Jak pomoct tchýni

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.07.19 18:18
Jak pomoct tchýni

Ahoj
Prosím o zachování anonymu. Možná se potřebuji jen vykecat. Ale pokud by měl někdo nápad jak pomoct. Ráda uvítám.
Svoji tchyni mám jako druhou mamku, často si voláme. Vždy si máme co říct. Rády se vidíme ale dělí nás 200km.
Manžel má sestru. Moje švagrová, říkejme jí Markéta.
Markéta má 25 let je nejmladší ze všech sourozenců, žije s mamkou (moje tchyně) doma nedělá vůbec nic, nádobí a oblečení v pokoji jí hnije, v bytě neuklidí, nepomůže. Mamka chodí pracovat na turnusy a je těsně před důchodem. Takže sil jí ubývá. Markéta dom dotáhla štěně, dvě koťata…o nic se nestará. Mamka je zlatý člověk takže se o ně stará, nevyhodila by je ani nedarovala… Samozřejmě jí likvidují byt, protože všichni mají cca rok a jsou v plné síle.
Markéta se ovšem rozhodla že by chtěla dítě, ovšem nemá chlapa, za mě je špína a nikdo normální by s ní prostě nevydržel… Jenže Markéta je asi velmi plodná a ihned do toho vlítla, otec neznámý, když je mamka v práci o malou se stará Markéta. Jakmile má mamka volno mezi šichtama hlídá mamka celé dva dny kdy má volno, a Markéta lítá nikdo neví kde, pro mě je to těžko pochopitelná situace, protože jsem byla přísně vychována a jaksi tohle nechápu. Přitom manžel a můj švagr jsou gentlemani fajn chlapi.
Je mi mamky líto, byla u nás teď na víkend a starala jsem se o ni jako all inclusiv pomalu snídaně do postele aby se taky cítila opečovávaná. Manžel jí samozřejmě vždy domluvá, že prostě musí Markétu už „vyhodit“ z domu ať se uvědomí a začne fungovat, jenže mamka má teď strach i o tu malou co má necelé tři měsíce.
Nějaké posílání sociálky atd vůbec nepřipadá v úvahu takže prostě tak no… Jsem z toho sama špatná a ráda bych ji nějak pomohla… Jenže nevím jak, za mě by Markéta potřebovala dostat pár přes tlamu mokrým hadrem :roll:
Vím že takových situaci je v ČR milion, ale trápí mě to :(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
hanka.br.
Generální žvanilka 20347 příspěvků 28.07.19 18:22

Co myslíš - kdo tohle monstrum z Markéty udělal? Ona se taková nenarodila, takhle ji tvoje zlatá tchýně vychovala. Takže tím mokrým hadrem by spíš zasloužili rodiče.

stinga
Echt Kelišová 8530 příspěvků 28.07.19 18:26
@hanka.br. píše:
Co myslíš - kdo tohle monstrum z Markéty udělal? Ona se taková nenarodila, takhle ji tvoje zlatá tchýně vychovala. Takže tím mokrým hadrem by spíš zasloužili rodiče.
:potlesk: :potlesk: :potlesk:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.07.19 18:27

Je mi to jasný že je rozmazlenej fracek, a je to výchovou, ale takový extrém? A jakto že dva kluci jsou ok a ona jediná holka je takový „hovado“? Vždyť přece děcko když je rozmazlené, budiž ale normální psychicky dospělý člověk přece ví co je a není ok, ne? Nějaký svědomí, slušný chování… Přitom dřív taková prý nebyla mi říkal manžel že se nějak zvrtla po pubertě…

brisco
Závislačka 3719 příspěvků 28.07.19 18:27

Nepleť se do toho, nakonec budeš nejhorší Ty. :hug:

mau-mau
Závislačka 4276 příspěvků 28.07.19 18:29

Počítám, že tchýně je svéprávná, takže pokud by jí něco skutečně vadilo, změnila by to. ;) :palec: Ty pro ní můžeš udělat občas ten all inclusive pobyt a tím by to tak mohlo hasnout :palec:

welovefashion
Ukecaná baba ;) 1229 příspěvků 100 inzerátů 28.07.19 18:29

No v podstatě souhlasím s @hanka.br. Maminka nejmladší nenastavila pravidla, teď už to bude hodně těžké…

Buď ji to vysvětlí bratři, nebo dodejte tchyni odvahu aby začala postupně nastavovat pravidla…
Např. Příspěvek na domácnost, kdy bude hlidat, co, kdo bude doma dělat…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.07.19 18:35

Radim ti neřeš to s vůbec se tím nezatěžuje. Moje svagrova je něco podobného, jen nemá díky bohu děcko. Samozřejmě ještě radí jak máme vychovávat to nase :roll:. doma nic neudělá. Jenže opravdu to si z ní udělala tchyne. Manžel se stěhoval v 19 letech a v 28 má sve bydlení, práci, rodinu.Jeho ségra (27) žije u rodičů a stále nataženou ruku. Přijde ji to normální, nikdy tomu nebylo jinak. :nevim:

prokr
Povídálka 39 příspěvků 28.07.19 18:35

Vezměte maminku na nějakou dobu k sobě. Máte nějaké známé, nebo příbuzné v místě maminčina bydliště? Pokud ano, pokusila bych se s nimi domluvit na tom, že budou mít Markétu tak trochu pod kontrolou, prostě tam občas zajdou a uvidí, zda a jak pečuje o malou…třeba se vzpamatuje a nebo taky ne a potom jsou na zvážení další kroky…Bohužel pomoci se dá jenom tomu, kdo o to stojí…moc přeji ať to úspěšně pořešíte :srdce:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.07.19 18:51

Mamka si na ni samozřejmě stěžuje a bjeduje, pak nad tím přemýšlím a mrzí mě to. Já samozřejmě mamce vždy řeknu svůj názor ale jako nepletla bych se do nich nikdy. Jen na mě občas hodí ten svůj splín a mě to pak trápí že s tím právě nemůžu nic udělat… Vidíme se cca 4-5× za rok, taky máme svoje, rozdělaný barák, děti, práci… Takže nemůžeme jezdit a vídat se častěji, ale každý víkend si s ní s manželem voláme a samozřejmě si stěžuje že jo. Manžel už na ni kolikrát byl škaredý a řekl jí natvrdo vymněň zámky a vyděď ju… Jenže je to těžký no, mamka je strašně měkká, navíc si myslím že je to tím, že když Markéta byla v pubertě tak jim umřel taťka. Manžel už žil semnou a jeho bratr taky už z domu a prostě mamka se asi na tu Markétu nějak asi víc upla či co, no prostě sama mamka je zlomená úmrtím manžela. Markéta je skoro o 14 let mladší jako můj manžel

brisco
Závislačka 3719 příspěvků 28.07.19 18:54

Vlastní krev je vlastní krev. Ano, bude si stěžovat, ale NIKDY ji nevyhodí, zvlášť s dítětem.

Elen8
Extra třída :D 13084 příspěvků 28.07.19 19:11

Záleží jaké máte možnosti. do čeho je tchyně ochotná jít. Osobně bych našla garsonku, která sestře stačí, zaplatila např. 3 nájmy, pomohla vyřídit příspěvek na bydlení a hotovo. Ať se slečna snaží.

Lulinka21
Povídálka 15 příspěvků 28.07.19 19:12
@brisco píše:
Nepleť se do toho, nakonec budeš nejhorší Ty. :hug:

Presne, akoby pani opísala moju sestru. Keď som to už nevydržala a ozvala sa, nikdo somnou už 4 mesiace nehovorí :lol: ale já som ráda aspoň mám viac času a nemusím riešiť iných :stuck_out_tongue_winking_eye:

stinga
Echt Kelišová 8530 příspěvků 28.07.19 19:16
@brisco píše:
Vlastní krev je vlastní krev. Ano, bude si stěžovat, ale NIKDY ji nevyhodí, zvlášť s dítětem.

přesně, zakladatelko nepleť se do toho

arinecka
Kelišová 6769 příspěvků 28.07.19 19:39

Tohle si musí tchyně vyřešit sama, ta Markéta se takhle chová celý život a ona jí to trpí, dotáhne domů psa, kočky a ona se o ně stará, tedˇmá mimino a opět se stará i babička, takže ty jedniné co můžeš udělat, je že se o tchyni postaráš když přijede k vám, vyslechneš jí atd, ale do tohohle se nepletˇ, kdyby chtěla, už dávno by dceru srovnala do latě a poslala jí o dům dál.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama