Jiné názory a chování

Anonymní
25.11.20 17:04

jine nazory, chovani

Ahoj. Jak resite/vyporadavate se s tim, kdyz nesouhlasite s manzelovym chovanim/rozhodnutim, reknete mu to a on i tak udela to s cim nesouhlasite? nejedna se o biti, piti, neveru atd… spis nejake treba moralni veci, napr. ze v dobe karanteny jde nekam atd. proste veci, ktere vas nejak neomezuji, ale mate s nimi vnitrni problem. manzelovi to reknete, ale prikazat mu nic nemuzete. a vnitrne vas to zere. jak se potom chovat?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
48
25.11.20 17:08

Nepřipadá mi, že by bylo víc možností, než:

1. Respektovat partnera a případně mu říct svůj názor na jeho chování,
  2. Pokud jeho chování překračuje meze, které jsou pro mě přijatelné, tak se rozejít.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12872
25.11.20 17:08

Ano, stava se to i u nas. Vzdycky mu pak reknu, ze se chova jako trucovite decko :cert: a jsem nastvana. S tim zkratka nehneme :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
703
25.11.20 17:11

Myslím, že se to stává všude :lol:. Někdy je na ránu on a někdy zase já tak se nám to tak hezky vybalancuje. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20123
25.11.20 17:13

Jsme oba splachovaci a svepravni, takže to nehrotim, pokud to nejak neohrozuje nebo neomezuje me nebo deti, tak at si pro me za me jde treba na nelegalni party, jeho volba :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
25.11.20 17:19

Asi ti moje odpověď moc nepomůže, ale my se vždycky nějak dohodneme. Když mi něco vadí, řeknu mu svůj pohled na věc, on vysvětlí svůj postoj a svoje důvody a vždycky jsme se nakonec shodli. A to i když spolu nesouhlasíme, takového to: sice nesouhlasím, ale chápu proč to děláš a jsem s tím ok

• Citovat
  • Nahlásit
287
25.11.20 17:26

Mluvit, mluvit, mluvit. Myslím že při zdravém vztahu nakonec dokážete dojít k tomu že se navzájem pochopíte, ucelíte a budete se respektovat aniž by to jednoho nebo druhého žralo. Jestli ale z nějakého důvodu mluvit nejde, pak jsou dvě varianty. Udusit to v sobě, nebo rozchod protože když takové věci nemůžete řešit tak postupem času bude jen hůř. Jestli ti to vadí tak nesnesitelně že máš totální vnitřní dilema tak je otázka o co jde. Celkově myslím že jestli jde jen o tu coronu tak je to o domluvě. Klidné argumentování z obou stran a následně z obou stran velká míra pochopení. Ale celkově ve vztahu nejde nikdy chtít po druhém aby se změnil a druhá strana nic. Je to práce obou stran. I co se týče názoru na Covid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14342
25.11.20 18:11

Asi řeknu, že já bych to tak neudělala, ale nechám ho, protože každý si pak nese následky..
Pokud by si např.. dávám příklad.. nedal někde roušku a odstup, a pak by se někde pohádal, tak je to jeho problém.. Já třeba jsem taková an střední cestě, že ten odstup beru jako normální věc, že se nebudu lepit někde v obchodě ně něhoko a bez roušky mu funět na záda…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24660
25.11.20 18:17

Řeknu mu svůj názor, ale je to dospělý a svéprávný jedinec. Jen se pak nesmí divit, že jsem třeba naštvaná

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5629
25.11.20 18:44
@Anonymní píše:
Ahoj. Jak resite/vyporadavate se s tim, kdyz nesouhlasite s manzelovym chovanim/rozhodnutim, reknete mu to a on i tak udela to s cim nesouhlasite? nejedna se o biti, piti, neveru atd… spis nejake treba moralni veci, napr. ze v dobe karanteny jde nekam atd. proste veci, ktere vas nejak neomezuji, ale mate s nimi vnitrni problem. manzelovi to reknete, ale prikazat mu nic nemuzete. a vnitrne vas to zere. jak se potom chovat?

Tak já nepředpokládám, že můj manžel, nebo i děti se budou vždycky chovat tak jak já si představuju.. Že na všechno budou mít stejný názor.. Takže ano, když se něco takového stane, chvíli mě to štve a pak si uvědomím, že manžel není nesvepravnej a chovám se úplně normálně. Jinak tedy pokud jde o současnou dobu, tak u nás je manžel ten poslušný všech nařízení, já ne :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1840
25.11.20 18:50

Mně třeba vadí, že přítel jel teď do obchodu… Celý den byl doma, teď se rozhodl jet nakoupit a mají tam do 19:00. To je jeho specialita, vše na poslední chvíli, pak se nestíhá a není to ohleduplne vůči ostatním.
Proto, když někam jdeme, tak mu hlásím jiný čas, abychom tam byli včas, zbytek beru, že je jeho odpovědnost a vizitka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3231
25.11.20 18:56

Chvilku mi to vždy trva to zpracovat…ale pak si reknu.,.on je ON a ja jsem JA…já neodpovídám za nej a on neodpovida za mne…ja mam ciste svedomí a on at ssi dela co chce :mrgreen: a vždy me takový situace utvrdí v tom že „jeste že jsem si ho nevzala za manžela “

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13791
26.11.20 10:50

Morálně se +- shodneme. Ale některá jeho rozhodnutí mě drti a nechápu je. Např. jsme v pátek je-li k mým rodičům na Vysočinu na letních gumach, přestože je měl víkend předtím přezout. Prý proč, vždyť je pořád teplo? No, zůstali jsme stat v kopci 6 km před cílem, se 4 malými dětmi v autě, venku tma. Pěšky jít nešlo, to bylo o hubu, protože klouzali i ti na zimakach. Nakonec nás zachránil můj brácha, přijel a odvezl děti k našim. Dala jsem mu za to pětikilo, protože doufám, že můj škrt se aspoň kvůli tomu zamyslí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.11.20 19:33

My nejdřív konzultujte situaci a řekneme oba proč to tak děláme/vnímáme a pak se nějak dohodneme. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat