Jídelníček 2,5leté dítě

Anonymní
28.5.20 23:54

Jidelnicek 2,5 lete dite

Nejsem na to vubec pysna, zajima mne ale vas nazor.
Dite: rano mleko kravske, hned po probuzeni
asi za hod. presnidavka bez cukru(dm.bio) asi 100g(nekdy si da semnou ovesne vlocky. s.trochou kakaa,.hruskou, rozinky..)
obed bud co je uvareno, lebo.hipp srdicko
svacina jogurt ovocny recky milko 5%/tuku, nebo banan, vecere kase bud krupicna doma. udelana nebo z 90% Hipp kase na dobrou noc ve sklenicce, trocha peciva, gran moravia, zelenina…a pak jeste jedna vecere kolem 20hod.zas presnidavka.

Prijde mi, ze to nema pestre…ale kazdy pokus o zmenu se nepovedl.

co vy na to? Prosim anonym, nebo smazat..dekuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

16287
29.5.20 00:10

Jak nema pestre? Co presne si pod tim predstavujes?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.5.20 00:25

U nas je to takto:

Po probuzeni 200 ml UM, cca za pul hod snidane (chleb, sunka, syr, rajce.., nebo toustik, nebo michana vejce.) Nekdy od babicky platek babovky :-).
Ke svacince jogurt a do misky ovoce (jahody, maliny..).
K obedu polevka a hlavni jidlo, zde se snazim zaradit vice zeleniny, dcera krome rajcat nesni nic prave z te zeleniny.
Presnidavky prestala jist, takze odpoledni svaciny ruzne kombinuji..
A k veceri ma napr. krupicovou kasi, nebo polevku, zalezi, na co ma chut a pred spanim opet UM.

Odpoledne venku dam treba termix do rucicky, zalezi, kde se pohybujeme a zda jsme doma, ci venku.

Chute se ji meni neustale, milovala banany, nyni je uz nechce, to same presnidavky..

• Nahlásit
  • Citovat
638
29.5.20 00:38

Proc ma porad kasicky? Moje 2,5 lete dite ji presne to, co my, zadne rozdily. A nechapu ty mleka..v tomhle veku to nepotrebuje, stačí mu, když ji sýry a jogurty, atd…moje dcera má ve stejném věku dnes na snídani vejce, toast, ovoce, sýr. Na svačinu jablko. Oběd většinou hummus, avokado a maso. Odpolední svačina jogurt. Večeře teplá, dnes těstoviny s pestem, krevetami a salát, hrozny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16287
29.5.20 01:03
@Adelkadd píše:
Proc ma porad kasicky? Moje 2,5 lete dite ji presne to, co my, zadne rozdily. A nechapu ty mleka..v tomhle veku to nepotrebuje, stačí mu, když ji sýry a jogurty, atd…moje dcera má ve stejném věku dnes na snídani vejce, toast, ovoce, sýr. Na svačinu jablko. Oběd většinou hummus, avokado a maso. Odpolední svačina jogurt. Večeře teplá, dnes těstoviny s pestem, krevetami a salát, hrozny.

proc by nemelo 2,5 let dite pit mleko? Moje 3,5 leta ho taky stale pije, dostava ho rano do mimi flasky a je spokojena jako zelva.

Nase princeznicka dostane rano 150ml UM, pak o hodinku pozdeji nejakou normalni snidani, napriklad chleva s vajickem na mekko, kase s javorovym sirupem, ect etc.

Svacinam neholdujeme. Nekdy ji nakrojim nejake ovoce, ale musim opatrne, nebo mi nesni obed.

Obedy ruzne: miluje spagety na 1000 zpusobu. Nejmilovanejsi jidlo ale je pecene kure nebo smazena prazma a domaci pizza. Ma rada maso a syry, zelenina je bleee a fuj. Ale snazime se pomalu rozsirovat zaber. Da si rajcatka, papriky, okurku cerstvou i kyselou, kapustu, salat. Miluje kalamata olivy. Nema rada hrasek, mrkev a brokolici.

Na veceri tak ruzne, podle toho co vymyslim pro nas. Vede mozzarella salat s rajcaty a olivovym olejem, nebo palacinky/livance s horkyma malinama. Tak ruzne no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1185
29.5.20 04:43
@Anonymní píše:
asi za hod. presnidavka bez cukru(dm.bio) asi 100g(nekdy si da semnou ovesne vlocky. s.trochou kakaa,.hruskou, rozinky..)
svacina jogurt ovocny recky milko 5%/tuku, nebo banan, vecere kase bud krupicna doma. udelana nebo z 90% Hipp kase na dobrou noc ve sklenicce, trocha peciva, gran moravia, zelenina…a pak jeste jedna vecere kolem 20hod.zas presnidavka.

To buď ještě v klidu. Můj syn 2 roky a 3 měsíce snad nebude už jist nic, asi se zbláznim z něj. Vyrazuje víc a víc jídel. Do 2 let jedl vše, fakt téměř vše, co dostal. 3 měsíce blbne a já už jsem z něho v háji. Točí dokola pár jídel a nic nového nechce ochutnat, ani pusu neotevre a rve. Obědy vyřadil úplně. Jedl aspoň vyvary a teď už vyhrazuje i vyvary :zed:
Snídani má 150-200 ml um, jogurt/termix, Matylda atd s kouskem rohlíku, nebo suchým toustem atd. Svačinu nic, ovoce nechce, presnidavky přestal dávno jist. Oběd nechce nic, jen kaše, kaše a kaše, kaši by chtěl jist s nad 20× denně. Dělám všelijaké a ávám mu tam ořechy všelijaké, ořechové másla, čerstvé ovoce, aby je měl výživné. Ke svačině chleba s šunkou, nebo sýrem, vajíčkem atd, nebo toust, k tomu jablko nebo papriku, rajče. Ale zeleninu už také vypouští. K večeři hustý vývar se zeleninou a masem, těstovinami a to také uz moc nechce. Před spaním um.. :zed: já už fakt nevím co s nim :?
Neji normální jídlo, kdy v jeho věku by mel. Prostě bude raději hladový a nebo řvát. Nic do pusy nestrci ani co dřív jedl. Jídelníček má katastrofální. Nedávam sladkosti, ani je neji, nemá zájem. Jak bude jist ve školce, to nevím.. :roll:
Má bráchu 4 roky a ten je úplný opak, jí snad úplně vše. taky jako menší mel výkyvy ale ne takove. Neznám, co to je aby spolu seděli a jedli stejně jidlo. Mladší nemá ani zájem, ani z našeho talíře. Je mu to fuk. Váží Teda 14 kilo, ale vadí mi, že nema dost vitamínů a minerálů ze stravy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18453
29.5.20 05:36

@warita tak uz jsme na tom s temi svacinami stejne, u obou deti. Dopoledni svacinu zamerne vynechavam, jinak se mne naji ovocem a z obeda nesni nic. A to mne prijde vyzivove hodnotnejsi obed nez nejake ovoce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18453
29.5.20 05:39

Zakladatelko, pestrost v ramci dnu neres. Nase jedno dite by mohlo jist stale to same, klidne tok snidat jednu kasi, jako ja. Druhe dite je po tatinkovi, prvni den ji jidlo s chuti, druhy jeste tak nejak, treti den je jiz neji vubec. Takze jedno dite pestrost vyzaduje, druhe vubec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3780
29.5.20 07:00
@Anonymní píše:

Za mě je to jen hodně sladké… přesnidávky, kaše, sladké jogurty…tyto věc bych nechala na dopoledne, a večer bych dala už prostě chleba se šunkou, sýrem a zeleninu, nebo zeleninovou polévku. Mi dcera třeba večeři jen šunku, sýr a rajče, okurku. Na odpol. svačinu třeba okurku, mrkev. Nebo i ovoce. Ale sladké jogurty, přesnidávky, kaše to dávám na snídane, dopolední svačiny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
144
29.5.20 09:04

Dcera 2 a trictvrte mi jako miminko pila jen mleko. Prikrmy vubec nechtela, vzala je na milost az okolo roku. V roce a pul zlom a od te doby ji uplne vse a moc hezky. Vlastne ji porad :mrgreen:

• Rano ma snidani, vetsinou opeceny toust s lucinou a k tomu hodne zeleniny (rajce, okurka, paprika), nebo pecivo se syrem/maslem a sunkou, obcas ovesnou nebo krupicovou kasi s ovocem. Take dost casto delam avokadovou pomazankou anebo michana vajicka. K snidani se snazim davat spoustu zeleniny.
  • K dopoledni svacine dostava ovoce (jablko, hruska, maliny, hrozny..), ovocnou kapsicku anebo jogurt.
  • Obedva to, co my. Dneska bude pecene kure s bramborem a k tomu salat. Ma rada testoviny, omacky, maso, miluje krevety :D, proste ji vse. Kdyz delam polevku, tak dostane tu a az pak obed.
  • K odpoledni svacine davam dcerce jogurt. Vetsinou ma bily jogurt (pridavame tam skorici, marmeladu, kakao, ovoce, vlocky, ted mam objednane orisky, tak az prijdou, bude tam mit je :)), vlastne si ho pripravuje sama, ja ji jen asistuju. Taky to stridame, dostava i lipanka, nejaky ovocny jogurt, matyldu, tvarohacka..
  • K veceri ma bud to, co bylo k obedu, anebo delavam studenou veceri, hodne podobnou snidani. Ma zeleninu a nejake pecivo se syrem/sunkou/pomazankou.

Dost casto za mnou dcera chodi, za ma hlad v lednici (ze ma chut na neco z lednice :lol:), tak odpoledne krome svaciny zobe treba syrove tycinky, pak treba musli srdicka, obcas dostane nejakou sladkost, to se ale snazim neprehanet.

Jinak souhlasim a @Veru1987, vas jidelnicek se mi zda az prilis sladky. Treba vecer pred spanim bych urcite nedavala presnidavku. Kazdopadne chapu, kdyz dite neco odmita. Clovek se snazi o pestrost a nekdy to proste nejde. Taky jsme to tak mely, tal snad se to zlomi i u vas :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
775
29.5.20 09:27

Vypadá to spíš jak jídelníček ročního děcka, samá kašička, přesnídávka a mléko. Hrozně jednostranná, ještě ke všemu prefabrikovaná strava. No, jak sis dítě naučila, tak ho máš, jen jsem zvědavá, co bude jíst ve školce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
144
29.5.20 09:35

Jeste jsem zapomnela dodat, ze casto pecu (spolecne s dcerkou :P) a prave buchta nebo dortik je predmetem svaciny. Snazim se pect zdraveji, hooodne ubiram cukr a nahrazuji ho trtinovym. Take sladim ryzovym sirupem, ktery je bez pridaneho cukru. Nerikam, ze pecu uplne zdrave, to zas ne, ale treba olej nahrazuji kokosovym a skoro vubec nepouzivam krupicovy nebo mouckovy cukr, to mam radeji ten trtinovy a ruzne sirupy bez pridavku cukru a dalsich zbytecnych sra.ek :). Treba takove mrkvove muffiny s domacim pribinakem.. mnam :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43554
29.5.20 09:35

Mně to přijde jako strava ročního dítěte :nevim:
můj mel v tomhle věku k snídani třeba cornflakes s mlíkem, nějakou buchtu, rohlík s lučinou. Ke svačině čerstvé ovoce, na oběd to co já, odpoledne nějaký jogurt/tvaroh, večer pečivo se šunkou/sýrem/lučinou k tomu zelenina, nebo kaši.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9186
29.5.20 09:45

Vyhodila bych tu kasi na dobrou noc (nahradila treba hustou polevkou nebo pecivem, jak nekdo navrhoval) a misto kapsicek davala vic syrove zeleniny a ovoce, pokud to ji. Muzes postupne ke kapsicce vzdy pridat jeste kousek ovoce, k obedu dat par kolecek okurky, cherry rajcat, papriky, mrkvovy salat… Ale jsou takove deti, prvorozena byla na sklenickach do 2r, nesnesla vubec kousky, ted je to druhacka a ji vsechno krom varene zeleniny uplne v pohode. Take nejedla skoro nic jako mala, ale neni nakonec vubec mlsna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1185
29.5.20 14:36
@Froseth píše:
Vypadá to spíš jak jídelníček ročního děcka, samá kašička, přesnídávka a mléko. Hrozně jednostranná, ještě ke všemu prefabrikovaná strava. No, jak sis dítě naučila, tak ho máš, jen jsem zvědavá, co bude jíst ve školce.

To s tím naučením nesnáším. Moje dítě jedlo vše a teď se seklo na 4 jídlech. V rodině mi to říkají taky. Horší větu říct matce neznám :roll: Nic jsem ho nenaučila, učila jsem vždy děti jist pestre a zdrave. Maminky nejedliku asi chápou. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama