Jedlé dárky k Vánocům - ano/ne?

133
27.11.20 13:53

Jedlé dárky k Vánocům - ano/ne?

Ahojky, mam takovy dotaz, davate svym blizkym k Vanocum jedle darky?..co jste treba i sami koupili a pak i vytvorili nebo,,dozdobili”? Ja to nikdy nedelala a chtela bych tyto Vanoce kazdemu udelat nebo nejak nazdobit jedli darecek, asi tatkovi a pritelovi. Mate nejake napady? Co a jak? Co treba davate vy a jak jste to obzvlastnili? Budu rada za kazdou inspiraci, dekuji vsem :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3127
27.11.20 13:57

Když to nebude kozodort nebo ten panák s párkem místo penisu, tak dobrý.

Pokud se člověk trefí do chuti, je to dobrý dárek, hlavně pro lidi, co nechtějí hromadit věci nebo celkově „nic nepotřebují“.

Jedlý dárek jsem dala párkrát k narozeninám - nebyly to trvanlivé věci, tak jsem je dělala těsně před.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
594

U nás doma se nikdy jedlé dárky nedávaly, ale u manžela v rodině je to normální. Takže jsem to tak nějak převzala. A dáváme si co nás napadne. Alkohol, kafe, nějakou super čokoládu. Klidně i jídelní balíček, podle toho co má kdo rád. Letos se chystáme koupit na Dobroty a příběhem nákladný sýr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20116

Davam. Hlavně mužským členům rodiny. Loni jsem delala utopence, nakladane hermeliny, nakladane houby, pastiku, k tomu pixlu cukrovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5562
27.11.20 14:00

Sestra dělala každý rok jedlý dárek rodičům i prarodičům. Takový ty v celofánu s mašlí. Co kdo měl rád, víno, pivo, mlska, kvalitní, sýr, salám… Pritelovi bych to teda nedala. Spíš fakt asi jen prarodičům, ty většinou nic nepotřebuji, nechtějí.. Mě osobně by to tedy nenadchlo. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.11.20 14:01

Já bych darovala všem toho nemravnýho salámistu s párkovým šulinem, jak tu zmiňovala @MrsNorris . Tyhle Vánoce budou takový smutný, tak ať se rodina trochu poveselí humorem na úrovni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8905
27.11.20 14:06

Nevyrábím, ale dostala jsem vyrobené čaje (sypaný a pečený) v ozdobné malé skleničce, tak to bylo milé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2531
27.11.20 14:08
@Kriss Tina píše:
Davam. Hlavně mužským členům rodiny. Loni jsem delala utopence, nakladane hermeliny, nakladane houby, pastiku, k tomu pixlu cukrovi.

Tohle je celkem fajn nápad. Jinak my dáváme nějaké luxusnější čokolády, alkohol, koření, dražší salámy. Taky kávu a luxusnější čaje.

Příspěvek upraven 27.11.20 v 14:11

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6593
27.11.20 14:09

@nickanonym

Já letos babickam a dědečkům koupím sádlák do toho vyškvařim sádlo, pak udělám jednu skleničku sadla se škvarkama a pecenou cibuli a ještě jim udělám vaječňák. Až dojde sádlo bude sádlák na kytky a láhev po vaječňáku muže sloužit na šťávy. Každoroční “my nic nechceme” a každoroční kosmetický balíčky letos rusim a udělám tohle. A nepřijde mi to blby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7084
27.11.20 14:09

@nickanonym ANO! S oblibou dělám nakládané sýry, utopence s vlastním receptem a etiketou. Myslím, že je to vždy osobnější dar, než jen něco koupeného…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8989
27.11.20 14:10

Dělám každý rok dárkový koš pro tchanovce. Ní jiného jim nemá cenu darovat. Našim taky teda. My ho taky dostáváme a vždy jsou tam dobroty, co si jinak nekoupime, takže na silvestra se to hodí. Buď kupuju sólo věci a naskládáme to nebo si vytvořím na webu koš a dovezou ho hotový. Pro kamarády občas dělám perníčky zdobené, když stíhám nebo ořechy v medu v pěkné skleničce nebo pečený čaj, naložené sýry, feferonky. Od kamarádky jsme jednou dostali domácí vajecnak to byla mňamka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20116
27.11.20 14:10

@ZuzaM ja davam co sama vyrobim, precejenom cokoladu a salam si kazdej muze koupit sam, ale takove vlastnoruční utopence nebo hermeliny nikde nekoupi :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20116
27.11.20 14:11

Mamka dela treba jeste domaci orechovici a segra vajecnak :) u nas doma by se to ale vychlastalo driv, nez bych nekoho stihla obdarovat :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24624
27.11.20 14:12

Dáváme běžně. Je to fajn a nezabírá to pak místo.
Dáváme alkohol, kávu, čaje, punče, koření, bonboniéry, krabičky sušených plodů, ovoce.. marmelády, sirupy, krabici salámu, sýrů, paštik..dělala jsem třeba domácí horkou čokoládu a likéry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2531
27.11.20 14:14
@Kriss Tina píše:
@ZuzaM ja davam co sama vyrobim, precejenom cokoladu a salam si kazdej muze koupit sam, ale takove vlastnoruční utopence nebo hermeliny nikde nekoupi :mrgreen:

Určitě může, ale někteří lidé na sobě šetří a jedí spíš něco levného a z těch luxusnějších věcí mají radost, protože sami by si to nekoupili. Každý utopence a hermelín nejí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat