Je to jedlé, co je to za zeleninu?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bubla000
Kecalka 138 příspěvků 1 inzerát 20.07.18 20:24
Je to jedlé?

Dobrý den, co je to za zeleninu? Je to jedlé nebo okrasné?

Příspěvek upraven 20.07.18 v 20:31

Reakce:

stonožka12
Kecalka 493 příspěvků 4 inzeráty 20.07.18 20:30

Vypadá to jako okrasné dýně. To nahoře určitě, to dole by mohl být i hodně nepovedený patizon. Ale spíš je to taky okrasná dýně.

Enicka
Zasloužilá kecalka 844 příspěvků 20.07.18 20:32

Okrasné dýně, asi bych to nejedla.

Anna85
Kecalka 342 příspěvků 20.07.18 20:32

Taky bych rekla ze nahore dyne a dole patizon

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1592 příspěvků 20.07.18 20:45

Taky si myslím, že to dole je patizon. To nahoře je určitě okrasná dýně.

a12
Vesmírná mluvilka 32197 příspěvků 20.07.18 20:47

Kdysi jsem v televizi videla nakej porad a tam neco delali z okrasnych dyni a pani rikala, ze to je dobry jako hracka pro maly deti, ze je to jedly

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1592 příspěvků 20.07.18 20:49
@a12 píše:
Kdysi jsem v televizi videla nakej porad a tam neco delali z okrasnych dyni a pani rikala, ze to je dobry jako hracka pro maly deti, ze je to jedly

No, je otázka, jestli to spíš neznamenalo, že to není jedovaté a je tedy bezpečné to tomu děcku dát - myslím si, že ta okrasná dýně bude tužší, s tvrdší slupkou, prostě žádná pochoutka.

a12
Vesmírná mluvilka 32197 příspěvků 20.07.18 20:50
@klamonožka píše:
No, je otázka, jestli to spíš neznamenalo, že to není jedovaté a je tedy bezpečné to tomu děcku dát - myslím si, že ta okrasná dýně bude tužší, s tvrdší slupkou, prostě žádná pochoutka.

Co jsem ted vygooglila, tak kdyz se sklidi vcas, da se jist normalne.. Kdyz prezrala, bude tuha.. Asi jako kedluben..

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1592 příspěvků 20.07.18 20:52

Ha, tak jsem trochu pogůglila a vyčetla, že okrasné dýně by se měly sklízet až na podzim, cca v říjnu, pokud chceme, aby byly tuhé a vydržely dlouho jako dekorace. Pokud je chceme k jídlu, musíme je sklidit dřív, dokud nejsou tuhé.
Takže bych ji zkusila rozkrojit a jestli nebude tuhá už na první pohled, tak normálně uvařila nebo osmažila. :)

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1592 příspěvků 20.07.18 20:52
@a12 píše:
Co jsem ted vygooglila, tak kdyz se sklidi vcas, da se jist normalne.. Kdyz prezrala, bude tuha.. Asi jako kedluben..

Tak to jsme gůglily stejně :mrgreen:

lucynka25
Echt Kelišová 7643 příspěvků 1 inzerát 20.07.18 20:57

To nahore je okrasna dyne, takove si kupuji na podzim jako dekoraci :P a teda nejedla jsem ji.

a12
Vesmírná mluvilka 32197 příspěvků 20.07.18 21:00
@klamonožka píše:
Tak to jsme gůglily stejně :mrgreen:
:lol: :mrgreen:
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Vyhrál v Milionáři, do roka vraždil: „Donutila mě Hepnarová,“ vysvětloval lesní vrah Kalivoda

V roce 2004 byla soutěž „Chcete být milionářem?“ na vrcholu popularity.... číst dále >

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >