Dožiji se vnoučat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.19 13:18
Dožiji se vnoučat?

Ahoj, narodilo se mi miminko a mě poslední dobou přepadá pořád jedna a ta samá myšlenka. Je mi 35 let a dítě je mé druhé. První je o deset let starší. Nechtěla jsem takto velký věkový rozdíl, ale osud tomu tak chtěl. Pořád si v hlavě přemílám že až bude dceři 20-tak mě už bude 55 atd…Máte toto někdo také tak? Třetí dítě by bylo fakt super-ale kvůli tomuto nevím :nevim: Vlastně je tohle "pozdní těhotenství! dnešních žen špatně…ale jak říkám-nebylo to v mé moci a jsem ráda že prďolku vůbec máme… :srdce:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
zimniden
Kecalka 135 příspěvků 29.07.19 13:21

Je mi 35 a mám první dítě, nic takového si nepřipouštím…

lucynka25
Extra třída :D 10072 příspěvků 29.07.19 13:22

Prosim te co resis?
Dnesni hranice zivota se uz davno posunula. A vubec buhvi co se stane, co bude. Jak se tve deti rozhodnout jestli vůbec deti mit budou a kdy.. :nevim:
Nemysli tak moc dopředu a zij tim co je ted.
Moje teta mela dceru uz v 16letech, sestrenici je uz skoro 40 a stejně se ji do deti nechce.To proste nemuzes vedet.

Blankaspl
Kecalka 270 příspěvků 29.07.19 13:23

Už 55? Jak už? Mně teď bude padesát a energie mám víc jak ve 20, je to jenom číslo… Sportuju víc než tehdy, trošku se o sebe starám a je to super věk… Děti už mám teda velký, ale skvělý jít s nima na kafe :-) A až přijdou vnoučata, tak tady prostě budou a já budu nadšená babička…

Lumíkovec
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 29.07.19 13:24

Ahoj, ja mela ve 33 prvni a tohle me vubec netrapi. 55 je v dnesni dobe prd. Dnes se vetsina lidi doziva 80 a vic. A i kdyby ses vnoucat nedozila, uz te to nebude trapit. Nikdo nevi, co bude a trapit se zrovna timhle je zbytecne. Klidne dejte jeste treti, jestli po nem touzite a uzivejte si toho, co je ted a netrap se tim, co by nekdy mohlo nebo nemuselo byt.

Lynette
Echt Kelišová 8857 příspěvků 29.07.19 13:24

Moje máma mě měla když jí bylo 35 let. A už má ode mě vnoučata 2. Možná že bude i třetí.

blobfish
Závislačka 4814 příspěvků 29.07.19 13:26

Chápu, že máš tyhle pocity. Napadají mě k tomu dvě věci - zaprvé, pravděpodobnost, že se dožiješ vnoučat, je celkem velká. Zadruhé, kdyby ses vnoučat dožít neměla, věk bude jen jeden z mnoha faktorů, které to mohou způsobit. Člověk míní a přitom naprosto neví, co mu život přinese.

Jo a 35 let není dle mého žádné pozdní těhotenství 8)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.19 13:26

Moji rodiče mě měli ve 23, dva roky na to druhé dítě a v 37 ještě benjamínka. V té době to ještě uplně nebylo běžné mít dítě takhle pozdě. Dnes je nejmladší 18, za rok maturuje. Od nás starších už 2 vnoučata má, třetí je na cestě, čtvrté v plánu :-D Od nejmladší to ještě bude asi pár let trvat, ale nemám obavu, že by se jich mamka neměla dočkat. Letos jí je 56 a je stále mladá a aktivní ;)

pe-terka
Generální žvanilka 20012 příspěvků 29.07.19 13:28

Ve tvém věku se mi narodilo čtvrté dítě, a poslední děti jsem měla až kolem 40ky :think: Takto vůbec neuvažuji, to bych skončila akorát v blázinci! Je to takhle a hotovo! Udržiju se fit, nic víc pro sebe udělat nemůžu :think: Život má dost aktuálních starostí, proč si v hlavě vyrábět ještě další?

Příspěvek upraven 29.07.19 v 13:29

ugluk
Hvězda diskuse 47355 příspěvků 29.07.19 13:28

No, může tě zítra přejet auto nebo dostaneš blbou nemoc a do dvou let umřeš, to se stává i mnohem mladším. Nebo tu můžeš v plné síle strašit o stovky. Pravděpodobně něco mezi. Tátovi táhne na 70 a je to sportovec plný sil, vnoučata hlídá rád a s chutí. Mámě 60, kuřačka bez kondice a je na tom o dost hůř. Babičce je 95, ta už tedy v kondici bohužel není, ani té duševní, ale i tak pravnoučata vnímá a ocení. Druhá babička umřela před stovkou. A tři kamarádky se mi nedožily čtyřicítky. Já před čtyřicítkou rodila druhé, což teda taky nebyl můj cíl ale když to nešlo v pětadvaceti, jsem vděčná i za to. Al jestli se už teď cítíš na děti stará, tak asi budeš stará a na další bych se vykašlala.

Alušáček
Závislačka 3952 příspěvků 29.07.19 13:31

Co blbnes, jaké pozdní těhotenství, v 35letch dnes rodí každá druhá.. A jestli se dočkás vnoucat ti neřekne nikdo z nás..

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 7885 příspěvků 29.07.19 13:31
@Anonymní píše:
Ahoj, narodilo se mi miminko a mě poslední dobou přepadá pořád jedna a ta samá myšlenka. Je mi 35 let a dítě je mé druhé. První je o deset let starší. Nechtěla jsem takto velký věkový rozdíl, ale osud tomu tak chtěl. Pořád si v hlavě přemílám že až bude dceři 20-tak mě už bude 55 atd…Máte toto někdo také tak? Třetí dítě by bylo fakt super-ale kvůli tomuto nevím :nevim: Vlastně je tohle "pozdní těhotenství! dnešních žen špatně…ale jak říkám-nebylo to v mé moci a jsem ráda že prďolku vůbec máme… :srdce:

Netikaly mi hodiny na dítě, nějaký vnoučata jsou mi celkem u zadele :nevim: na důchod mám jiný plány a děťátka vlastního si užívám 24-7, žádný „zdrhani“ do práce, „odkládání“ k babičkám, to zas přijde na „dnešních“ ženách špatné mně :jazyk:

Příspěvek upraven 29.07.19 v 13:33

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.19 13:32

Díky za podporu. No musim ty děti vychovat, aby tu byly jedno pro druhé a fakt se zamyslet nad životním stylem…Tahle myšlenka mě vždycky přepadne a člověku je pak strašně úzko…

Keyllah
Extra třída :D 12862 příspěvků 29.07.19 13:34
@Anonymní píše:
Díky za podporu. No musim ty děti vychovat, aby tu byly jedno pro druhé a fakt se zamyslet nad životním stylem…Tahle myšlenka mě vždycky přepadne a člověku je pak strašně úzko...

ty myšlenky mají i maminky mladší, stát se může cokoli

Janli
Echt Kelišová 9854 příspěvků 29.07.19 13:42

Já myslela, že máš nějakou ošklivou nemoc a ty máš jen dítě v pětatřiceti… :mrgreen: To já měla první. A mýlíš se, děti se odjakživa rodily i ženám po čtyřicítce a vzhledem k tomu, že nebyla antikoncepce, to bylo častější než dnes. Kdybys nevědla, kdy jsi se narodila a neměla kalendář, tak víš prd kolik ti je a neřešíš to. Nebo ty se snad cítíš na opis?

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama