Jemná motorika u batolete

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.18 15:14
Jemna motorika u batolete

Dobry den,
Mám 20 m. chlapečka, ktery dle mne ma problem s jemnou motorikou. Treba neumi si oblect ani jednu cast obleceni (ponozky, cepice). Neumi postavit kostky od dupla. Prijde mi ze pouziva vzdy jen jednu ruku a proto malo co zvladne. Myslite ze na ten vek to je normalni? Postavi maximalne komin s obycejnych kostek. Diky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Diana69
Kecalka 151 příspěvků 11 inzerátů 10.10.18 15:20

Dejte tomu čas :) já mám holčičku 21 měsíců a taky se neumí obléct :D jde o to jestli se o to alespoň snaží nebo ne

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.18 15:21

Prave ze ne. Proto si myslim ze to neumi. Nema snahu. Maximalne vleze do mych bot a v nich chodi

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.18 15:22

On proste treba tu ponozku vezme do jedne ruky a prilozi na nohu, ale neuchopi ji do dvou ruk. To stejne s cepici…

Diana69
Kecalka 151 příspěvků 11 inzerátů 10.10.18 15:23

Tak zkoušet hry,kde zapojí obe rucicky :) aby se naučil používat obe

Svistice
Neúnavná pisatelka 17532 příspěvků 18 inzerátů 10.10.18 15:27

Na oblékání je brzo. Mladší to sice zvládla sakumprásk včetně ponožek už v 18 měsících (když chtěla), ale ona je v tomle fakt úkaz. Starší ve dvou uměl natáhnout tak maximálně sandály. Oblíkat se začal až okolo tří let. Tedy ne, že by na to motoricky neměl, ono se mu prostě jen nechtělo a odmíta by´t jen ten oděv vzít do ruky. :lol:

Co zkusit jinou na motoriku cílenou hračku, než duplo? Ne všechny děti duplo či jiné stavebnice baví. Co vkládačky, zatloukačky, protahovačky, motorické labyrinty, puzzle pro nejmenší, vláčkodráhy, malování, modelování a vykrajování, navlékání kroužků nebo velkých korálků?

Heivka
Závislačka 3238 příspěvků 10.10.18 15:35

Tak zrovna ponožky jsou na koordinaci dost obtížné, synovi se poprvé povedly obléknout až dneska a to mu jsou 3roky a dva měsíce, kolem dvou let si občas zvládnul natáhnout volné kalhoty, kdyż se mu moc chtělo. A postavit komín z obyčejných kostek je docela dobrá zručnost. Třeba můj syn vzal Duplo na miloyast asi tak před půl rokem, do té doby taky stavěl z obyčejných kostek. Doporučuji míň synka sledovat a nesnažit se z n3j dělat cvičenou opičku, děti spoustě věcí přijdou na chuť když jim je nikdo nenutí.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.18 15:37
@Svistice píše:
Na oblékání je brzo. Mladší to sice zvládla sakumprásk včetně ponožek už v 18 měsících (když chtěla), ale ona je v tomle fakt úkaz. Starší ve dvou uměl natáhnout tak maximálně sandály. Oblíkat se začal až okolo tří let. Tedy ne, že by na to motoricky neměl, ono se mu prostě jen nechtělo a odmíta by´t jen ten oděv vzít do ruky. :lol:Co zkusit jinou na motoriku cílenou hračku, než duplo? Ne všechny děti duplo či jiné stavebnice baví. Co vkládačky, zatloukačky, protahovačky, motorické labyrinty, puzzle pro nejmenší, vláčkodráhy, malování, modelování a vykrajování, navlékání kroužků nebo velkých korálků?

Jo zatloukacku ma, tu zatluce takou silou ze se bojim ze si ublizi, ale zatluce. vkladacky s moji asistenci tez da, musim mu ukazat do ktere diry a nekdy nasmerovat… ale spis ho takove veci vubec neberou. Nejradeji lita se smetakem a vysavacem a pak jak ma neco umet… :(

Heivka
Závislačka 3238 příspěvků 10.10.18 15:39

Tak ať lítá, aspoň se naučí doma pomáhat. A hlavně to asi vidí u maminky, ta taky celý den neskládá puzzle, ale uklízí a vaří.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17532 příspěvků 18 inzerátů 10.10.18 15:48

Tak ho nech pomáhat v domácnosti. Podávat kolíčky, utírat, zametat, vysávat, vařit, může něco krájet příborovým nožem (za chvilku i ostrým), hrát si na popelku a třídit třeba fazole.

Moje děti už v tomhle věku zvládli sedět u stolních her pro děti (Krtkova první hra, Krtkova zahrádka, ta mladší dávala i pexeso).

Jorik81
Kecalka 327 příspěvků 10.10.18 16:18

Tak zrovna ponožky dává 4letý syn s bídou dodnes, fakt si je líp obleče 2letá dcera. Kluci jsou na to obecně lenoši. Stavebnice zvládl, ale asi díky tomu, že s ním u toho dennodenně seděl manžel a pořád něco tvořili.
Když rád uklízí, ať pouklízí drobnosti, u nás vedly oboustranné knoflíčky na zapínání povlečení a mince a karty ve staré peněžence. Při jejich hře na obchod jsem měla denně přeskládaný špajz :) Komíny se totiž dají stavět i z jiných věcí než z kostek.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17532 příspěvků 18 inzerátů 10.10.18 16:40

@Jorik81 Souhlas. Stavebnice, hlavně ze začátku, baví děti, pokud je dospělý naučí si s tím hrát. Což znamená u toho s dítětem hodiny sedět. Od těch 3 let jsou schopný něco smysluplnějšího postavit samy, mezi 4-5 rokem i podle návodu.

Jorik81
Kecalka 327 příspěvků 10.10.18 16:57

@Svistice Ony si hlavně děti dost rády hrají s tím, co není primárně myšleno ke hře. U nás věčně vykrámovaný špajz anebo mi dcera pomáhá skládat oblečení, tečou mi u toho nervy, ale jsem zticha, protože je to moje malá hospodyňka :) Divím se, o kolik je dřív šikovnější než syn, i to oblékání ji baví víc, je to ženská. Syn by nejradši chodil nahý, protože oblékat se je prostě pruda. Ne nutně to znamená, že to neumí, prostě nechce.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.18 16:57
@Svistice píše:
@Jorik81 Souhlas. Stavebnice, hlavně ze začátku, baví děti, pokud je dospělý naučí si s tím hrát. Což znamená u toho s dítětem hodiny sedět. Od těch 3 let jsou schopný něco smysluplnějšího postavit samy, mezi 4-5 rokem i podle návodu.

On postavi z dupla vez ale nic jineho. A to taky jen s par kostek… ale kdyz ja neco stavim a povim mu at da kostku nekam tak to neumi jeste nasmerovat…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.18 17:00

A myslite ze by si uz mel hrat jakoby na neco? Me prijde ze jen prenasi veci, triska s nima a tak. Nekdy zanese jidlo plysakovi ale to jen vyjmecne

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >