Jeden pokojíček, dvě děti.

8234
21.1.20 19:26

Jeden pokojíček, dvě děti.

Ahoj maminky, ráda bych Vás poprosila o zkušenosti, nápady nebo názor. Chceme udělat dětem dva pokojíčky v jednom pokoji. Jsou opačného pohlaví a navíc docela dlouho od sebe. Pokoj je veliký 3,5×6m, ale má jen jedno okno. Stavební úpravy jsou možné max. příčka nebo zazdění dveří. Lámeme si hlavu už x měsíců a žádná možnost nám nepřijde ideální. Byla bych moc ráda, kdyby jste nám „pomohly“ něco vymyslet. Díky díky :kytka: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

38225
21.1.20 19:33

Vyměnit pokoje? Když se u nás narodil mladší brácha, vyměnili se větší ložnice a menší dětský pokoj. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
133
21.1.20 19:34

Ahoj, tam asi prostě vždycky bude jedna místnost bez okna, ne? Jenom mě napadlo, viděla jsem v myslím v nějakém dílu Jak se staví sen, kde měli koupelnu uvnitř bytu bez okna. Dali do té zdi nějaké neprůhledné sklo, takže tam nebylo vidět a bylo tam svetlo…Ale co to bylo, to uz nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56925
21.1.20 19:35

Rozdělit např knihovnou, vzadu starší, ať ma víc klidu, vpředu mladší. Má kámoška a je to super

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
211
21.1.20 19:37

Co nechat udělat nějakou posuvnou příčku a děti by tak někdy měly pokoj jeden velikej a někdy dva oddělené pokoje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8234
21.1.20 19:39

@mrav tak tuhle možnost máme v pořadí, ale primárně bychom rádi zkusili, zda půjde něco z tohohle velkého pokoje pro děti :kytka: Máme 3+1, takže bychom přišli o ložnici. Přemýšlíme i, že uděláme z tohohle velkého pokoje obývák/ložnici, ale tam nás už vůbec nic nenapadá - v tom smyslu, že pokud ložnici neoddělíme příčkami úplně, tak nebude žádné soukromí a navíc by byla bez oken. Ale jakýkoliv nápad, jak to udělát lépe vítáme :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
584
21.1.20 19:40

Videla jsem na Prime, uz tedy pred nejakou dobou, reseni v poradu Jak se stavi sen. Pokoj prepazili zdi, ktera byla v horni casti prusvitna, tak aby dite, co bude v pokoji bez okna melo taky nejake to denni svetlo. Stalo to celkem dost, ale vysledek nevypadal spatne. Treba by ten dil sel dohledat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22839
21.1.20 19:44

A co příčka do tohoto pokoje a bez okna udělat ložnici a dítěti dát ložnici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8234
21.1.20 19:47

Poslední nápad, vypadá nějak takto - omlouvám se, je to na rychlo, tak jen pro představu. Jedny dveře by se zazdily. Jenže manželovi se nelíbí, že by měli úzkou nudli. Jenže kdybychom to přepažili v půli, tak pak je jeden bez okna… Stoly bychom dali k oknu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8234
21.1.20 19:48

@Aspera Právě si neumím představit ložnici bez okna, v létě tu máme hrozně :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8234
21.1.20 19:49

@Oriseka a přepažovali na půl a nechali dvoje dveře, asi že? Tak jsme to chtěli od začátku, ale mám strach z té tmy :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.20 19:50

Já těm přepaženejm pokojům a následnejm minipokojíkům bez oken nefandim :think: My je máme taky v jednom pokoji a starší bere jako svoje soukromí horní patro palandy, vždycky řiká že jde „k sobě“ :lol: V tom vašem půdorysu bych určitě zazdila jedny dveře, pak by se vymejšlelo líp… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8234
21.1.20 19:51

@Jdani jenže, jak tu příčku dát :think: podélně, nebo příčně? Manžel má navíc, možná opravněný strach, že posuvná příčka, japonská stěna nebo žaluzie by dlouho nevydržely :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8234
21.1.20 19:53

@anniething teď právě máme variantu bez dveří, o pár příspěvků výš jsem nahrála obrázek :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
144
21.1.20 19:58

Mně přijde ten váš posledni nápad hezky. Stačilo by ještě dát nějaké oddělující závěsy propouštěci světlo a pohrát si s těmi skrinkami.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama