Jednorazovy rodicovsky prispevek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
sarulka
Stálice 92 příspěvků 15.11.09 19:56
Jednorazovy rodicovsky prispevek

Ahojte maminky,

vcera jsem na e-miminu nahodou narazila na tema, ze maminky, krome porodneho a klasickeho rodicovskeho prispevku maji narok na jeste jeden „jednorazovy rodicovsky prispvek“.(Tema teda bylo starsi). Udajne o tom socialka nikdy maminky neinformuje, a je jen na nas, zda si o tento prispevek zazadame. Prispevek by mel cinit asi 3 600 Kc. Podle reakci maminek, co o tento prispevek zadaly, nektere socialky prispevek vyplatily bez problemu a jinde zase o tom udajne vubec nevedely. Bohuzel jsem se nikde nedocetla dle jakeho zakona to plati. Vzhledem k tomu, ze cekame pristi rok miminko, tak by se me to mohlo tykat. Proto se Vas chci zeptat, zda nevite, jestli se tento prispevek jeste vyplaci ci nikoliv.

Mockrat dekuji.

Reakce:
morturi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.09 21:48

To jsem nikdy neslyšela, můžeš sem prosím dát odkaz na tu diskusi, kdes to vyčetla?

Taminka
Extra třída :D 13486 příspěvků 15.11.09 21:55

taky jsem o tom neslysela,hod sem odkaz kdes to vycetla :wink:

lenka_
Ukecaná baba ;) 1708 příspěvků 15.11.09 22:07

Jo, neco takoveho jsme resili nekdy pred 3 lety. Tenkrat to byla vyse RP. Pokud si dobre pamatuji, tak se jednalo o diru v zakone, takze nektere urady to vyplacely, jine ne. Ale to uz hoooodne dlouho neplati.

Taminka
Extra třída :D 13486 příspěvků 15.11.09 22:10

no ja si prave taky myslim ze uz to neplati protoze ja mam tak super zenskou na socialce ze by mi to urcite poradila.

maxik
Kelišová 5811 příspěvků 16.11.09 00:43

Jojo, na to si vzpomínám, šlo myslím o souběh PPM a RP ten poslední, obvykle necelý měsíc. Díra v legislativě, díky které na to vznikl nárok tuším každé, která nezačínala pobírat RP k 1. dni měsíce; většina nedostala nic, chvilku se kolem toho před 4 roky dělaly vlny vč. TV, zametli to tehdy nakonec nějak pod stůl.

Váš příspěvek
Reklama