliv říká něco jiného má nedostatek informací a nebo je mylně vyhodnocuje. A pokud by se systém nějak dramaticky měnil, tak nevěřím, že k lepšímu.

Ne, neznám řešení.

Jinak ne, u nás v rodině se do kolektivního zařízení nechodí a přijde mi to v pořádku, stejně jako využít veškerou dostupnou pomoc a v případech jako je alhzimer na závěrečnou fázi holt využít zdravotnické zařízení.

Příspěvek upraven 01.08.19 v 20:38

Lalelale
Kelišová 5302 příspěvků 01.08.19 20:37

Viděla jsem mnoho rodin, kde péče o důchodce rodinu totálně rozložila. Ale mám na mysli již těžce nemocné a nepohyblivé lidi, ne normálního starého člověka, co občas potřebuje pomoci. Osobně mi pasování dospělých dětí do role několikaletého pečovatele přijde nefér. U nás nikdo tuhle volbu před sebou neměl, všichni mí příbuzní bohužel zemřeli brzy. Strašně mě to zasáhlo, ale když se podívám do rodiny partnera, jehož babička umírá snad už několik let v naprosto hrozném stavu, tak opravdu doufám, že já půjdu stejně jako mí předci. Na vrcholu sil a rychle :(

mojmira
Hvězda diskuse 78856 příspěvků 01.08.19 20:37

Postarala jsem se o svoje rodiče, nikdy by je do DD nedala

stinga
Echt Kelišová 8490 příspěvků 01.08.19 20:41

@Tiger-lily výraz sendvičová generace se v médiích vyskytuje již dlouho, není to nic negativního a nic, co by si zakladatelka vymyslela

mrav
Vesmírná mluvilka 31405 příspěvků 01.08.19 20:41

Nikdo neví, co bude zítra. Ale ano, byl bych rád, kdyby bylo potřeba, aby se moje dcera o mě postarala. Nebo jen usnu a už se neprobudím. Všechno jsem zažil- infarkt, rakovinu, mozkovou mrtvici a u své ženy bohužel i autonehodu…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 19 Další »
Váš příspěvek
Reklama