je to ekzém ?

4035
29.1.06 12:27

je to ekzém ?

Já vím, že tady bylo tohle téma už stokrát.
Přece jen. Jak vypadá ekzém ?
Náš prcek má na nohách suché plošky a teď začaly být zarudlé a drsné. Pidiložiska jsem mu našla už i na rukách, bocích zádech i na tělíčku.
Mažeme Weledou olejem, vždycky na suchou kůži pomohl, ale pak jsem to zanedbala a teď se to vrátilo takhle :oops: Jsem z toho nešťastná, představa ekzému mě děsí.
Koupila jsem modrou indulonu a zkouším promazávat tím…
Máme jít k lékaři, nebo nejdřív zkoušet „podomácku“?
A co jídlo ? Jaké ovoce a zeleninu vyřadit ?
Díky za každou radu a postřeh..
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5525
29.1.06 13:11

ahoj, bez radsi k doktorovi,jako sucha kuze muze vypadat vic veci a takhle na dalku se to neda presne urcit…on ti poradi i na co si mate dat bacha a pripadne ti dat nejaky ucinnejsi mazani /spon docasne/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
860
29.1.06 13:28

Niki, jak to popisujes bylo to i u nas - mame ekzem, ze stravy bych vyloucila hlavne exoticke ovoce a moc bych mimi nekoupala (us je to agresivni vodou) a k dr. bych zasla
Radka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1468
29.1.06 14:25

Ahoj.

To co popisuješ může být ekzém, ale také projev alergie. V našem případě se podobně projevila alergie na bílkovinu kravského mléka ( pro tuto diagńozu je to méně obvyklé).
Pořádně bych promazávala a určitě zašla k lékaři.
Příčin může být celá řada. Nám byla doporučena rakytníková Indulona a olejová koupel - Linola, Lipobase. Koupala bych opatrně a používala jen minimálně kosmetiku - problémy může dělat třaba heřmánek… Dále nám doporučili šetrné praní a opatrnost při přidávání aviváže, vyřazení tropického ovoce, …

Beruška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
868
29.1.06 17:53

Ahojky Niki,

ekzém to být samozřejmě může… anebo taky ne :)

Já sama ekzém bohužel mám, tak se hrozím, jestli to našeho Pavlíka postihne taky… a mimochodem Indulonu jakéhokoliv druhu nesnáším :!

Sem tam se stane, že se mu vytvoří sušší kůže a já se děsím, že už je to tady… Ale zatím musím zaklepat, ale byla to jen suchá kůže. Místo namažu krémem LinolaFett . Je to skvělá hypoalergenní mast, která je právě na promazávání kůže… nejsou v ní žádné hormony nebo pří:,–(y (voňavé), takže alergickou reakci sama o sobě nemůže vyvolat.

Na Tvém místě bych to zkusila promazávat tímto krémem tak 2-3dny a pokud by se to nezlepšilo, šla bych k doktorovi.

Kdyby to ekzém byl, tak to vůbec nemusí být alergie na mléko nebo jídlo, ale třeba na prach nebo zvířátka… A to se zjistí u lékařky.

Přeji Vám, aby to ekzém nebyl :! :! :!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
29.1.06 18:30

My jsme měli přesně totéž, ale žádně masti ani nic od doktora nepomohlo.Nejdřív to měl být jen kojenecký exem, ten sám časem zmizí.Jenže nám se to zhoršovalo po rajské omáčce a po čemkoliv s rajčaty, což se tedy nedivím, jenže to bylo jediné, co maličkej baštil kromě mrkve a kolínek-suchých.Aviváž jsme nepoužívali vůbec, koupání malej zbožnuje takže tam omezení nepadlo v úvahu, ale zjistila jsem, že když jsme byli na víkend u rodičů,což je 150km od Prahy, tak se to zlepšilo, takže ve finále si myslím, že to bylo nejvíc vodou. i když věším prádlo, mám pak neskutečně suché ruce.Sice mám linolufett do vody,ale to nepomáhá.Teď nám je 20měs. a máme už „jen“ krupičku na bříšku.Tropické ovoce ani neochutnal, dokonce ještě neochutnal ani jahůdky-prostě je nechtěl, nechutná mu ani čokoláda, jiné sladkosti také nezná,před narozením jsem si pro něj koupila kosmetiku Sebamed a z té jsem použila jen prvních 14dní olejíček na pokožku, jinak používáme jen a pouze modrou indulonu.Nikdy neměl exem ale v záhybech ani v kolínkách ani v loktech.I když jsme chtěli po dokt., aby nás poslal na alergologii, dal nám jen opět asi už 20.druh masti, navíc jsem se dočetla v příb.letáku,že obsahuje kortikoidy proti svědění,takže jsem jí malému ani nedávala-nikdy ho to nesvědilo.Na alergologii nás tedy neposlal. v roce začal být malej alergický na banány ale ani pak nás neposlal na alergologii..Je to doktor stará škola.Ještě nám řekl,že máme koupat ve votrubách,že to pomáhá,což mi potvrdili i ostatní mamči.
Lisa a Luky
Lisa

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama